Site Loader
Cryptoassault to dApp Ethereum (gry blockchain)

Słowem wstępu

Obecnie technologia blockchain jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki (jeśli jeszcze ktoś w to wątpi lub sugeruje się wyłącznie kursem na rynku krypto, to radzę otworzyć oczy szerzej). Jednym z zastosowań dla blockchain będzie nadawanie praw własności w grach lub dzielenia się częściami zysków firmy z graczami co ewoluuje je do miana gier 2.0, lub 3.0. Dodatkowo uważam, że rynek gier blockchain będzie katalizatorem do masowej adaptacji tej technologii wraz z krypto (napiszę o tym cały osobny artykuł).

Przed tym wpisem przez około 2 tygodnie prowadziłem badania rynku gier blockchain i jestem pod wielkim wrażeniem kilku z nich. Nie mniej znalazłem też gry, które uważam, że nie będą miały prawa przetrwać na rynku ze względu na źle stworzoną gospodarkę w grze, którą blockchain w tym wypadku zabije (ten temat też rozwinę w innym wpisie)

Żeby już nie przedłużać wstępu, zapraszam do opisu jednej z gier, która wykorzysta blockchain, do nadania praw własności naszym nazwijmy to „cyfrowym itemom”. Da możliwość zarabiania w grze Ethereum, a przede wszystkim ma zapewnić dobrą zabawę oraz wciągającą mechanikę gry. Zapraszam 🙂

cryptoassault

CryptoAssault

CryptoAssault jest strategią MMO, która działa na Ethereum blockchain. W grze gracz może zakupić jednostki wojenne, które będą walczyć z innymi jednostkami graczy o terytorium. Zdobycie i utrzymanie terytorium zapewni graczom dzienny zarobek Ethereum (ETH) tak długo, jak długo będzie on kontrolować to terytorium. Rozgrywka umożliwia nam tworzenie sojuszy, co ułatwi utrzymanie terytorium oraz zwiększy szansę na szybszy rozwój w rozgrywce.

Wszystkie inne działania w grze działają poza blockchain. To rozwiązanie gwarantuje, że gracz może się poruszać, atakować i grać w grę bez konieczności płacenia i oczekiwania na każdą akcję (jak w przypadku kilku innych gier, które testowałem np. Ethermoon gdzie rozgrywka toczy się niemal w 100% na blockchain co jak dla mnie jako gracza jest niekomfortowe i częściowo zniechęcające).

Ponadto gracze mogą głosować i tym samym wpływać na rozwój „świata”. Dzięki blockchain możemy używać naszych głosów do wyboru liderów sojuszów, tworzenia umów handlowych, badania nowych technologii itp. (jednak to wszystko będzie możliwe wraz z rozwojem i rozrostem gry).

CryptoAssault jest jedną z pierwszych/jeśli nie pierwszą grą MMO na Blockchain, gdzie wszyscy gracze będą w jednym świecie (serwerze) razem. Dzięki strategicznej rozgrywce, silnym jednostkom i silnym sojuszom, gracze będą mogli zdobywać terytorium, by walczyć o codziennie wydobycie Ethereum.

Moc jednostki ma znaczenie, jednak strategia jest równie ważna, ponieważ każda jednostka ma swoje mocne i słabe strony. Trójwymiarowy teren również będzie odgrywać ogromną rolę w tworzeniu strategii jednostkowej. Nie zapominajmy również o dołączeniu lub stworzeniu silnego sojuszu oraz prowadzenia nawigacyjnej polityki inter-alliance co również będzie ogromnym czynnikiem sukcesu każdego gracza.

Bardziej technicznie

Gra jest hybrydowym dAPP (zdecentralizowaną aplikacją) działającym na łańcuchu oraz poza łańcuchem (90% rozgrywki odbywa się poza blockchain a tylko 10% na nim).

Jednostki są Tokenami ERC-721, które mają unikalne statystyki. Jednostki mogą być ulepszane do 4 poziomu oraz mogą być wymieniane lub sprzedawane pomiędzy graczami (10% rozgrywki). Gracze będą potrzebował zakupić jednostki i uiścić niewielką opłatę transakcyjną (+ ewentualne dodatkowe fee dla twórców danej gry) za modernizację jednostek, ponieważ każda modernizacja tworzy nowy unikatowy Token ERC-721.

CryptoAssault NFT

Wartość Jednostek/Tokenów

Gracze zdobywając i utrzymując zdobyty teren mogą zarobić pewien procent dochodu CryptoAssault z dnia poprzedniego poprzez utrzymanie terytorium przez cały dzień. Ponadto jeden gracz dziennie może zdobyć sporą ilość ETH jeśli złapie/przejmie satellite z dropem (wyjaśnię w dalszej części).

