Site Loader
OFERTA
IBM ogłasza platformę łańcucha dostaw — Trust Your Supplier
81

IBM i Chainyard ogłosiły 5 sierpnia 2019 roku nową platformę Trust Your Supplier. Jest to sieć blockchain mająca na celu usprawnienie wielu procesów w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Między innymi mają zostać poprawione kwalifikacje i walidacja, zarządzanie dostawcami na pokładzie oraz zarządzanie informacjami dostawców.

Ogłoszenie IBM i Chainyard

Jak poinformował IBM w komunikacie prasowym z 5 sierpnia 2019 roku, firma opracowała nową platformę blokchain we współpracy z Chainyard. Trust Your Supplier to sieć Blockchain, która została zaprojektowana w celu poprawy kwalifikacji, walidacji, zarządzania informacją w całym cyklu życia produktu. Oprócz IBM członkami założycielami sieci są również Anheuser-Busch InBev, Cisco, Lenovo, Nokia, GlaxoSmithKline, Schneider Electric i Vodafone. Wszystkie firmy mają wspólny cel: rozwiązywanie problemów z zarządzaniem informacjami o dostawcach.

Jak wynika z raportu, to doświadczenie grupy IT i możliwości produktowe Chainyard zapewniły szybkie wdrożenie tej nowej platformy. W związku z tym nowe rozwiązanie powinno poprawić konwencjonalne metody zarządzania dostawcami. Charakteryzują się one licznymi ręcznymi procesami weryfikacji tożsamości i certyfikatów ISO. Informacje o rachunkach bankowych, podatki i certyfikaty ubezpieczeniowe muszą być również monitorowane przez cały cykl życia dostawcy. Dzięki podejściu zdecentralizowanemu i niezmienności ścieżki audytu można wyeliminować procesy ręczne. W związku z tym zmniejsza się również potencjalne ryzyko nadużyć i błędów w codziennej działalności gospodarczej. Platforma obiecuje również płynną łączność w całym łańcuchu dostaw. Również Gartner dostrzega ogromny potencjał w wykorzystaniu Blockchain w łańcuchu dostaw. Według badania wielkość rynku ma osiągnąć 2 biliony dolarów amerykańskich do 2023 roku.

Blockchain zmienia cały łańcuch dostaw

Jak podkreśla Renee Ure, dyrektor ds. łańcucha dostaw Lenovo Data Center Group, blockchain ma możliwość zmiany sposobu integracji dostawców i zarządzania ich sieciami. W szczególności platforma IBM Trust Your Supplier pomoże dostawcom i nabywcom czerpać korzyści związane z zaopatrzeniem poprzez wykorzystanie Blockchain. Zmniejsza to również koszty, złożoność i zwiększa prędkość.

Oprogramowanie tworzy cyfrową tożsamość dla każdego dostawcy. Takie podejście umożliwia dostawcom wymianę informacji z każdym autoryzowanym nabywcą w sieci. W rezultacie blockchain zapewnia sieć opartą na autoryzacji, dzięki czemu czas i koszty wymagane do zakwalifikowania, walidacji i zarządzania nowymi dostawcami zostają zredukowane. Jednocześnie pojawiają się nowe możliwości biznesowe dla nabywców i dostawców. Niemniej jednak „Trust Your Supplier” może również połączyć istniejące sieci firm zaopatrzeniowych, a tym samym zapewnić szybszą transmisję danych w wielu sieciach. Ponadto sieć IBM Supply Chain Business Network może wykorzystywać interfejsy programowania w celu nawiązania bezpośredniego połączenia z platformą i uzyskania dostępu do dostępnych informacji.

Firma Nokia również pozytywnie ocenia współpracę w ramach tej inicjatywy typu blockchain. Zastosowanie nowoczesnej technologii w celu przezwyciężenia klasycznego problemu jest zaletą dla każdego. W szczególności można jeszcze bardziej zwiększyć szybkość i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań. Sam IBM ma ponad 18 500 dostawców na całym świecie. Aby zarządzać tą siecią dostawców, firma wdraża system Trust Your Supplier. W pierwszym etapie dotyczy to jednak tylko 4000 wybranych partnerów do współpracy. IBM Procurement obliczyło skrócenie czasu cyklu integracji nowych dostawców nawet o 80 procent. W rezultacie możliwe było uzyskanie oszczędności kosztów administracyjnych w wysokości 50 procent.

 96 total views,  2 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

✔Blogger ✔Blockchain & Cryptocurrency Content Writher ✔Blockchain Analyst and Researcher ✔Blockchain Consultant

Technologia Blockchain wraz z kryptowalutami zwróciła moją uwagę pierwszy raz już w 2013 r. Jednak dopiero w roku 2016 w pełni zrozumiałem, ogromny potencjał i zastosowanie tej technologii. Od tego czasu temat ten pochłonął mnie, całkowicie. Można powiedzieć, że stałem się prawdziwym entuzjastą i pasjonatem wykorzystania tej technologii.

Jako Szymon w Sieci jestem pasjonatem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach technologii blockchain.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x