Site Loader
Basic Attention Token (BAT)

Reklama może być przyjemna — gdyby nie śledzenie zachowań użytkowników w sieci. Rozwiązanie jest w zasięgu wzroku? TAK! – w formie nowej przeglądarki, Brave Browser i Basic Attention Token (BAT). Wynalazca języka programowania JavaScript i współzałożyciel Mozilli Firefox, Brendan Eich, uruchomił nową rewolucyjną przeglądarkę.

Chcesz się dowiedzieć więcej o samej przeglądarce Brave? Jeśli tak to zajrzyj do Tego wpisu.

Specyfikacja Basic Atenttion Token (BAT)

Token wewnętrzny o nazwie Basic Atenttion Token (BAT), został utworzony w ramach tzw. pierwszej oferty monet ICO w dniu 31 maja 2017 r. 

W sumie jest 1 500 000 000 tokenów Basic Attention Token: 1 miliard został rozdany podczas sprzedaży tokenów, dodatkowe 300 milionów dla zainteresowanych Odważnych użytkowników i 200 milionów tokenów dla programistów. Token BAT jest tokenem ERC20, tzn. Token ten działa na  Blockchain Ethereum.

Podstawowy pomysł stojący za Basic Attention Token jest dość chwalebny:

 • Korzystanie z przeglądarki z własnymi reklamami
 • Dystrybucja przychodów z reklam w równych częściach pomiędzy operatorów stron internetowych, użytkowników i „Odważnych” programistów.
 • Przejrzysty i efektywny rynek reklamy cyfrowej
 • Mniej, ale bardziej ukierunkowanych reklam dla użytkowników
 • Reklamodawcy otrzymują lepsze dane o swoich produktach.
 • System płatności oparty na Blockchain wykorzystujący własny Token BAT
 • Zapobieganie manipulowaniu numerami kliknięć przez boty
 • Bez niewłaściwego wykorzystywania danych użytkowników poprzez urządzenia śledzące ruch.

Basic Attention Token ma na celu zmianę reklamy cyfrowej

Obecnie szacuje się, że ponad 600 milionów urządzeń na całym świecie aktywowało blokery reklamowe typu AdBloc w swoich przeglądarkach. Ciągły napływ reklam na stronach przeszkadza większości użytkownikom. Jednak teraz aktywna akceptacja reklam przez użytkowników ma być nagradzana w formie tokenów BAT. Basic Attention Token niewątpliwie radykalnie poprawia reklamę cyfrową, ale obecnie działa tylko na specjalnie opracowanej w tym celu Brave Browser. Zgodnie z najnowszymi oświadczeniami, zespół programistów będzie pracował w przyszłości nad transferem i wdrożeniem tokenów do innych przeglądarek. Ukierunkowane reklamy, które naprawdę interesują użytkownika, nie tylko zapewniają mentalne zaangażowanie potencjalnego klienta lub konsumenta, ale także dostarczają reklamodawcom skuteczniejszych danych dotyczących uwagi i sukcesu bazowych danych.

Basic Atention Token (BAT) zasada działania - INFOGRAFIKA

Basic Attention Token sprawiedliwie dzieli przychody z reklam

Użytkownik, operator strony internetowej i reklamodawca powinni w równym stopniu korzystać z Basic Atention Token. W mediach społecznościowych są już wstępne reakcje na token i tak analitycy, tacy jak Santiment, zakładają, że jest to tylko kwestia czasu, zanim ceny wzrosną. Okoliczność ta jest również określana jako hossa lub Bulls Run wśród maklerów giełdowych i ekspertów. Faktem jest, że token pobudzi branżę marketingu cyfrowego i zamieni uwagę użytkowników w pieniądze. Obecnie duża ilość pasma wykorzystywana jest do zalewania branży niechcianą i nieodpowiednią reklamą. To nie tylko kosztuje dane, ale także sporo pieniędzy. Badania szacują, że na każdego użytkownika w USA przypada około 23 USD. Średni czas ładowania reklamy wynosi około 5 sekund.

Gdzie można przechowywać BAT?

Ponieważ jest to token ERC20, możesz przechowywać BAT w niemal każdym portfelu Ethereum. Na przykład MyEtherWallet lub Metamask jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz przechowywać swoje kryptowaluty na portfelu zewnętrznym, świetnym rozwiązaniem są portfele sprzętowe Ledger Nano S lub Trezor. Co najważniejsze, możesz również przechowywać swoje BAT-y w portfelu bezpośrednio w Brave Browser. Ponadto Brave współpracuje z platformą wymiany Uphold, na którą możesz przesyłać swoje BAT’y i zamienić je na waluty tradycyjne oraz inne kryptowaluty.

