Site Loader
OFERTA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Invest Cuffs – dzień pierwszy
(subiektywna relacja)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1182″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]W miniony piątek i sobotę Kraków przywitał „zajawionych” inwestorów eventem Invest Cuffs. To już piąta seria spotkań dotyczących sfery finansowej, w której każdy, nawet początkujący, przedsiębiorca znalazł coś dla siebie.
Dzięki rozszerzonej formule tegorocznej edycji, można było posłuchać świetnych prelegentów nie tylko z branży forex, ale także nieruchomości, rynku akcyjnego, technologii blockchain oraz crowdfounding’u.

Spotkania połączone były z charytatywną akcją „Inwestorzy Dzieciom”, na którą w tym roku zostało przekazane 7433 zł.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]A oto moja subiektywna relacja z tego wydarzenia…

Po przyjeździe na miejsce i odebranie biletu miałem do wyboru dwa wykłady otwierające Invest Cuffs – Piotra Wilczyńskiego: Daytrading – sposoby rynkowej manipulacji oraz Piotra Głowackiego: Switch na rynkach finansowych: Analiza USA i nowe kierunki przepływu kapitału.

W pierwszej kolejności ruszyłem na wykład Piotra Wilczyńskiego[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1185″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Niestety, na sali wytrzymałem zaledwie 15 minut. Po tym czasie uznałem, że czas ruszać jednak na wykład Piotra Głowackiego. Na moje szczęście to był dobry wybór i wystąpienie okazało się dosyć ciekawe.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1186″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Na wykładzie mowa była o aktualnej sytuacji USA i kondycji spółek, jaka jest perspektywa dla dolara, jakie grupy surowców będą potencjalnie rosły.
Ciekawostka: Według Goldman Sachs 50% sukcesu to wejście w odpowiedni rynek, 30% sukcesu to wybór odpowiedniego sektora a z kolei 20% sukcesu to wybór odpowiedniego instrumentu.

Później prowadzący przeszedł do krótkiej analizy kilku wykresów, z których można było wyrysować grzywę barta simpsona ^^^[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1187″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Jednak jeden z wykresów okazał się bardzo interesujący, pokazując ciekawą korelację zachowania dolara amerykańskiego (USD) do Emerging Markets (EEM).
W momencie, gdy USD się umacnia EEM słabnie i odwrotnie EEM rośnie, gdy USD nurkuje.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1188″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Przykładem na wykorzystanie takiej korelacji zachowania jest kupno dolara, gdy jest drogi 4zł = 1 USD dla przykładu weźmy 1000$ = 4000zł
Kapitał zagraniczny kupuje polskie akcje za 4000zł
Odnotowujemy wzrost na giełdzie o +30% = 5200zł
Dolar tanieje do 3 zł i w tym momencie za 5200zł możemy kupić ~1700 USD
Nasz zysk:
+30% na giełdzie oraz +25% na kursie walutowym

Pod koniec prowadzący omówił trochę statystyk w postaci wykresów[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1189″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Krótkie wnioski na koniec:
Duże spółki w portfelu inwestycyjnym zapewniają względną stabilizację.
W długim terminie inwestycyjnym nawet duże spółki potrafią rosnąć po kilkaset procent.
W krótkim terminie kontrakty CFD na akcje pozwalają zarobić 100-300%[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Następnie o godzinie 10:00 miałem dylemat czy wybrać się na wykład Rafała Zaorskiego, czy uczestniczyć w Śniadaniu z Bitcoin’em i jak mi żołądek podpowiedział wybrałem śniadanie 😉[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1190″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Na śniadaniu Lech Wilczyński wraz z Szczepanem Bentynem poruszyli temat „uśmiercenia” BTC na przykładzie ostatnich wydarzeń w Wenezueli.
A dokładniej pozbawienie części stanów w kraju prądu. Przez tą niestabilną sytuację z dostępem do energii elektrycznej transakcje BTC w Wenezueli spadły o blisko 60%.
Zgadzam się z opinią prowadzących co do kwestii, że ludzie coraz chętniej sięgają odnawialnych źródeł energii, a obecna sytuacja w Wenezueli tylko potwierdza potrzebą globalnego pójścia w tą stronę.
Na zakończenie obaj panowie potwierdzili smutną wiadomość dla fanów o zakończeniu nadawania śniadania z bitcoinem. Wychodzi na to, że na Invest Cuffs miałem okazję uczestniczyć w ostatnim śniadaniu z bitcoinem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Następnie, po skonsumowaniu śniadania, ruszyłem do sali, gdzie miała się odbyć kolejna prelekcja. Na moje szczęście wystąpienie Rafała Zaorskiego wciąż trwało i się na tyle wydłużyło, że załapałem się na ponad 30 min. tego wystąpienia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1191″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Rafał był właśnie w trakcie opowiadania o tym, jak nadał wartość swojej autorskiej książce „O spekulacji”oraz w jaki sposób posłużyła ona do manipulacji kursem. Proces ten przedstawił bardzo szczegółowo, udowadniając tym samym, że rynkiem oraz kursami da się łatwo manipulować, wiedząc za jakie „nitki”pociągać.

Rynek jest w głównej mierze kreowany przez emocje, a nie analizy techniczne. Dzięki książce Rafał mógł pokazać, w jaki sposób można zmanipulować niemal każde aktywo.

Wielokrotnie podkreślane przez Zaorskiego jest, że spekulacja nie jest podążaniem za trendem, ale wykreowanie go. Dzięki temu można wychwycić moment, kiedy rynek jest w panice, a kiedy w euforii i wykorzystać ten fakt przed czasem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1192″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Po skończonej prelekcji Rafała Zaorskiego w sali audytoryjnej kolejnym prelegentem był Wojciech Orzechowski z prelekcji zatytułowanej: „Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku nieruchomości inwestycyjnych”[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1194″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Temat nieruchomości jest mi kompletnie obcy, jednak warto było posłuchać w tej kwestii kogoś obeznanego w temacie 😉

Do momentu wykładu nie sądziłem, że w Polsce jest jeszcze tak spore zapotrzebowanie na mieszkania. Osobiście uważałem (pobieżnie znając temat), że jesteśmy blisko szczytów i rynek nieruchomości zacznie tanieć. Jednak po wystąpieniu Wojciecha Orzechowskiego faktycznie widać, że jest spora szansa na kolejnych kilka lat wzrostów na tym rynku.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1195″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Orzechowski w swojej prelekcji był często bardzo merytoryczny, podając konkretne przykłady i strategie inwestycji w wynajem mieszkań, jak i ich flipowanie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1196″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Po zakończonym wystąpieniu Wojciecha Orzechowskiego miałem blisko 2,5h wolnego czasu do następnego interesującego mnie wykładu. Jednak, jak się za chwilę okazało, blisko 2h spędziłem w „kółeczku”, słuchając oraz wspólnie dyskutując z Rafałem Zaorskim „O spekulacji”. Jak już zauważyłem z innych konferencji, Rafał jest bardzo chętny do dyskusji poza wystąpieniem, co uważam za spory plus.

Następnie wykorzystałem resztę wolnego czasu do następnej prelekcji, by trochę „pozwiedzać” 😉[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1197″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]No i wybiła godzina 15:00 a wraz z nią rozpoczęła się prelekcja Przemysława Boreckiego w temacie „Dlaczego Bitcoin nie umarł, a my będziemy największą giełdą na świecie.”[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1198″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Przemysław Borecki to członek zespołu giełdy BitBay, który jest odpowiedzialny za rozwiązania dla klientów biznesowych, handel OTC, listing na giełdzie, white label oraz rozwój narzędzi traderskich.

W początkowej fazie swojego wystąpienia Borecki wspomniał o aktualnej wycenie BTC po ostatniej bańce. Porównując to do przybywającej ilości portfeli, co w jakimś stopniu przekłada się na nowych użytkowników i zwiększającą się adaptację kryptowalut.

Następnie Borecki przeszedł do tematu giełd krypto. Wspomniał on o obecnym „miejscu” BB na tle innych giełd, przytaczając fakt masowego fałszowania wolumenów przez inne giełdy (co jest niezaprzeczalnym faktem).

W kolejnej części prezentacji Przemysław Borecki skupił się na obecnym poziomie świadczonych usług przez BitBay, wdrażanych nowych usługach/produktów oraz na dalszych planach rozwoju giełdy.

