Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

PNT – 230 inwestorów zainwestowało 21,5 mln PLN a zysków nie widać..

Temat Pracowni Nowych Technologii Szczepana Bentyna cały czas się nie uspokaja. Coraz więcej inwestorów wypowiada się na temat obecnej sytuacji w kopalni PNT. Jak się okazuje kopalnia zebrała fundusze na kwotę 21,450 000 PLN od 230 inwestorów obiecując zyski na poziomie od 50% do nawet 200% by teraz chylić się ku upadkowi…
Dariusz Dziduch z Fxmag przygotował obszerny artykuł na temat PNT z zamieszczonymi wypowiedziami kolejnych inwestorów. Zainteresowanych sytuacją PNT zapraszam do zapoznania się z wpisem.

Kopernik byłby dumny

Bardzo ciekawa informacja dociera do nas z województwa warmińsko-mazurskiego a mianowicie lokalny Urząd Marszałkowski ma zamiar wyemitować własną kryptowalutę CoperniCoin !

Pomimo negatywnego nastawienia polskiego rządu do kryptowalut są w Polsce jednostki, które widzą ogromny potencjał w wykorzystaniu technologii blockchain co napawa optymizmem. Czy CoperniCoin zapoczątkuję nowy trend wśród innych miast i województw ?

Polskie publikacje dot. Blockchain i Bitcoin

Portal CyfrowaEkonomia.pl opublikował wpis z listą polskojęzycznych publikacji dotyczących technologii blockchain oraz Bitcoin’a.
Myślę, że warto zapoznać się z szerszym opisem tych książek:

  1. Blockchain jako innowacja systemowa
  2. Blockchain a prawo
  3. Kryptowaluty. Perspektywa kryminologiczna i kryminalistyczna
  4. Lex Cryptographia
  5. Bitcoin jako przedmiot stosunków cywilnoprawnych

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Elon Musk wychwala Bitcoina

We wtorek 19 lutego br. dyrektor generalny Tesli zasiadł do wywiadu z firmą ARK Invest, firmą zajmującą się inwestycjami technologicznymi. Oprócz rozmów na temat pojazdów elektrycznych i auta samojezdnego, ankieterzy postanowili rzucić Muskowi pytanie „nie na temat” o kryptowaluty.

Podczas wywiadu Musk przyznał, że „struktura bitcoinów jest dość genialna” a „papierowe pieniądze odchodzą”

Samsung wprowadza GalaxyS10 z obsługą kluczy prywatnych

Samsung wprowadził wreszcie swoją nową linię #GalaxyS10 Urządzenia oferują wiele innowacji, w tym wielopoziomową platformę bezpieczeństwa klasy rządowej „Samsung Knox”

#SamsungKnox, która może być używana do bezpiecznego przechowywania kluczy prywatnych do aplikacji opartych na#blockchain, takich jak na przykład portfele do kryptowalut

ICO CryptoSolarTech zwraca 68mln$ inwestorom

CryptoSolarTech to startup kopalni kryptowalut o hiszpańskich korzeniach który, zwróci 68 milionów dolarów zebranych podczas ICO. Informacja została podana na Twitterze w środę 20 lutego br. przez hiszpańskiego prawnika IT Sergio Carrasco.

Firma miała założyć zakład wydobywczy kryptowalut zasilany energią słoneczną w południowej Hiszpanii. Niestety, nie otrzymał pozwolenia na budowę potrzebnego do rozpoczęcia projektu.

Hong Kong: platforma blockchain wspomoże rynek nieruchomości

Technologia blockchain stopniowo przekształca globalną gospodarkę i rynek nieruchomości również nie jest wyłączony z wpływu tej technologii.
New World Development Company (NWD) ogłosiła, że we współpracy z Hong Kong Applied Science and Technology Research Institute (ASTRI) stworzyła platformę typu blockchain dla nabywców domów.

Prop tech jest firmą, która ma na celu zastąpienie papierowych dokumentów cyfrowymi licencjami, takimi jak podpisanie tymczasowej umowy sprzedaży, umowy kupna lub wniosku hipotecznego. Pozwoli to użytkownikowi na przesłanie autoryzowanej, zaszyfrowanej i cyfrowo podpisanej umowy tymczasowej kupującego do wyznaczonego banku.

Pierwszym użytkownikiem platformy najprawdopodobniej będzie oddział państwowego Banku Chin (BOCHK) z siedzibą w Hongkongu. Sieć zostanie uruchomiona w drugim kwartale 2019 roku.

Zaktualizowane stanowisko Centralnego Banku Litwy do Krypto i ICO

Centralny Bank Litwy oficjalnie zaktualizował swoją pozycję w stosunku do ICO oraz kryptowalut, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w zeszłym tygodniu . W ogłoszeniu stwierdzono, że intencją banku jest zapewnienie uczestnikom rynku finansowego (FMP) „równych szans”.

Nadal jednak jest podkreślane, że uczestnicy rynków finansowych (FMP) powinni oddzielać swoją działalność związaną z usługami finansowymi od działań związanych z wirtualną walutą i nie powinni uczestniczyć w działaniach ani świadczyć usług związanych z zasobami wirtualnymi.

FBI publikuje wskazówki jak rozpoznać SCAM ICO

W poprzednim tygodniu Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), opublikowała przewodnik dla potencjalnych twórców kryptowalut i inwestorów. Idąc podobnym tropem Federalne Biuro Śledcze (FBI) postanowiło opublikować wskazówki jak rozpoznać oszustwo na ICO.

Niektóre z nich to:

  1. Kreowanie fałszywego wyobrażenia o wysokim doświadczeniu zawodowym członków zespołu
  2. Nadmierne wychwalanie efektywności całej branży ICO
  3. Obietnice nierealistycznych zysków z inwestycji w tokeny

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bitmain – Poważna luka bezpieczeństwa w koparce Antminer s15

Jak się okazuje, kilka tygodni temu, współpracownik Bitcoin Core, James Hilliard, odkrył exploit w oprogramowaniu S15 Bitmaina. Aonimowy użytkownik Twittera, 00whiterabbit, znany również po prostu jako „john”, następnie napisał kod exploita oparty na ustaleniach Hilliarda. Film wideo potwierdzający działanie kodu exploita został udostępniony na koncie Twittera Hilliarda w zeszłym tygodniu.

Japoński „Amazon” wprowadza płatności krypto

Rakuten, który jest porównywany do japońskiego „Amazona”, ma zamiar zaoferować integrację z kryptowalutami.
Zgodnie z raportem opublikowanym 12 lutego, firma ogłosiła dużą aktualizację dla swojej platformy aplikacji mobilnej Rakuten Pay, która ma zostać wydana w przyszłym miesiącu z możliwością włączenia płatności w kryptowalutach w połączeniu z walutą tradycyjną (FIAT).

CEO Facebook’a zainteresowany technologią blockchain

Mark Zuckerberg mówi, że jest „potencjalnie zainteresowany” umieszczeniem loginu Facebooka na blockchainie w ramach publicznego wywiadu z profesorem Harvard Law – Jonathanem Zittrainem. W szczególności Zuckerberg powiedział, że blockchain może dać użytkownikom wyjątkowe uprawnienia podczas przyznawania dostępu do danych aplikacjom innych firm.

Rosja bliska stworzenia kryptowaluty opartej o ropę by uniknąć sankcji

Niższa izba Federalnego Zgromadzenia Federalnego, zwana inaczej Dumą Państwową, podobno planuje przegląd i przyjęcie ustawy o kryptowalutach w już marcu br.

Oleg Nikołajew, członek *Komitetu Polityki Gospodarczej w Dumie Państwowej stwierdził, że proces ten jest w końcowej fazie rozwoju. Im szybciej ustawa o pieniądzu kryptograficznym zostanie zatwierdzona, tym więcej będzie się działo w technologii blockchain i przemyśle kryptowalutowym.

Igor Jusufow, były minister energetyki Rosji, oświadczył, że propozycja szefa Energia Corporation będzie miała pierwszeństwo w tworzeniu waluty kryptograficznej opartej na ropie naftowej.

Argentyna akceptuje płatności Bitcoin za towary sprzedawane do Paragwaju

Wygląda na to, że kwestia większego wykorzystania i adopcji kryptowalut rzeczywiście wkracza na poziom globalny. Przynajmniej tak jest w przypadku dwóch narodów Ameryki Południowej. Ostatnie raporty wskazują, że Argentyna zdecydowała się na otrzymywanie płatności w Bitcoin (BTC) za towary sprzedawane do Paragwaju.
W raporcie wstępnym czytamy: „w pierwszej transakcji Paragwaj i Argentyna wykorzystywały Bitcoin (BTC) do rozliczenia płatności za transakcję eksportową między oboma krajami”.

Adopcja kryptowalut na świecie wzrosła o 700% !

Rynek kryptograficzny na całym świecie jest obecnie w przejściowej fazie „niedźwiedzia”, jednak to nie powstrzymuje wzrostu akceptacji Bitcoin’a oraz innych kryptowalut.
Ostatnie badanie Kaspersky Labs wykazało, że w ciągu ostatnich pięciu lat akceptacja krypto w sklepach – zarówno internetowych, jak i fizycznych – wzrosła o ponad 700%. Jest to rodzaj raportu, na który czekał świat kryptograficzny, podkreślający popularność i sukces adaptacji kryptowalut.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

BitClude

Oficjalnie wystartowała nowa polska giełda kryptowalut BitClude. Jej start miał miejsce 18 Lutego o godzinie 18:00 co oznacza, że BitClude jest pierwszą w Polsce giełdą krypto z licencją Małej Instytucji Płatniczej (MIP).

Pierwsza giełda kryptowalut z… Bithub.pl

Bitfinex

Od 19 Lutego 2019 Bitfinex wprowadza handel tokenu **BitTorrent (BTT) w parach walutowych z Bitcoin (BTC) i Dolar Amerykański (USD)

Trading Enabled For…Bitfinex.com

Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance uruchomiła testnet swojej oczekiwanej zdecentralizowanej wymiany (DEX).

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao, oświadczył, że DEX będzie priorytetowo traktować szybkość, bezpieczeństwo i przyjazność dla użytkownika.
Interfejs użytkownika Binance DEX jest podobny do interfejsu Binance.com co jest bardzo dobrą wiadomością i zachętą dla użytkowników.

Binance Launches DEX…Binance.com
Testnet Binance DEX

CoinMama

Coinmama, jeden z największych brokerów kryptograficznych na światowym rynku z 1,3 mln aktywnych użytkowników, 15 lutego doznał naruszenia bezpieczeństwa.

Oficjalne oświadczenie brokera ujawniło, że 450.000 adresów e-mail i haseł wyciekło w masowym globalnym ataku hakerskim obejmującym 24 strony internetowe i około 747 milionów rekordów.

Coinmama: doszło do…Cryptogoogle.com

Coinbe

Coinbe z kłopotami ? prezes Dario Fryc twierdzi, że wszystko ok.
Od jakiegoś czasu użytkownicy Coinbe (dawniej Beatcoin.pl) skarżą się, że giełda nie wypłacanie środków co poskutkowało wydaniem oficjalnego oświadczenia przez giełdę:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1132″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Coinbase

Coinbase dostarczająca kartę debetową partnera Shift Card ogłosiła, że zamierza zamknąć swoje usługi.
Firma, w wiadomości e-mail do swoich użytkowników, powiadomiła, że w kwietniu zamknie swoje usługi kart debetowych w krypto.

„Niestety, program zostanie wycofamy w kwietniu tego roku. Wszystkie karty Shift zostaną oficjalnie dezaktywowane 11 kwietnia 2019 r.”

Coinbase nabywa Włoski start-up Neutrino

Coinbase, giełda krypto z siedzibą w San Francisco, ogłosiła 19 lutego, że nabyła Neutrino, które opisała jako platformę analityczną łańcucha blokowego (blockchain). Zespół ekspertów ds. inżynierii blockchain i bezpieczeństwa dołączy do pracowników giełdy, a Neutrino będzie nadal działać jako samodzielny biznes oparty na londyńskim biurze Coinbase.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 588 total views,  6 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x