Coinbase Custody Trust Company, spółka zależna amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, wzmocniła swój personel o dwa ważne nazwiska.

We wpisie na z 7 sierpnia br. na blogu Coinbase firma potwierdziła, że Robert Easton i Richard Neiman zostali wybrani na członków zarządu ze względu na ich solidne doświadczenie w „usługach finansowych, polityce publicznej i operacjach bankowych”. Panowie mogą się pochwalić pracą dla: Departamentu Bankowości stanu Nowy Jork i Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku.

Według Coinbase:

Doświadczenie Neimana i Eastona jest szczególnie ważne, ponieważ Coinbase Custody jest regulowane przez nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS). NYDFS reguluje wiele firm powierniczych, w tym Depository Trust & Clearing Corporation, ICE Trust i wiele innych przodujących instytucji finansowych. Nowy Jork był również pierwszym stanem, który uregulował firmy kryptograficzne, począwszy od 2015 roku z licencją Bitlicense. NYDFS reguluje obecnie ponad 20 firm kryptograficznych — bardziej niż jakikolwiek inny stan.

Easton jest byłym zastępcą dyrektora wykonawczego Działu Ubezpieczeń w nowojorskim Departamencie Usług Finansowych (NYDFS). Zgromadził on około 15 lat doświadczenia jako państwowy regulator finansowy. Obecnie pełni funkcję zastępcy radcy generalnego i dyrektora ds. zgodności z przepisami w Marsh LLC.

Neiman z kolei był kuratorem Departamentu Bankowości Stanowej w Nowym Jorku. Jest to agencja, która poprzedzała NYDFS, a także służył w panelu nadzoru Kongresu ds. programu pomocy związanej z aktywami zagrożonymi w następstwie kryzysu finansowego w 2008 roku. Obecnie pełni funkcję szefa ds. polityki publicznej w LendingClub.