Obecnie BB posiada swój kantor FIAT gdzie łatwo wymienisz czołowe waluty na krypto i odwrotnie. Tryb PRO swojej giełdy dla bardziej zaawansowanych i wymagających traderów. Rynek wymiany OTC gdzie klienci instytucjonalni oraz duzi gracze mogą zakupić spore ilości krypto po gwarantowanej cenie. Oraz aplikacji mobilnej z klawiaturą traidingową, co ma ułatwić oraz zachęcić do częstszego korzystania z BitBay na smartfonach.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1199″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]BitBay nie zamierza zostawać w tyle na tle konkurencji, dlatego jeszcze w tym roku kalendarzowym planowane są kolejne aktualizacje platformy.
Do giełdy zostaną dodane nowe funkcjonalności API, nowe rodzaje zleceń oraz przez wielu wyczekiwana dźwignia.

Planowana dźwignia na platformie nie będzie jednak „standardową” dźwignią stosowaną na giełdach. A mianowicie giełda pracuje nad formą udzielania pożyczek pomiędzy handlującymi użytkownikami. Brzmi całkiem innowatorko, co mnie bardzo ciekawi i będę wyczekiwał nowej funkcji na BitBay.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1200″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Na konferencji nie zabrakło również damskiego akcentu 🙂 Youtube’r Mike Satoshi poprowadził na żywo Szpilki na Bitcoinie, czyli wielka debata kobiet ze świata krypto i blockchain”. Uczestniczkami były:

  • Paulina Paprzycka IT Project Manager w Pacific i Trifinity oraz Co-founder w Blockchain Girls.
  • Olga Brzeżecka Project Manager i Redaktor Prowadząca Magazynu I Love Crypto w MaxROY.com, współzałożycielka Blockchain Girls
  • Aleksandra Kopeć Aplikant adwokacki, Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy, prowadząca blog http://prawokryptowalut.com/
  • Daria Gaca ICO Advisor znana również jako Crypto Daria

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1201″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Panie były pytane o to jak się czują w zdominowanym przez mężczyzn świecie technologii i biznesu. Paulina wraz z Olgą opowiadały o rozwoju Blockchain Girls inicjatywy mającej na celu zrzeszanie kobiet w świecie technologii blockchain. Z kolei Daria wraz z Aleksandrą odpowiadały szerzej na pytania związane z ICO, STO i prawem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Ostatnim prelegentem tego dnia był Michał Grzybkowski min. CEO, Coinpaprika.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1202″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W swoim wystąpieniu Michał skupił się na fałszowaniu danych przez giełdy kryptowalut oraz najpopularniejszą krypto stronę na świecie – Coinmarketcap.com, która również dopuszczała się wielokrotnie fałszowaniu informacji o kursach i wolumenach.

Wychodząc na przeciw nieuczciwym praktykom, Michał wraz z ludźmi z Gray Wizard stworzyli portal Coinpaprika.com. Coinpaprika jest konkurencyjnym serwisem dla Coinmarketcap z paroma kluczowymi różnicami.
Jedne z kluczowych różnic jest oprogramowanie, które jest odpowiedzialne za poprawne z czytywanie danych z giełd, API coinpaprika jest udostępniane za darmo (w przeciwieństwie do coinmarketcap), wychwytywaniu błędów bądź potencjalnych celowych zafałszowań wolumenów przez giełdy.

Michał wspomniał też o najnowszym produkcie, nad którym obecnie pracuje zespół coinpaprika. A mianowicie o aplikacji COINS, która będzie wielofunkcyjna:

  • Multi-wallet
  • Portfolio
  • Bezpośrednie zakupy krypto w wymianie nie-depozytowej
  • Zbiór informacji o dostępnych krypto na rynku
  • Najświeższe informacje z prasy
  • Zespoły, postępy i wiele więcej dzięki silnikowi coinpaprika na pokładzie

Miałem przyjemność po prelekcji zobaczyć wersję deweloperską tej aplikacji i muszę przyznać, że naprawdę robi wrażenie. Szczerze, nie mogę się doczekać na finalną wersję.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

I tym miłym akcentem zakończył się dla
mnie pierwszy dzień na Invest Cuffs 2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row]

 240 total views,  6 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

✔Blogger ✔Blockchain & Cryptocurrency Content Writher ✔Blockchain Analyst and Researcher ✔Blockchain Consultant

Technologia Blockchain wraz z kryptowalutami zwróciła moją uwagę pierwszy raz już w 2013 r. Jednak dopiero w roku 2016 w pełni zrozumiałem, ogromny potencjał i zastosowanie tej technologii. Od tego czasu temat ten pochłonął mnie, całkowicie. Można powiedzieć, że stałem się prawdziwym entuzjastą i pasjonatem wykorzystania tej technologii.

Jako Szymon w Sieci jestem pasjonatem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach technologii blockchain.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x