Site Loader
OFERTA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Co łączy Lionela Messiego z technologią blockchain ?

Lionel Messi – tego pana raczej przedstawiać nie trzeba 😉 to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych person na świecie. Jednak co ktoś taki ja Messi ma wspólnego z Technologią Blockchain ?

W przeciwieństwie do wyżej wymienionego pana o firmie Sirin Labs pewnie słyszała garstka ludzi na świecie. Nie mniej jest to Izraelska firma, która wydała w 2016 roku najdroższy a zarazem najbezpieczniejszy telefon na świecie – SOLARIN. Jak się jednak okazało w praktyce telefon za blisko 17,000$ nie odniósł spektakularnego sukcesu.

Jednak Moshe Hogeg Founder & Co-CEO Sirin Lab to wizjoner, który zbytnio się nie przejął poprzednią porażką i już blisko po dwóch latach zamierza wydać smartfon oparty na technologii blockchain – FINNEY – ścigając się tym samym z Exodusem HTC o miano pierwszego smartfona blockchain na świecie.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=ULo5qCg04dE” align=”center” title=”Introducing Finney – Secure Open Source Consumer Electronics for the Blockchain Era”][vc_column_text]Nowy smartfon Finney to okazja w porównaniu do poprzednika bowiem ma on kosztować zaledwie 1000$. Urządzenie ma dalej zapewnione najlepsze zabezpieczenia na świecie oraz wbudowany „zimny portfel” dla kryptowalut. Jeśli więc zgubisz swój telefon nie będziesz musiał/a się martwić o to, że ktoś otrzyma dostęp do twoich środków. Otwiera to zdecydowanie nowe możliwości dla świata kryptowalut.

W ofercie dla społeczności blockchain „zalanej” tysiącami kryptowalut, Finney ma wspierać natychmiastową konwersję tokenów poprzez automatyczną wymianę wewnętrzną. Załóżmy, że chcesz użyć nowego dApp(zdecentralizowana aplikacja), ale nie masz tokenów zasilających platformę. Jeśli nie masz środków na wymianę, musisz nie tylko przesłać zasoby do tej giełdy z zimnego portfela, ale następnie wysłać je do innego portfela, aby użyć go z nowym ulubionym dApp.

Właśnie w tym problemie Sirin Labs dąży do rozwiązania za pomocą swojego systemu konwersji. Jak będzie finalnie to dopiero zobaczymy 😉[/vc_column_text][vc_single_image image=”974″ img_size=”full” alignment=”center” title=”źródło grafiki: https://sirinlabs.com/”][vc_separator color=”violet” style=”shadow”][vc_column_text]

Sprawdźmy teraz co Finney będzie mieć pod „maską”

 • Procesor Snapdragon 845
 • 6 GB pamięci RAM
 • 128 GB pamięci rozszerzalnej
 • 12-megapikselowy aparat tylny z przysłoną f
 • 8-megapikselowy aparat do „selfie”
 • 6-calowy ekran ma współczynnik proporcji 18: 9
 • Bateria 3,280 mAh
 • Gniazdo kart pamięci SD do 2 TB
 • Czujnik odcisków palców

Funkcje Blockchain

 • SIRIN OS – to certyfikowany przez Google „ultra-bezpieczny” twardy widelec z systemem Android 8.1.
 • Bezpieczne udostępnianie zasobów P2P
 • Wbudowany portfel kryptograficzny do przechowywania na „zimno”, który ma obsługiwać główne kryptowaluty i tokeny
 • Konsensus rozproszonej księgi (Distributed Ledger Consensus)

Pakiet SIRIN LABS „Cyber Protection”

 • System zapobiegania włamaniom oparty na zachowaniach (IPS)
 • Oparty na Blockchain, w pełni odporne na manipulacje
 • Fizyczny przełącznik bezpieczeństwa (do ochrony portfela)
 • Zabezpieczona komunikacja (VoIP, SMS, e-mail)
 • Three-Factor authentication: biometryczny, wzór zamka, behawioralny

Jedyną rozczarowującą cechą sprzętu jest dość przeciętna bateria o pojemności 3,280 mAh. Jednak przeciętna bateria ma nas nie odstraszyć, na stronie Sirin Labs znajduje się informacja, że ​​będziemy mogli „wymienić baterię z innym użytkownikiem FINNEY”. Chociaż nie jestem pewny, jak to będzie działać, brzmi to nowatorsko. Po prostu będziemy mieli wysłać kilka żetonów SRN innemu użytkownikowi, a on wyśle nam w zamian „moc”. Brzmi „mocnie” 😉[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow”][vc_column_text]

Ok, ale co z tym ma wspólnego Messi ?

W połowie grudnia 2017 r. firma ogłosiła, że do ich zespołu dołączy jeden z najlepszych piłkarzy na świecie – Leo Messi został powołany na stanowisko Ambasadora Marki Sirin Labs !

Ambasador marki to osoba, która rozpoznaje znaczenie firmy i zgadza się reprezentować tę firmę w sposób profesjonalny, edukować innych o niej i uświadamiać ją. „Po wielu dyskusjach dotyczących szerokiej gamy zagadnień, Messi dostrzegł moc, profesjonalizm i przyszłość SIRIN LABS, i to właśnie z tych powodów zgodził się reprezentować nas wśród mas.”[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Fd8cKXNeRcA” align=”center” title=”Leo Messi / SIRIN LABS Commercial Teaser”][vc_column_text]Ta współpraca pomiędzy Messim a Sirin Labs to zdecydowanie świetna informacja dla całej społeczności blockchain na całym świecie. Czasy masowej adaptacji technologii blockchain to tylko kwestia czasu a dzięki takim personom jak Messi ten proceder będzie postępować jeszcze szybciej 😉[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 249 total views,  6 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

✔Blogger ✔Blockchain & Cryptocurrency Content Writher ✔Blockchain Analyst and Researcher ✔Blockchain Consultant

Technologia Blockchain wraz z kryptowalutami zwróciła moją uwagę pierwszy raz już w 2013 r. Jednak dopiero w roku 2016 w pełni zrozumiałem, ogromny potencjał i zastosowanie tej technologii. Od tego czasu temat ten pochłonął mnie, całkowicie. Można powiedzieć, że stałem się prawdziwym entuzjastą i pasjonatem wykorzystania tej technologii.

Jako Szymon w Sieci jestem pasjonatem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach technologii blockchain.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x