Site Loader
IBM ogłasza platformę łańcucha dostaw — Trust Your Supplier

IBM i Chainyard ogłosiły 5 sierpnia 2019 roku nową platformę Trust Your Supplier. Jest to sieć blockchain mająca na celu usprawnienie wielu procesów w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Między innymi mają zostać poprawione kwalifikacje i walidacja, zarządzanie dostawcami na pokładzie oraz zarządzanie informacjami dostawców.

Ogłoszenie IBM i Chainyard

Jak poinformował IBM w komunikacie prasowym z 5 sierpnia 2019 roku, firma opracowała nową platformę blokchain we współpracy z Chainyard. Trust Your Supplier to sieć Blockchain, która została zaprojektowana w celu poprawy kwalifikacji, walidacji, zarządzania informacją w całym cyklu życia produktu. Oprócz IBM członkami założycielami sieci są również Anheuser-Busch InBev, Cisco, Lenovo, Nokia, GlaxoSmithKline, Schneider Electric i Vodafone. Wszystkie firmy mają wspólny cel: rozwiązywanie problemów z zarządzaniem informacjami o dostawcach.

Jak wynika z raportu, to doświadczenie grupy IT i możliwości produktowe Chainyard zapewniły szybkie wdrożenie tej nowej platformy. W związku z tym nowe rozwiązanie powinno poprawić konwencjonalne metody zarządzania dostawcami. Charakteryzują się one licznymi ręcznymi procesami weryfikacji tożsamości i certyfikatów ISO. Informacje o rachunkach bankowych, podatki i certyfikaty ubezpieczeniowe muszą być również monitorowane przez cały cykl życia dostawcy. Dzięki podejściu zdecentralizowanemu i niezmienności ścieżki audytu można wyeliminować procesy ręczne. W związku z tym zmniejsza się również potencjalne ryzyko nadużyć i błędów w codziennej działalności gospodarczej. Platforma obiecuje również płynną łączność w całym łańcuchu dostaw. Również Gartner dostrzega ogromny potencjał w wykorzystaniu Blockchain w łańcuchu dostaw. Według badania wielkość rynku ma osiągnąć 2 biliony dolarów amerykańskich do 2023 roku.

Blockchain zmienia cały łańcuch dostaw

Jak podkreśla Renee Ure, dyrektor ds. łańcucha dostaw Lenovo Data Center Group, łańcuch bloków ma możliwość zmiany sposobu integracji dostawców i zarządzania ich sieciami. W szczególności platforma IBM Trust Your Supplier pomoże dostawcom i nabywcom czerpać korzyści związane z zaopatrzeniem poprzez wykorzystanie łańcucha bloków. Zmniejsza to również koszty, złożoność i zwiększa prędkość.

Oprogramowanie tworzy cyfrową tożsamość dla każdego dostawcy. Takie podejście umożliwia dostawcom wymianę informacji z każdym autoryzowanym nabywcą w sieci. W rezultacie łańcuch bloków zapewnia sieć opartą na autoryzacji, dzięki czemu czas i koszty wymagane do zakwalifikowania, walidacji i zarządzania nowymi dostawcami zostają zredukowane. Jednocześnie pojawiają się nowe możliwości biznesowe dla nabywców i dostawców. Niemniej jednak „Trust Your Supplier” może również połączyć istniejące sieci firm zaopatrzeniowych, a tym samym zapewnić szybszą transmisję danych w wielu sieciach. Ponadto sieć International Business Machines Corporation  Supply Chain Business Network może wykorzystywać interfejsy programowania w celu nawiązania bezpośredniego połączenia z platformą i uzyskania dostępu do dostępnych informacji.

Firma Nokia również pozytywnie ocenia współpracę w ramach tej inicjatywy typu blockchain. Zastosowanie nowoczesnej technologii w celu przezwyciężenia klasycznego problemu jest zaletą dla każdego. W szczególności można jeszcze bardziej zwiększyć szybkość i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań. Sam IBM ma ponad 18 500 dostawców na całym świecie. Aby zarządzać tą siecią dostawców, firma wdraża system Trust Your Supplier. W pierwszym etapie dotyczy to jednak tylko 4000 wybranych partnerów do współpracy. IBM Procurement obliczyło skrócenie czasu cyklu integracji nowych dostawców nawet o 80 procent. W rezultacie możliwe było uzyskanie oszczędności kosztów administracyjnych w wysokości 50 procent.

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

One Reply to “IBM ogłasza platformę łańcucha dostaw — Trust Your Supplier 2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *