Site Loader
bit.tube szymonwsieci

Bit.Tube — poważna konkurencja dla YouTube?

Czy masz już dość reklam na YouTube? A może jesteś twórcą treści, które nie są monetyzowane lub są dyskryminowane przez algorytmy największego portalu wideo świata? Jeśli tak to świetnie! Ponieważ w tym artykule przedstawię Ci bardzo interesującą alternatywę na wymienione problemy oraz dowiesz się o dodatkowych możliwościach zarabiania za samo oglądanie materiałów wideo.!

Słowem wstępu

Istnieje wiele różnych projektów opartych na technologii blockchain, które pomogą zmienić przyszłość internetu i nie tylko. Innowacja jest zawsze pozytywnym zjawiskiem w tym zakresie. „Bit.Tube”, na przykład, jest platformą, która może wprowadzić pewne pozytywne zmiany, jeśli chodzi o zdecentralizowane publikowanie treści wideo. Brak demonetyzacji, brak cenzury, zarobki liczone od każdej minuty wyświetlanego wideo a to nie wszystko co chce oferować Bit.Tube w przyszłości.

Chociaż bardzo trudno będzie zdetronizować YouTube jako platformę do publikowania wideo, Bit.Tube może w pewnym momencie wywrzeć pozytywny wpływ na tę kwestię. Choć nie jest to pierwsza platforma skupiająca się na tym konkretnym modelu biznesowym, to warto zwrócić uwagę na kilka pionierskich jej funkcji.

Czym jest platforma Bit.Tube?

Bit.Tube to zdecentralizowana platforma do udostępniania/przesyłania strumieniowego wideo, która ma na celu oddanie władzy w ręce twórców i widzów. Platforma zachęca twórców do przesyłania wszelkiego rodzaju treści i udostępnia je widzom bez reklam, pozwalając każdemu na świecie przesyłać i udostępniać treści wideo bez żadnych ograniczeń. Jest to model oparty na społeczności, więc użytkownicy i twórcy treści będą mogli określić, w jaki sposób platforma będzie się rozwijać.

Ponieważ Bit.Tube jest budowany w oparciu o dystrybucję typu peer-to-peer i hosting, pozwala na przywileje związane z takim modelem. Na przykład, przesyłający będą mogli skorzystać z prawa do wolności słowa bez obawy przed cenzurą lub działaniami odwetowymi.

Ponadto platforma stosuje metodę monetyzacji treści przy wykorzystaniu własnej kryptowaluty „TUBE”, która jest zintegrowaną częścią serwisu. Dzięki temu rozwiązaniu zarówno twórcy jak i użytkownicy mogą zarabiać za udostępnianie i korzystanie z treści na serwisie.

Dodatkowo trzeba wspomnieć o możliwości „wydobywania” TUBE metodą Proof of Work za pomocą komputera lub „koparki”. W ten sposób użytkownicy będą pomagać twórcom treści, jednocześnie upewniając się, że usługa nie wyświetla żadnych reklam. Co jest jednym z głównych punktów sprzedaży usługi – „zapewnia doświadczenie wolne od reklam.”

Jak działa Bit.Tube?

Zamiast polegać na scentralizowanych serwerach, Bit.Tube używa zdecentralizowanego systemu opartego na standardzie IPFS.

IPFS oznacza Inter Planetary File System, który jest protokołem i siecią zaprojektowaną do tworzenia adresowalnej metody peer-to-peer przechowywania i udostępniania hipermediów w rozproszonym systemie plików. Oznacza to, że nie tylko informacje o filmach są zdecentralizowane, ale także rzeczywiste pliki. W konsekwencji platforma pomaga ludziom na całym świecie korzystać z prawa do wolności słowa i unikać cenzury.

Oznacza to ponadto, że żaden dostawca danych ani żadna firma nie mają kontroli nad danymi pokazywanymi w Bit.Tube, chyba że sami tak postanowią – np. niektóre filmy mogą być płatne na całym świecie lub z ograniczeniami dla określonego kraju lub regionu. Niemniej jednak, ideą usługi jest zapewnienie jej anty cenzury, a sieć IPFS jest w stanie spełnić tę obietnicę.

Dostępny dla każdego

Dostęp do tej nowej platformy można uzyskać za pośrednictwem dowolnej przeglądarki. Wyświetlanie treści nie wymaga żadnych dodatkowych danych, niezależnie od tego, kto je przesłał i kiedy. Nadawanie na Bit.Tube również będzie możliwe, ale będzie to wymagać niewielkiego oprogramowania – Nadawca IPBC. Ten nadawca umożliwia przeglądarce przesyłanie danych do sieci IPFS i dostarczanie transmisji bezpośrednio bez centrum danych za pośrednictwem sieci P2P.

Twórcy treści po swojej stronie mogą udostępniać nieograniczoną liczbę filmów, oferować je za darmo lub pobierać za nie opłatę. Usługa obsługuje subskrypcje i modele PPV (płatne od wyświetlenia) oraz oferuje analizy w celu zrozumienia oglądalności treści.

Aby korzystać z platformy, wystarczy założyć konto, a za swoje działania zostaniesz nagrodzony/a kryptowalutą TUBE

Zarabianie

W przypadku witryn takich jak YouTube przychody z reklam odgrywają dużą rolę w nagradzaniu twórców treści, co jest niefortunne, ponieważ użytkownicy zazwyczaj nie chcą wyświetlać reklam. BitTube pozbywa się reklam, ale nie spodziewa się, że jego twórcy treści będą działać za darmo.

Bit.Tube oferuje zachęty zarówno twórcom treści, jak i widzom. Zamiast polegać na przychodach z reklam, BitTube znalazł sposób na kopanie kryptowalut za pośrednictwem komputerów oglądających treści. Oznacza to, że energia, której nie używa komputera odbiorcy, przejdzie do drobnej pracy w procesie wydobywczym i przyniesie przychód twórcy lub streamerowi, których wspiera.

Zamiast oglądać filmy za darmo na YouTube, Bit.Tube będzie nagradzać czas spędzany przez użytkowników na robieniu tego $amego. W momencie gdy widzowie oglądają jakiekolwiek treści wideo ich hashrate do 30hash/sec, jest to traktowane jako moc obliczeniowa z ich urządzenia (mobilnego/pc). Moc jest przekazywana do kopalni TUBE, w której jest dalej rozprowadzana do twórcy treści i widza.

AirTime

AirTime czyli twórcy i widzowie zarabiają TUBE na podstawie czasu oglądania.

30% udziału w nagrodzie górniczej jest zarezerwowane dla modelu przychodów Airtime, realizując w ten sposób wolny od reklam mechanizm, dzięki któremu użytkownicy mogą zarabiać na swojej treści i oglądaniu. W miarę jak treści są konsumowane, wypłaty są dystrybuowane do twórców i widzów na podstawie czasu oglądania („czas antenowy”), proporcjonalny do całkowitego czasu antenowego na blok na całej platformie. Dowiedz się więcej o modelu Airtime tutaj.

Ponieważ system oferuje wynagrodzenie w kryptowalucie, a nie w walucie tradycyjnej (FIAT), zarówno twórcy jak i użytkownicy otrzymają taką samą kwotę (wirtualnych) pieniędzy, niezależnie od tego, z której części świata publikowane/oglądane są ich filmy wideo

Dokładny podział dochodów:

BitTube otrzymuje 10% wszystkich przychodów z wydobycia jako przychód dla swojej firmy na marketing i utrzymanie. Tym samym BitTube jest zachęcający dla wszystkich użytkowników oraz cyfrowych górników, ponieważ 90% przychodów jest rozdzielane pomiędzy nimi, co obecnie nie jest oferowane przez żadną platformę na świecie.

 • 70% wydobywanych TUBE jest przeznaczanych dla górników
 • 30% dla: twórców (70%), widzów (20%), marketing (5%), platforma (5%)
bittube wykres
bit.tube

Kryptowaluta BitTube – TUBE

Cyfrowa moneta BitTube(TUBE), jest podstawą przychodów i rozliczeń w ramach platformy Bit.Tube. Służy ona ekosystemowi Bit.Tube i jest przystosowana do wydobywania z mocy procesorów, dzięki czemu korzystanie(oraz zarabianie) z Bit.Tube jest łatwe, niedrogie i dostępne dla osób, które nie posiadają „koparek”.

Dane techniczne kryptowaluty BitTube (TUBE)

 • Nazwa Monety: TUBE
 • Całkowita podaż: 1,000,000,000
 • Obecnie w obiegu: 97,470,320
 • Algorytm wydobycia: CryptoNight
 • Czas nowego bloku: 2 minuty
 • ICO: NIE
 • Pre-mined: NIE

TUBE dostępne jest na giełdach:

 1. Bittrex
 2. Upbit
 3. Livecoin
 4. TradeOgre

W pełni zintegrowany system płatności dla każdego

Każdy nowo powstały profil na Bit.Tube jest jednocześnie automatycznie wygenerowanym adresem naszego portfela. Każdy użytkownik będzie mógł kupować oraz sprzedawać TUBE w stosunku do waluty fiducjarnej bezpośrednio na platformie, pomijając konieczność rejestracji na giełdach stron trzecich. Takie posunięcie ze strony twórców znacznie obniża próg dla powszechnej adopcji platformy.

Prawa autorskie

Każdy przesłany plik na platformę jest skanowany przez sztuczną inteligencję za pomocą ContentID, a potencjalne naruszenia są oznaczane do sprawdzenia. Aby zapewnić ochronę przed cenzurą, zasady dotyczące treści, przypadki naruszenia praw autorskich i moderowanie będą rozpatrywane w zdecentralizowanym systemie, który daje kontrolę społeczności i wzmacnia uczciwe użytkowanie. W ten sposób złośliwe strajki na prawach autorskich nie mogą zostać „uzbrojone.” System zachęci uczestników do grania według zasad opartych na nagrodach i karach.

Produkty i usługi, które napędzą popyt na Bit.Tube

W chwili obecnej zespół Bit.Tube opracowuje wiele nowych produktów i usług, aby zwiększyć popyt na TUBE.

Będą one obejmować ale nie ograniczać do:

 • Subskrypcji Premium – Oglądanie np. filmów i seriali od wydawców premium
 • Wideo na żądanie – Sprzedawaj swoją produkcję jako treść premium dostępną przez 24/48/72 godziny lub przez cały okres eksploatacji
 • Darowizny i napiwki – Możliwość otrzymywania stałego lub jednorazowego dofinansowania od widzów. ulubionych twórców treści
 • Autopromocja – Zwiększenie ekspozycji na platformie
 • Pobyt w kanale – Zachowaj swoich widzów na kanale. Dla widza wszystkie powiązane filmy wideo na pasku bocznym będą z twojego kanału
 • Ochrona zawartości – Wszystkie przesłane pliki będą szyfrowane podczas przesyłania, aby zapobiec nieautoryzowanemu pobraniu/piractwu
 • Wielo-strumieniowe przesyłanie – Zapewnij szybki czas rozruchu i najlepsze z możliwych doświadczenie zarówno dla połączeń high-end jak i low-end
 • Przewijanie do tyłu na żywo – Strumienie na żywo są rejestrowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu widzowie mogą przewijać je do 3 godzin
 • Członkostwo Bit.Tube Pro – Umożliwia przesyłanie plików 4K i 8K, ochronę treści, popyt na kanale
 • Bit.Tube Mastercard – Wypłata TUBE na lokalną walutę w dowolnym bankomacie obsługującym Mastercard, płatność w dowolnych systemach Point of Sale obsługujących Mastercard, odblokowuje funkcje BitTube Pro
 • Zarządzanie – „postaw” TUBE, aby zostać moderatorem (nie do końca rozumiem ? 😉 )
 • Rynek wspólnotowy – Oferta usług i towarów dla odbiorców (i nie tylko ?)
 • Lokowanie produktu na rynku – Firmy mogą oferować twórcom umowy sponsorskie, rozliczane
  w TUBE na podstawie czasu antenowego narzuconego przez AI

Bit.Tube vs YouTube

Platforma Bit.Tube została zaprojektowana w sposób możliwie najprostszy, aby każdy, kto może korzystać z YouTube, mógł korzystać z Bit.Tube. Choć jest jeszcze wiele do zrobienia zanim o Bit.Tube usłyszy świat to już dziś ta nowatorska platforma wideo nie ma się czego wstydzić. Na tle wobec swojego starszego rywala Bit.Tube zakłada rękawicę i chcę nawiązać prawdziwą rywalizację o miano czołowej platformy wideo.

Podsumujmy korzyści dla twórców i widzów Bit.Tube:

– twórcy otrzymują prawo do wolności słowa, która zostanie pozbawiona cenzury dzięki technologii IPFS
– twórcy będą mogli zarabiać na swoich materiałach od pierwszej sekundy gdy tylko widzowie obejrzą ich filmy
– twórcy otrzymają taką samą stawkę wynagrodzenia, niezależnie od tego, z której części świata oglądane są ich treści wideo
– widzowie będą cieszyć się oglądaniem (lub słuchaniem) ulubionych treści bez konieczności oglądania reklam
– system AirTime zapewnia oglądającym udział w dochodach platformy

bittube vs youtube szymonwsieci
Bit.Tube vs YouTube

Kilka słów na zakończenie

W chwili obecnej żadna platforma wideo nie jest w stanie poradzić sobie z dominacją YouTub’a. Jednak ja widzę w decentralizacji nową erę platform społecznościowych, w których na pierwszym miejscu stawia się swoich użytkowników a nie firmę. Uważam, że takie podejście jest jedynym realnym sposobem na rozwiązanie obecnych monopoli internetowych, którymi bez wątpienia jest YT czy FB. Historia już nam pokazała, że internet ewoluuje a wraz z nim platformy jak i użytkownicy a żadna firma nie może czuć się „niezwyciężona”.

Bit.Tube tak samo jak przeglądarka Brave podjął milowy krok w kierunku przyszłości rynku wolnego od reklam. Widzowie stają się coraz bardziej znużeni obfitością reklam, ale są one koniecznym złem, aby mieć pewność, że twórcy treści są nagradzani za ich ciężką pracę. BitTube robi krok, by odciąć reklamy i pośredników by nagradzać bezpośrednio twórców i widzów.

Pamiętaj, żadna rewolucja nie zaczyna się od pytania o zgodę ✊

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Enthustiast at BlockchainTechnology|Socialite|Blogosphere

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Jako Szymon "poza siecią" jestem zwykłym chłopakiem, który wierzy w Boga i ukrzyżowanie Jezusa. Staram się postępować jak dobry chrześcijanin, choć nie zawsze jest to proste i nie zawsze mi wychodzi... Miewam wzloty i upadki oraz nie jestem nieomylny, co pokazuje, że niezależnie od statusu społecznego jesteśmy tylko ludźmi. Uwielbiam grać w piłkę, przebywać na terenach zielonych, kocham Polską wieś. Ponadto lubię udzielać się społecznie. A ponad wszystko tu na ziemi Kocham swoją wspaniałą Mamę <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *