Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

W Pracowni Nowych Technologii już po burzy ?

Ostatnie tygodnie dla PNT Szczepana Bentyna nie były najlepsze pod względem piarowym jednak burza ustała i co dalej z PNT ?

Zapraszam do podsumowania przygotowanego przez Łukasza Jeżaka z portalu Bithub.pl

Merlin Group wycofuje się z współpracy z KryptoJam

O współpracy Krypto Jam i Merlin Group było głośno latem ubiegłego roku. Elektryzującą wiadomością była zapowiedź prac nad rozwojem technologii blockchain i wypuszczenia tokenu lojalnościowego przez Merlin. Kurs spółki na NewConnect poszybował do góry (w 1 dzień akcje podskoczyły o blisko 65%). Jednak po ponad siedmiu miesiącach cały projekt upadł. Wypowiedź spółki m.in. była następująca *po wielomiesięcznych analizach technicznych rynku kryptowalut uznano, że mLoyalty nie wypali.

Całej sprawie „smaczku” nadaje fakt wypompowania i z dump’owania ceny

Krzysztof Bielecki „ABC Blockchaina”

Od dłuższego czasu jest głośno o Krzysztofie Bieleckim autorze najgrubszej (aż 700 stron!) i jednocześnie najbardziej merytorycznej książce o Technologii Blockchain „ABC Blockchaina”. Ciekawostka jest, że książka jest rozdawana zupełnie za DARMO co czyni ją jednocześnie bardzo trudno dostępną pozycją.

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem dla Comparic24.TV

Ponadto zapraszam na jeden z planowanych meetapów:

Łódź 18.02.2019

Katowice 27.02.2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przywitaj się z JPM Coin !

JPMorgan Chase w walentynkowy poranek oficjalnie ogłosił pierwszą kryptowalutę JMP Coin, która ma zostać wdrożona przez główny amerykański bank.

Nowe tokeny, z których każdy reprezentuje dolara amerykańskiego, pomogą uregulować niektóre płatności między klientami banku. Będzie to jedna z pierwszych na świecie aplikacji kryptograficznych do zastosowań w bankowości i największym przejściu do tego sektora przez amerykańskiego pożyczkodawcę. Ustawia również bank na przyszłość, w której krypto może być integralną częścią sektora finansowego.

NASDAQ wprowadza nowe indeksy Bitcoin i Ethereum

Nasdaq zaoferuje dwa dodatkowe indeksy związane z rynkiem kryptowalut na swojej platformie indeksów, zgodnie z oficjalną informacją na stronie internetowej operatora giełdowego Nasdaqtrader.com

Bitcoin Liquid Index (BLX) i Ethereum Liquid Index (ELX) zostaną dodane do 40 000 istniejących indeksów. Wykonane we współpracy z firmą Brave New Coin, będą dostępne od 25 lutego br., pokazując użytkownikom informacje w czasie rzeczywistym związane z rynkiem kryptowalut.

SEC publikuje wytyczne dla ICO

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd opublikowała przewodnik dla potencjalnych twórców kryptowalut i inwestorów.

Nowo wydany przewodnik SEC dotyczący wstępnych ofert tokenów zawiera pięć głównych punktów, z których wiele może być już znane każdemu, kto śledzi sagę SEC.

 1. ICO mogą być ofertami papierów wartościowych
 2. Mogą wymagać rejestracji
 3. Tokeny sprzedawane w ICO można nazwać wieloma rzeczami
 4. ICO mogą stwarzać znaczne ryzyko
 5. Zadawaj pytania przed inwestowaniem

Opóźnienie w krypto regulacjach na plus dla całej branży

Heister Peirce Komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wyraziła opinię, że opóźnienie w ustanowieniu krypto regulacji może pozwolić branży na swobodę niezależnego wzrostu i rozwoju.

Heister, która jest powszechnie znana jako „Crypto Mom” ​​w społeczności znana jest między innymi z sprzeciwu wobec decyzji SEC o odrzuceniu funduszu wymiany walut Bitcoin (ETF) zaproponowanego przez bliźniaków Winklevoss. Swój komentarz wyraziła w przemówieniu na temat regulacji państwowych na University of Missouri School of Law.

„Możemy być w stanie narysować wyraźniejsze linie, gdy zobaczymy, że więcej projektów blockchain dojrzewa” Jednak na razie „opóźnienie w wyrysowaniu wyraźnych linii może faktycznie pozwolić na większą swobodę, aby technologia mogła wejść w życie”.

Kryptowaluty potrzebne wyłącznie oszustom !

Kryptowaluta jest bezużyteczna dla kogokolwiek innego niż nikczemne grupy lub osoby próbujące przenosić pieniądze bez bycia zauważonym przez rząd. Jest to najwyraźniej nowatorska opinia kryptologa Harvard University i badacza technologii Bruce’a Schneiera.

Powołując się na serię regularnie dyskredytowanych i zdezawuowanych punktów mówienia, Schneier uważa, że ​​cele Bitcoin zgodnie z jego pierwotnym dokumentem zostały pokonane przez rzeczywistość jego wdrożenia, co oznacza, że ​​oprócz tego, że jest operacyjnie trudny i ryzykowny, również nie spełnia jego podstawowego założenia, co zasadniczo czyni go bezużytecznym.

Wenezuela i Bitcoin

W swoich prasówkach wielokrotnie pisałem i poruszałem temat tego pogrążonego w kryzysie kraju. W ostatnim czasie w Wenezueli dzieje się bardzo dużo pod wieloma względami.

Zgodnie z danymi dostarczonymi przez LocalBitcoins, platformę transakcyjną kryptowalutową typu peer-to-peer, tygodniowy wolumen Bitcoin w Wenezueli osiągnął nowy rekord wszech czasów.

Mierzone w bitcoinie tygodniowa objętość pary boltów z BTC do Wenezueli (VES) wzrosła do 2 454 BTC. W dolarach amerykańskich to jest warte 8,95 miliona dolarów tygodniowo i 1,29 miliona dolarów dziennie.

Rząd wenezuelski zaczął regulować przekazy pieniężne kryptowalut. Regulator wyznaczył całkowicie limit i będzie pobierał prowizje w wysokości do 15% kwoty transakcji. Ponadto ogłoszono nowe szczegóły jego kompleksowego rejestru dostawców usług kryptograficznych.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bakkt pojawi się pod koniec 2019 roku

Jeff Sprecher, dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE) ogłosił, że wypuści Bakkt jeszcze w 2019 roku.

Czyżby wreszcie, wszystkie nadzieje związane z uruchomieniem instytucjonalnej platformy inwestycyjnej ICE mogą zostać spełnione jeszcze w 2019r ?

Bakkt, którego premiery spodziewano się od 2018 roku, był wielokrotnie przekładany na 2019 rok. Ostatnie odroczenie było spowodowane zamknięciem rządu USA, co miało wpływ na organy regulacyjne, które muszą zatwierdzić firmę przed uruchomieniem. Uruchomienie zostało przełożone na kwiecień 2019 roku z nadzieją, że do tego czasu zostaną rozwiązane problemy związane z zamknięciem.

CEO giełdy, Jeffrey Sprecher, ujawnił podczas rozmowy o zyskach, że premiera nastąpi w 2019 roku.

Uważaj na OSZUSTÓW – Fałszywa strona Bakkt !

Oszuści są wszędzie i nie ma tu wyjątku, jeśli chodzi o świat kryptografii… Chcąc zarobić na nieświadomych internautach i handlarzach krypto, oszuści stworzyli witrynę zaprojektowaną tak, by wyglądała dokładnie tak, jak nowa witryna Bakkt i kradła twoje pieniądze.

Emerytura za Bitcoin ? W USA stawiają na krypto !

Policjanci i inni pracownicy państwowi w hrabstwie Fairfax w Wirginii będą oczekiwać na emeryturę z potencjalnymi dywidendami z kryptowalut i technologii blockchain !

Dwa oddzielne fundusze emerytalne, które wspólnie zarządzają majątkiem wartym 5,1 miliarda dolarów dla policji stanowej i innych pracowników, dołączyły ​​40 milionów dolarów inwestycji w fundusz Morgan Creek Blockchain Opportunities Fund, który oprócz wspierania niektórych najbardziej znanych startupów w kosmosie, planuje zainwestować w kryptowaluty.

Na co komu regulacje krypto ?

Jak podaje Rosyjska państwowa agencja prasowa TASS.Ru
Ministerstwo Sprawiedliwości Rosji nie widzi potrzeby prawnego zdefiniowania koncepcji kryptowaluty w tym momencie.

Aleksander Konowałow, minister sprawiedliwości Rosji, podobno twierdził, że jest jeszcze za wcześnie na sformalizowanie ustawodawstwa kryptograficznego. Konovalov oparł swoje uwagi na fakcie, że zgodnie z rosyjską konstytucją krypto nie mogą być stosowane jako metoda płatności w kraju.

Litecoin dostępny dla ponad 40 milionów sprzedawców

Transakcje kryptograficzne coraz mocniej adaptują się wśród głównego nurtu dzięki wsparciu dla Litecoin (LTC). Aplikacja mobilna Spend™ pozwala teraz użytkownikom krypto kupować, sprzedawać i płacić za pomocą Litecoin w ponad 40 milionach lokalizacji !!

Platforma umożliwia użytkownikom mobilnym dostęp do wielowalutowego portfela cyfrowego na swoich smartfonach poprzez połączenie z kontem bankowym. Użytkownicy mogą również przechowywać i wydawać Litecoin za pomocą karty wydawania kart Visa, która natychmiast zamienia krypto na fiat.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

BitBay

 • Usługa OTC krypto – fiat dostępna na platformie od 11 lutego
  W skrócie OTC umożliwia realizację kupna i sprzedaży wysokiej wartości krypto – fiat po najlepszym możliwym kursie zaledwie jednym kliknięciem

Stablecoin na BitBay!

 • USDC dostępny na BB
  Od 12 lutego użytkownicy BB mają możliwość handlu na parach z stablecoin USDC. Jest to pierwszy stablecoin wprowadzony przez giełdę.

Usługa OTC dostępna na BitBay

 • W dalszym ciągu toczy się sprawa związana z rzekomym „zabraniem” przez BB 150,000 zł jednemu z użytkowników giełdy. Portal Bithub.pl w mojej opinii przygotował najlepszy obecnie artykuł na temat całej afery dlatego zachęcam zainteresowanych do zapoznania się z jego treścią.

BitBay zabrał 150 000 PLN…

Binance

 • Binance według swojej polityki postanawia wycofać i zakończyć handel pięciu krypto w dniu 22.02.2019 o godzinie 10:00 czasu UTC
 1. CloakCoin (CLOAK)
 2. Modum (MOD)
 3. SALT (SALT)
 4. Substratum (SUB)
 5. Wings (WINGS)

Binance will delist

 • Dyrektor finansowy firmy Binance, jednej z wiodących na świecie giełd kryptowalutowych według wielkości obrotów, twierdzi, że firma pozostaje rentowna na przedłużającym się rynku niedźwiedzia.

„Do tej pory, nawet pomimo rynku niedźwiedzia, nadal prowadzimy zyskowny biznes” – Wei Zhou w rozmowie z CNBC.

Giełdy kryptowalut nadal… Comparic.pl

CoinDeal

Polska giełda CoinDeal posiada już 200.000 użytkowników !! Co faktycznie jest imponującym wynikiem zważywszy na to, że platforma działa zaledwie ponad rok.

Coinbase

 • Od teraz giełda Coinbase umożliwia użytkownikom wypłatę swoich Bitcoin SV. Coinbase nie planuje obecnie wspierania handlu BSV. Możesz więc tylko wypłacić swoje BSV z konta Coinbase, ale nie możesz kupić dodatkowego BSV. BSV są obecnie warte 63 USD za monetę, podczas gdy BCH są warte 122 USD. Firma twierdzi, że nie ma terminu na wycofanie BSV.

Od teraz możesz…Tokeneo.blog

 • Coinbase ogłosiła, że platforma Coinbase Wallet pozwoli użytkownikom tworzyć kopie zapasowe kluczy prywatnych na osobistych kontach iCloud lub Dysku Google, mając nadzieję na łatwiejsze odzyskiwanie po utracie dostępu do urządzenia lub innego tego typu problemu.

Użytkownicy portfela…Bitcoinpl.org

 • Firma wypłaciła 321,631 $ jako nagrodę za zgłoszenie błędu krytycznego.
  Zgodnie z profilem Coinbase na Hackerone, na giełdzie obowiązuje cztero poziomowy system nagród za program bounty – 200 $ za niski, 2000 za średni, 15 000 za wysoki i 50 000 za krytyczny wpływ błędu.

Jak dotąd obecna nagroda jest największą wypłaconą do tej pory co świadczy o wykryciu bardzo poważnego błędu.

Giełda Coinbase przyznaje…Fxmag.pl

Cryptopia

 • Giełda otrzymuje zielone światło od policji na wznowienie handlu jednak strona internetowa firmy Christchurch pozostaje w trybie offline z minimalistycznym komunikatem „w trybie konserwacji” – a jej założyciele nie odpowiedzieli natychmiast na pytania dotyczące tego, kiedy i czy wznowią handel, a konta w mediach społecznościowych pozostaną w stanie uśpienia, podobnie jak w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Czyżby to koniec nowozelandzkiej giełdy ?

Okradziona giełda…Fxmag.pl

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 498 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x