Site Loader
Stellar(XML) wyplata z Blockchain.com

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ostatnio publikowałem wpis o tym, jak fundacja Stellar rozdaje 125.000.000 mln dolarów w kryptowalucie XML użytkownikom portfela Blockchain.com.

Jeśli jeszcze, nie widziałeś tego wpisu możesz się z nim zapoznać klikając TUTAJ

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, przez nowych użytkowników jest, Jak wypłacić te pieniądze lub Co z nimi mogę zrobić innego niż wypłacić. Dziś skupię się na metodach zamiany naszych XML -> BTC -> PLN. Zapraszam do wpisu.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1332″ img_size=”full” alignment=”center”][leap_separator color=”#d1d1d1″][vc_column_text]

BitBay

Dzięki polskiej giełdzie BitBay mamy możliwość wypłaty kryptowalut trzema metodami:

 • Przelewem na konto bankowe
 • Do wypłaty w bankomatach Eurocash
 • Poprzez przekaz pocztowy

Jednak w tym przypadku wymogiem jest rejestracja i weryfikacja tożsamości naszego konta na Giełdzie BitBay[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Jeśli, nie posiadasz jeszcze konta na platformie BitBay, możesz je założyć korzystając z mojego linku partnerskiego” color=”sky” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fauth.bitbay.net%2Fref%2Fszymonwsieci||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wysyłamy XML na konto BitBay

W pierwszej kolejności po zalogowaniu się na BitBay klikamy w:

 • Zakładkę Portfele(1)
 • Wybieramy z listy XML(2)
 • Klikamy w „Rozumiem, chcę dokonać wpłaty Stellar (XML)”(3)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1328″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Po kliknięciu niebieskiego przycisku pokaże się nam nasz adres portfela XML(1) wraz z kluczem Memo(2)[/vc_column_text][vc_single_image image=”1329″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Teraz przechodzimy do portfela na Blockchain.com i wysyłamy nasze XML na portfel BitBay. Aby to zrobić po zalogowaniu:

 • Wybieramy Stellar(1)
 • Klikamy Send(2)
 • Wklejamy nasz adres portfela z BitBay (3)
 • Wpisujemy kwotę do wypłaty (4)
 • Wpisujemy Memo(5)
 • Klikamy Continue(6) i potwierdzamy transakcję

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1318″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1317″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zamieniamy XML na złotówki

Transakcja z Blockchain.Wallet na BitBay, nie powinna trwać więcej niż 5min. Gdy nasze środki znajdą się już na giełdzie, możemy je zamienić na złotówki.
Aby tego dokonać:

 • Przejdź do zakładki Giełda(1) i wybierz XML/PLN
 • Następnie wybierz Szybka Transakcja(2)
 • Wpisz kwotę do sprzedaży lub kliknij symbol dwóch monet(3), aby wybrać całą sumę XML
 • Kliknij, Sprzedaj(4)

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1330″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Wypłacamy złotówki

Po sprzedaży naszych XML możemy zlecić wypłatę naszych złotówek. Przechodzimy do zakładki Portfele(1), wybieramy portfel PLN(2), klikamy wypłata(3).

Do wyboru mamy aż 3 możliwości wypłaty:

 • Wypłata w bankomacie Euronet(A)
 • Przelew na nasze konto bankowe(B)
 • Wypłata na poczcie(C)

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1331″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”purple” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Binance

Dzięki giełdzie Binance możesz wypłacić swoje środki w Bitomatach, zachowując przy tym względną anonimowość. Giełda pozwala nam na korzystanie z konta bez konieczności weryfikacji tożsamości do limitu wypłaty 2 BTC na 24h.[/vc_column_text][vc_btn title=”Jeśli, nie posiadasz jeszcze konta na platformie Binance, możesz je założyć korzystając z mojego linku partnerskiego” color=”sky” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.binance.com%2F%3Fref%3D35622959||target:%20_blank|”][vc_btn title=”Zajrzyj również do wpisu – Gieda Binance krok po kroku” color=”sky” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fszymonwsieci.pl%2Fgielda-binance-krok-po-kroku%2F||target:%20_blank|”][vc_column_text]

Wpłata XML

W pierwszej kolejności po zalogowaniu wchodzimy na zakładkę Fundusze(1), a następnie wybieramy Wpłaty(2).
Następnie wybieramy kryptowalutę, którą chcemy przesłać na Binance. W tym wypadku będzie to Stellar Lumens — XML(3).
W następnym kroku zaznaczamy, że rozumiemy, że bez MEMO nasz depozyt przepadnie(4) i klikamy Continue Deposit(5)
Teraz pokaże Ci się adres Twojego portfela XML wraz z numerem MEMO, na który dokonasz wpłaty z portfela Blockchain.com
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][bsf-info-box icon=”Defaults-exclamation-triangle warning” icon_size=”32″ icon_color=”#dd3333″]

Pamiętaj, że zarówno MEMO, jak i ADRES są wymagane do udanej wpłaty XLM na konto Binance

[/bsf-info-box][vc_single_image image=”1319″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1320″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1321″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”1322″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Gdy już prześlesz swoje środki i znajdą się one na Binance, przejdź do zakładki Fundusze(6), a następnie Salda(7). Gdy już będziesz w panelu Salda, na samej górze powinny być Twoje XML — klikamy teraz w Handel(8) i wybieramy parę XML/BTC[/vc_column_text][vc_single_image image=”1323″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Następnie będziesz potrzebować, sprzedać XML, zamieniając je na Bitcoin (BTC).

Obecnie skupiamy się na środkowym dolnym oknie – opcje kupna i sprzedaży. Dostępnych mamy trzy typy handlu:

 • Market to kupno lub sprzedaż po bieżącej cenie rynkowej
 • Limit służy do ustalenia ceny zakupu lub sprzedaży
 • Stop-limit to kupno lub sprzedaż po ustalonej cenie, gdy zostanie spełniony warunek

Najprostszym i najszybszym sposobem kupna/sprzedaży jest opcja Market, gdzie wystarczy, że wybierzesz ile procent dostępnych środków, chcesz przeznaczyć na zakup bądź sprzedaż. Do wyboru masz 25% 50% 75% 100%.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1324″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_separator color=”purple”][vc_column_text]Teraz zaczyna się „najtrudniejsza” część procesu wypłaty. Oto co będzie nam potrzebne:

Zacznijmy od zlokalizowania najbliższego bitomatu w naszej okolicy. Aby to zrobić, odwiedź stronę -> https://shitcoins.club/ gdzie znajdziesz lokalizacje bitomatów.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1335″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Następnie będąc już przy bitomacie, naciskamy na „Pokaż QR kod”[/vc_column_text][vc_single_image image=”1325″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Teraz Bitomat będzie generował nowy adres portfela i QR kod, który zostanie wydrukowany.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1327″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]Następnie z poziomu aplikacji zlecamy wypłatę BTC, wpisując ręcznie wygenerowany adres portfela bądź skanujemy QR kod.
[leap_separator style=”solid” color=”purpure” width=”80%” margintop=”” marginbottom=””]

 

 

WAŻNE

Po zleceniu przelewu czekamy przy Bitomacie, aż nasz przelew zostanie „zaksięgowany” przez sieć, co może potrwać nawet 10/15 min.

Zdecydowanie szybszym sposobem jest wypłata z Bitomatu przy pomocy DASH. Jednak aby tego dokonać, potrzebujemy na giełdzie zamienić nasze XML na BTC, a następnie BTC zamienić na DASH.

Może się to wydawać trochę skomplikowane i kłopotliwe, jednak jest to cena za zachowanie naszego prawa do anonimowości (oczywiście, jeżeli ktoś tego potrzebuje).

[leap_separator style=”solid” color=”purpure” width=”80%” margintop=”” marginbottom=””]

 

Jeśli chcesz wspomóc moją działalność, twórczość i mojego bloga, aby otrzymywać więcej tego typu treści, możesz to zrobić, wysyłając mi napiwek/darowiznę na adres:

 • XML: GAHK7EEG2WWHVKDNT4CEQFZGKF2LGDSW2IVM4S5DP42RBW3K6BTODB4A
  MEMO: 1007078430
 • BTC: 3HRi7oF2W9au6hhWLjW7jEs3zDv15qYMdz

Jest to wsparcie, które motywuje i pomaga mi rozwijać ten blog oraz mój cały projekt. Dzięki temu wsparciu mogę dzielić się Tą wiedzą z Wami. Za wszystkie napiwki/darowizny Serdecznie Dziękuję!

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Cześć i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1278″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

 1,205 total views,  2 views today

5 1 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Jako Szymon "poza siecią" jestem zwykłym chrześcijańskim chłopakiem, który wierzy w prawdy głoszone przez Chrystusa. Jak każdy potrafię się mylić i popełniać błędy oraz miewam swoje wzloty i upadki, co pokazuje, że niezależnie od statusu społecznego jesteśmy tylko ludźmi. Kocham zieleń lasów i łąk oraz błękit nieba.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x