Brave Browser również udostępnia dane użytkownika 

Duże witryny medialne mogą udostępniać do 70 trackerów na danego klienta i nic dziwnego, że złośliwe oprogramowanie wzrosło o około 132% w ciągu ostatniego roku. Z BAT, użytkownicy płacą tylko za reklamy, które widzieli. Brave również ma zbierać informacje o użytkowniku, ale przechowuje je tylko lokalnie na danym komputerze i w ten sposób czyni je przejrzystymi dla użytkownika. Dane są przekazywane do reklamodawców, ale tylko anonimowo i bardzo dokładnie. Oznacza to, że treść przyszłych reklam może być jeszcze lepiej dostosowana do grupy docelowej, zachowując jednocześnie prywatność użytkowników. Rezultatem jest bardzo korzystny wskaźnik konwersacji.

Choć obecnie Brave Browser ma dzienni blisko 6mln aktywnych użytkowników to zarówno BAT, jak i sama przeglądarka mogą być traktowane jako test. Zdecentralizowany i przejrzysty typ reklamy cyfrowej, oparty na Ethereum Blockchain, musi najpierw przerodzić się w prawdziwy proces. Tylko praktyka pokaże, w jakim stopniu BAT może pozostać na łańcuchu Ethereum. Trudności techniczne Ethereum i Bitcoin są dobrze znane i mogą nawet wskazywać granice rozwoju. Jest również możliwe, że Basic Attention Token będzie musiał całkowicie oderwać się od Ethereum.

„Odważni” wydawcy

Jeśli jesteś producentem treści wideo, to YouTube jest jedną z najważniejszych platform dla Ciebie. YouTube jest zachęcającą platformą dla początkujących, ponieważ daje darmowy dostęp do narzędzi publikacji, hosting, dystrybucję, świetną wydajność wyszukiwarek. Jednak jeśli chodzi o wypłacanie honorariów, YouTube bywa niezwykle skąpy…

„Pewdiepie” to YouTuber, który zarobił 15 milionów dolarów w 2016 roku i 12 milionów dolarów w 2017 roku. To dość szalona kwota pieniędzy. Rozważmy jednak te statystyki. Pewdiepie ma 99 milionów subskrybentów! Czyli prawie 1/3 ludności Stanów Zjednoczonych. Gdyby tylko zarobił 50 centów za każdego z tych abonentów, zarobiłby blisko 50 milionów dolarów! To prawie czterokrotnie więcej niż zarobił w 2017 roku.

To nawet nie jest najgorszy przypadek udowadniający, że YouTube jest skąpy w kwestii opłat licencyjnych.

Despacito Luisa Fonsi’ego jest najczęściej oglądanym filmem na YouTube w historii. Wideo obecnie ma 6,3 miliarda odsłon. Z perspektywy czasu, populacja Ziemi wynosi 7,3 miliarda ludzi! Zgadnij, ile Fonsi zarobił na swoich zdjęciach z Despacito na YouTube? Od września 2017 roku zarobił z YouTube tylko 3,2 miliona dolarów… Jest to problem, z którym boryka się wielu użytkowników tradycyjnych platform.

Wydawcy z 100.000 aktywnych subskrybentów mogą zarabiać z dochodów z reklam w okolicach płacy minimalnej. Rozważmy to na chwilę, tylko 24 tys. kanałów ma ponad 100 tys. abonentów. Jeśli pomyślimy o tym, że YouTube ma ponad miliard kanałów, to jest to naprawdę słaby procent.

Co jednak YouTube otrzymuje w zamian? Dużo poglądów i nowych użytkowników w zamian za ciężką pracę wykonaną przez wydawców. To nie jest naprawdę sprawiedliwy system, prawda?

Zespół BAT zdał sobie sprawę, że jedynym sposobem, w jaki mogliby pójść naprzód, było jak najszybsze pozyskanie jak największej liczby wydawców na swojej platformie.

Statystyki: Przyrost nowych Odważnych wydawców!

Na stronie internetowej BatGrowth.com możemy sprawdzić aktualną liczbę zweryfikowanych wydawców Brave Browser z poszczególnych kanałów.

Na chwilę obecną (14 sierpnia 2019) całkowita ilość zweryfikowanych wydawców to 232,045.

Aktualizacja danych z dnia 6/3/2020

 • YouTube – 167,607 267,740
 • Twitch – 12,587 32,630
 • Twitter – 17,808 51,852
 • Reddit – 2,999 30,165
 • Vimeo – 462 6,524
 • Github – 1,171 10,469
 • Własne strony www – 29,411 45,163
 • Soundcloud 0 (platforma dopiero dołączyła)

Zwykłe liczby, w tym przypadku, nie wystarczają. Spójrzmy na tempo przybywania nowych wydawców.

Brave Browser statystyki YouTube i Strony WWW
Statystyki-Brave-Browser
Brave Browser statystyki Twitch i Twitter
Statystyki-Brave-Browser-2
Brave Browser statystyki Reddit i Vimeo
Statystyki Brave Browser 3
Brave Browser statystyki GitHub
Brave Browser statystyki GitHub

Co mówią ci powyższe wykresy?

Wydawcy dołączają do BAT w tempie wykładniczym! Rozumieją oni prawdziwą wartość tego projektu i jako świadomi twórcy chcą dołączyć do projektu tak wcześnie, jak to możliwe. Wydawcy otrzymują BAT na podstawie tego, jak dobrze przyciągają uwagę użytkowników. Mniej uwagi, mniej nagród.

Wniosek: Co to jest Basic Attention Token?

BAT ma tak wysokiej jakości zespół, że nie jest to kwestia tego, czy zakłócą one reklamę cyfrową, czy nie, ale KIEDY. BAT może być rzeczywiście jednym z najbardziej rewolucyjnych projektów na świecie. Miejmy nadzieję, że będą w stanie przenieść swój pozytywny rozmach i dać nam produkt, który będziemy powszechnie stosować w przyszłości.

Prognozy dotyczące BAT?

Projekt ma za sobą już wiele zaliczonych kamieni milowych i jeszcze sporo kolejnych do wypełnienia. Oczywiście, rozwój cen zależy nie tylko od dalszego rozwoju tokena lub platformy, ale także od innych zewnętrznych czynników rynkowych.

Ważnym kamieniem milowym, który został ogłoszony dopiero na oficjalnym blogu 11 lipca, jest to, że program Brave Ads jest teraz również dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Wymaga to instalacji przeglądarki Brave Browser dla systemu Android, która następnie może być używana do płacenia użytkownikom BAT za wyświetlanie i konsumowanie treści reklamowych. Rozszerzenie programu Brave Ads na urządzenia mobilne jest ważnym krokiem w rozwoju sieci, biorąc pod uwagę fakt, że większość treści internetowych jest już konsumowana na smartfonach i tabletach.

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo trudno jest podać konkretną prognozę cenową dla tokena BAT. Rozejrzałem się więc po sieci i zebrałem kilka szacunków i prognoz od innych ekspertów i analityków:

 • Analitycy TradingBeasts zakładają, że cena BAT do końca tego roku znajdzie się na poziomie do 0,28$. Do końca 2020 r. cena może wzrosnąć do 0,57$. A do końca 2021 r. nawet do 1,41$. Podsumowując, analizę TradingBeasts to niezwykle byczy scenariusz.
 • Zupełnie odwrotną analizę podają analitycy z WalletInvestor, gdzie przewidują niedźwiedzi scenariusz ceny BAT, szacując ją na około 0,036$ do końca 2019 roku.
 • Crypto Ground natomiast zakłada pozytywną przyszłość tokena BAT i widzi wzrost cen do około 0,218$ do końca roku. Prognoza 5-letnia jest jeszcze bardziej różowa, z przewidywaną ceną 0,913$
 • Zespół Digital Coin Price jest ostrożnie optymistyczny, zakładając, że cena BAT może wzrosnąć do 0,214$ do końca 2019 roku.

Moje podsumowanie

W mojej opinii cena BAT w teorii powinna zyskiwać na wartości dzięki rozbudowanemu ekosystemowi, solidnym fundamentom oraz dobrym produktom firmy. BAT ma wysokiej jakości zespół i myślę, że nie jest to kwestia tego, czy zakłócą oni obecny system reklamowy, ale KIEDY. BAT może być rzeczywiście jednym z najbardziej rewolucyjnych projektów na świecie. Mam nadzieję, że będą w stanie przenieść swój pozytywny rozmach i dać nam produkt, który będziemy powszechnie stosować w przyszłości.

Jeżeli miałbym się podjąć wyceny tego aktywa to cena na poziomie 0,38 – 0,72$ do 2021 r. mnie nie zdziwi. Faktem, który również trzeba brać pod uwagę przy wycenie rynkowej BAT, jest niestety wycena pomarańczowego króla — Bitcoin’a. Jeżeli po następnym halvingu rynek faktycznie wejdzie w kolejną hossę, która najprawdopodobniej zamieni się w kolejną bańkę spekulacyjną to takie aktywa jak BAT, również na tym skorzystają i ich wycena może przekroczyć najśmielsze oczekiwania.

Pobierz przeglądarkę Brave Browser
Pobierz Brave Browser

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

28 Replies to “Basic Attention Token (BAT) | Objaśnienie kryptowaluty”

 1. I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

 2. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

 3. It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

 4. It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

 5. It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *