Site Loader
IBM ogłasza platformę łańcucha dostaw — Trust Your Supplier
81

IBM i Chainyard ogłosiły 5 sierpnia 2019 roku nową platformę Trust Your Supplier. Jest to sieć blockchain mająca na celu usprawnienie wielu procesów w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Między innymi mają zostać poprawione kwalifikacje i walidacja, zarządzanie dostawcami na pokładzie oraz zarządzanie informacjami dostawców.

Ogłoszenie IBM i Chainyard

Jak poinformował IBM w komunikacie prasowym z 5 sierpnia 2019 roku, firma opracowała nową platformę blokchain we współpracy z Chainyard. Trust Your Supplier to sieć Blockchain, która została zaprojektowana w celu poprawy kwalifikacji, walidacji, zarządzania informacją w całym cyklu życia produktu. Oprócz IBM członkami założycielami sieci są również Anheuser-Busch InBev, Cisco, Lenovo, Nokia, GlaxoSmithKline, Schneider Electric i Vodafone. Wszystkie firmy mają wspólny cel: rozwiązywanie problemów z zarządzaniem informacjami o dostawcach.

Jak wynika z raportu, to doświadczenie grupy IT i możliwości produktowe Chainyard zapewniły szybkie wdrożenie tej nowej platformy. W związku z tym nowe rozwiązanie powinno poprawić konwencjonalne metody zarządzania dostawcami. Charakteryzują się one licznymi ręcznymi procesami weryfikacji tożsamości i certyfikatów ISO. Informacje o rachunkach bankowych, podatki i certyfikaty ubezpieczeniowe muszą być również monitorowane przez cały cykl życia dostawcy. Dzięki podejściu zdecentralizowanemu i niezmienności ścieżki audytu można wyeliminować procesy ręczne. W związku z tym zmniejsza się również potencjalne ryzyko nadużyć i błędów w codziennej działalności gospodarczej. Platforma obiecuje również płynną łączność w całym łańcuchu dostaw. Również Gartner dostrzega ogromny potencjał w wykorzystaniu Blockchain w łańcuchu dostaw. Według badania wielkość rynku ma osiągnąć 2 biliony dolarów amerykańskich do 2023 roku.

Blockchain zmienia cały łańcuch dostaw

Jak podkreśla Renee Ure, dyrektor ds. łańcucha dostaw Lenovo Data Center Group, blockchain ma możliwość zmiany sposobu integracji dostawców i zarządzania ich sieciami. W szczególności platforma IBM Trust Your Supplier pomoże dostawcom i nabywcom czerpać korzyści związane z zaopatrzeniem poprzez wykorzystanie Blockchain. Zmniejsza to również koszty, złożoność i zwiększa prędkość.

Oprogramowanie tworzy cyfrową tożsamość dla każdego dostawcy. Takie podejście umożliwia dostawcom wymianę informacji z każdym autoryzowanym nabywcą w sieci. W rezultacie blockchain zapewnia sieć opartą na autoryzacji, dzięki czemu czas i koszty wymagane do zakwalifikowania, walidacji i zarządzania nowymi dostawcami zostają zredukowane. Jednocześnie pojawiają się nowe możliwości biznesowe dla nabywców i dostawców. Niemniej jednak „Trust Your Supplier” może również połączyć istniejące sieci firm zaopatrzeniowych, a tym samym zapewnić szybszą transmisję danych w wielu sieciach. Ponadto sieć IBM Supply Chain Business Network może wykorzystywać interfejsy programowania w celu nawiązania bezpośredniego połączenia z platformą i uzyskania dostępu do dostępnych informacji.

Firma Nokia również pozytywnie ocenia współpracę w ramach tej inicjatywy typu blockchain. Zastosowanie nowoczesnej technologii w celu przezwyciężenia klasycznego problemu jest zaletą dla każdego. W szczególności można jeszcze bardziej zwiększyć szybkość i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań. Sam IBM ma ponad 18 500 dostawców na całym świecie. Aby zarządzać tą siecią dostawców, firma wdraża system Trust Your Supplier. W pierwszym etapie dotyczy to jednak tylko 4000 wybranych partnerów do współpracy. IBM Procurement obliczyło skrócenie czasu cyklu integracji nowych dostawców nawet o 80 procent. W rezultacie możliwe było uzyskanie oszczędności kosztów administracyjnych w wysokości 50 procent.

 230 total views,  2 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Jako Szymon "poza siecią" jestem zwykłym chrześcijańskim chłopakiem, który wierzy w prawdy głoszone przez Chrystusa. Jak każdy potrafię się mylić i popełniać błędy oraz miewam swoje wzloty i upadki, co pokazuje, że niezależnie od statusu społecznego jesteśmy tylko ludźmi. Kocham zieleń lasów i łąk oraz błękit nieba.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x