Siła zarobkowa gracza zależy od ilości zdobytego terenu za pomocą swoich jednostek. Ilość terytorium, które można zdobyć, zależeć będzie od naszej strategii oraz siły jednostek.

Siła jednostek wynika z ich losowych statystyk, które są generowane podczas tworzenia Jednostki/Tokenu ERC-721. Ta siła „zarabiania” jest tym, co da jednostce wartość do handlu na otwartym rynku.

Popyt w grze jest unikalny dla graczy, którzy szukają zwiększenia siły dla swoich jednostek, aby stworzyć jak najsilniejszą armię.

Rozgrywka

W CryptoAssault czeka na nas ogromny kontynent z tysiącami graczy podzielony na siatkę izometryczną. Świat w grze podzielony jest na 4 „pierścienie”, które jednocześnie są strefami, do których, żeby się dostać, trzeba będzie zdobyć odpowiednią ilość zasobów oraz ulepszyć nasze jednostki. Wokół mapy znajdują się zasoby, które musisz wydobyć, aby ulepszyć swoje jednostki.

 • Żeby dostać się do strefy nr.2 będziemy potrzebowali jednostek na drugim poziomie. Do trzeciej na trzecim i do czwartej na czwartym. (domyślasz się już, że to nie będzie wcale takie proste 😉 )

Teren

Dodatkowym czynnikiem gry jest ukształtowanie terenu. Jednostki naziemne będą musiały znaleźć drogę wokół drzew, rzek, gór i innych jednostek naziemnych, podczas gdy jednostki latające będą mogły latać nad tymi przeszkodami.

cryptoassault nft mapa

Jednostki i poruszanie

cryptoassault

W grze mamy 5 typów jednostek: czołgi, ciężarówki, mechy, odrzutowce i śmigłowce. Każdy typ jednostki może przeciwstawić się dwóm typom jednostek po prawej:
Czołgi> Wozy pancerne> Mechy> Odrzutowce > Śmigłowce> Czołgi…

Te 5 typów jednostek będzie podzielone na 30 rodzai po 6 dla każdego typu jednostki. Czyli 6 różnych czołgów, 6 różnych wozów itd. Jest to dosyć istotne ze względu na upgrade danej jednostki. Twoje statystyki będą znacznie zyskiwać gdy ewolucja jednostki będzie przebiegać pomiędzy dokładnie tymi samymi rodzajami jednostki.

Grę rozpoczynamy od rozmieszczenia swoich jednostek od zewnętrznej krawędzi mapy. Jedna jednostka może zmieścić się na 1 kwadratowym polu. Każda jednostka ma swój zasięg i czym rzadsza tym jej zasięg będzie większy. Dzięki temu łatwiej będzie się bronić, atakować oraz kontrolować większą część mapy (Czym więcej terenu będziesz kontrolować tym więcej zyskasz ETH a im bliżej centrum tym premia będzie jeszcze większa).

Cała rozgrywka będzie się odbywać w czasie rzeczywistym, gdzie jednostki mogą się poruszać raz na 3 godziny. Jeśli Twoja jednostka zostanie zniszczona, będzie ona wymagać naprawy, która trwa 24h (czyli jeśli zginiesz wypadasz z gry na cały dzień)

Wiek jednostek ma znaczenie

To bardzo ciekawe rozwiązanie w grze, a mianowicie, im jednostka będzie starsza, tym więcej będzie mogła wydobyć zasobów. Jednostka będzie mogła uzyskać maksimum x4 lepsze wydobycie wraz z jej starzeniem się jeśli ma 365 dni. Dlatego jednostki w przedsprzedaży zyskają świetny start, a jednocześnie rozgrywka już nas przygotowuje do wielomiesięcznych zmagań.

Warto też wspomnieć, że podczas łączenia jednostek w celu ewolucji, wynikowa jednostka odziedziczy najstarszy wiek.

cryptoassault wiek jednostki

Zarobek w CryptoAssault

Dzięki zastosowaniu technologii blockchain w grach otrzymujemy w zamian prawo własności do danych przedmiotów z gry. W przypadku CryptoAssault naszą własnością będą jednostki, którymi będziemy mogli handlować pomiędzy graczami, gdzie wewnętrzny rynek wyceni ich wartość.

Jednak to, co napisałem powyżej, nie jest główną metodą zarabiania w grze. Są nimi trzy sposoby: Land Earning (zarobek z wydobycia), nagroda „satelitarna” oraz polecanie gry znajomym.

Land Earning

Świat w grze jest kolistym kontynentem podzielonym na siatkę pod kontem izometrycznym. Mapa podzielona jest na 4 pierścienie (technicznie są to 3 pierścienie i koło środkowe). W miarę jak gracz porusza się w kierunku środka, płytki w danym pierścieniu mają zwiększona wartość dla Ethereum, które zarabiasz dzięki Land Earnings.

Prościej ujmując, im bliżej będziesz środka planszy, tym więcej będziesz mógł „wykopać” Ethereum. Oczywiście jednostki też odgrywają w tym swoją rolę.

Nagroda „Satelitarna”

Zasada tej nagrody jest bardzo prosta, a mianowicie raz dziennie satelita będzie spadać z „nieba” do jednej z 4 stref:

 • Strefa4 (środek mapy) = 60% szansy
 • Strefa3 = 25%
 • Strefa2 = 10%
 • Strefa1 = 5%

Satelita spada na 1 pole dziennie, czyli nagrodę będzie mógł otrzymać jeden gracz ! I teraz najważniejsze:
Ilość Ethereum w satelicie będzie procentem każdej sprzedaży (rozumiem to tak, że z każdej transakcji dokonanej na blockchain np. upgrade jednostek lub sprzedaż) z dnia poprzedniego.

cryptoassault mapa 2

Polecaj i zarabiaj !

Tutaj sprawa jest dziecinnie prosta. Każdy gracz będzie mógł wysyłać zaproszenia do znajomych i nie tylko a w zamian, za każdym razem gdy Twój polecony dokona zakupu jednostki Ty otrzymasz 5% tego zakupu !

Mała dygresja 😉 Jeśli o mnie chodzi to uważam, że do 2021r. około 90% DAPP będzie korzystało z systemu poleceń oferując użytkownikom część zysków firmy. W innym wypadku jeżeli dany produkt lub usługa nie będzie „wyjebana w kosmos” to bez systemu rekomendacyjnego po prostu nie przetrwa na rynku oraz się nie wybije.


Zespół twórców

Warto by wspomnieć, choć pokrótce kto stoi za tą całą „wojną” o ether 😉

cryptoassault dev

Dan Chao – Projektant gier z 20 letnim doświadczeniem.

Dan był inżynierem, producentem i projektantem gier na konsole, komputery PC i gry mobilne. Zbudował i prowadził wiele zespołów w swojej karierze. Był głównym projektantem w firmie Funzio Games, która wydała takie gry mobilne jak: Crime CityModern War,Kingdom Age czy War of Nations. W międzyczasie Funzio Games zostało sprzedane GREE w 2012 roku za 210M$.
Wcześniej Dan pracował nad takimi tytułami jak Diner DashLegacy of Kain: Defiance czy Tomb Raider: Legend.

Eric Maxey – Inżynieria

Eric pracuje w branży gier i blockchain od samego początku. W 2013 roku stworzył wysoce udany i innowacyjny basen górniczy, który był pionierem w dziedzinie wydobycia monet w „locie” MiddleCoin. Cały projekt liczył ~10k „górników”.
Eric uczestniczył przy tworzeniu takich gier jak: Family Guy: Back to the Multiverse oraz Incredibles na Wii U

Greg Maxey – Inżynieria

Greg jest inżynierem od ponad 15 lat i ma na swoim koncie sporo udanych projektów takich jak: CarsDestroy All Humans oraz War of Nations w GREE z Dan’em.
Był wcześniej inżynierem w OpenFeint, który sprzedawał się GREE za 104M$. Pracował również w przestrzeni blockchain z Ericem nad projektem MiddleCoin.

Pierre Roussel – Art

Pierre był wcześnie artystą w Funzio Games, który użyczył swoich umiejętności w zakresie koncepcji 2D do gier Crime City, Modern War, Kingdom Age i War of Nations. Pracował w firmach Funzio, GREE, Tinyco i Juicebox. Obecnie zaprojektował i stworzył koncepcję wszystkich jednostek wojskowych w CryptoAssault i wyreżyserował ogólny ich wygląd.

Jack Balingit – Art

Jack jest weteranem sztuki w przestrzeni gier, który pracował w Funzio, GREE, PlayFirst i Chobolabs. Jack to niesamowity artysta koncepcyjny, który przyczynił się do powstania większości projektów rekwizytów w CryptoAssault.

Obecnie 3 osoby pracują na pełny etat, a kolejne 10 pracuje w niepełnym wymiarze godzin na podstawie umowy.


Jak zacząć ?

Żeby rozpocząć grę będziesz potrzebował/a dodać do przeglądarki portfel Ethereum, najlepiej Meta Masklub ewentualnie korzystać z MyEtherWallet.

Portfel MetaMask można zainstalować jako dodatek do przeglądarek Google, FireFox oraz Brave(którą polecam 😉 )

Jeśli jednak z jakiś powodów nie chcesz korzystać z MetaMask to zajrzyj do tego poradnika czym jest oraz jak korzystać z portfela MyEtherWallet.

Zakup jednostek

Dokładnie dziś 6 grudnia rusza oficjalna przedsprzedaż paczek z jednostkami. Cała akcja zaczyna się od 30% zniżki, która będzie spadać co 2 dni o 1%.

Jednostki są sprzedawane w losowo wybranych opakowaniach jednostkowych na stronie http://cryptoassault.io, ale ostatecznie gracze będą mogli handlować między sobą jednostkami, których będą potrzebowali.

Pakiety z jednostkami

Szanse na unikatowe jednostki z paczek 1,2,3 to:

 • Zwykła jednostka 80% szansy
 • Rzadka jednostka 15% szansy
 • Epicka jednostka 4% szansy
 • Legendarna jednostka 1% szansy

Szanse na unikatowe jednostki w pakietach 4,5,6 to:

 • Rzadka jednostka 75% szansy
 • Epicka jednostka 20% szansy
 • Legendarna jednostka 5% szansy
cryptoassault

Zdobądź jednostki za DARMO !

Jeśli zainteresowała Cię mechanika rozgrywki lub po prostu chciałbyś w przyszłości sprzedać swoje jednostki, to masz szansę otrzymać je za darmo !

Zasada zdobywania darmowych paczek jest dziecinnie prosta a mianowicie wystarczy zapraszać znajomych (bądź nie znajomych) na kanał DISCORD twórców gry.

Lista Nagród za zaproszenia:

 • 5 zaproszeń dostaje rangę „Squad Leader”, otwiera tajne pomieszczenie w kanałach tekstowych, a także DARMOWĄ jednostkę COMMON lub lepszą.
 • 10 zaproszeń daje Ci rangę „Mistrza Taktyki” oraz DARMOWĄ jednostkę RARE lub lepszą.
 • 30 zaproszeń daje Ci rangę „Commander-in-Chief” oraz DARMOWĄ jednostkę EPIC lub lepszą.
 • 60 zaproszeń daje Ci rangę „Military Mastermind” oraz DARMOWĄ jednostkę LEGENDARNĄ.
 • 100 zaproszeń dostaje rangę „Supreme Warmonger” oraz 2 BEZPŁATNE jednostki LEGENDARNE!

Ponadto rozmawiałem z dev gry i ta promocja będzie trwać cały czas!

cryptoassault zaproszenia

Jeśli chcesz dołączyć do kanału na Discord to zachęcam Cię do użycia mojego zaproszenia 😉 https://discord.gg/vTS8j4N

Zostawiam też mój link referencyjny gdyby ktoś chciał zakupić jakąś dodatkową paczkę na start: 

https://cryptoassault.io/?refcode=0x4b54c9bee08b20df6e230ba0863bc361de00503a


Słowem na koniec

Gra jest obecnie w 90% funkcji kompletna i jej start jest zaplanowany na styczeń/luty 2019. Osobiście wraz z kilkoma (a może nawet z kilkunastoma) znajomymi będziemy testować grę gdy tylko wyjdzie a zachętą (głównie dla mnie) jest turowa mechanika gry w czasie rzeczywistym (ruch co 3h) ze względu na ograniczony czas na takie przyjemności. Oraz podchodzę do tego też jako eksperyment inwestycyjny gdyż nagrodą w grze jest w końcu Ethereum.

Jak się pewnie domyślasz tego typu gra (a w przyszłości wiele gier) może przyciągnąć również wielu spekulantów a nawet drobnych inwestorów chcących przetrzymywać daną jednostkę/”item” jako aktywo, które z biegiem czasu teoretycznie może zyskiwać na wartości. Jednak jak będzie to zweryfikuje czas i rynek.

Zachęcam Cię do komentowania oraz do własnych przemyśleń jak i do dołączenia do rozgrywki (może nawet w tym samym „sojuszu” hahaha 😀 )

Cześć i do następnego !

https://www.youtube.com/watch?v=nFDSqpXUSuI”

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

3 Replies to “Nadchodzi nowe oblicze gier! – CryptoAssault, czyli wojna o ETH!”

 1. This article opened my eyes, I can feel your mood, your thoughts, it seems very wonderful. I hope to see more articles like this. thanks for sharing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *