Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Krypto Prasówka ver. 0.20

 

Witam Cię drogi czytelniku !
Jak wiadomo giełdy kryptowalut są nieodzowną częścią rynku krypto i tak najprawdopodobniej pozostanie jeszcze przez dłuższy czas.
W związku z ostatnimi głośnymi wydarzeniami związanymi z giełdami postanowiłem, że w krypto prasówce wiadomości z giełd znajdą swoje osobne miejsce. Myślę, że ta drobna modyfikacja ułatwi znajdowanie odpowiednich dla Ciebie informacji. Obecnie mamy działy:

  • Krypto Polska – gdzie znajdziesz wiadomości głównie z polski
  • Krypto Świat – czyli krypto wiadomości z całego globu
  • Dodatek lepszy niż podatek – ten dział miał krótki epizod i zobaczymy w przyszłości czy się reaktywuję jeśli znajdę kogoś do pomocy (poprzednia osoba odpowiadająca za pomoc się wykruszyła)
  • Krypto Giełdy – w tym dziale będę zamieszczał informacje dotyczące krypto giełd zarówno na polskim froncie jak i na świcie a finalnie zobaczymy co z tego wyjdzie 😉

A teraz zapraszam do publikacji

[/vc_column_text][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Potwierdzone kłopoty Pracowni Nowych Technologii (PNT) Szczepana Bentyna

Dokładnie dzień po ostatniej krypto prasówce potwierdziły się przypuszczenia o kłopotach PNT. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało list otwarty, w którym stowarzyszenie zwraca uwagę na kłopoty firmy Szczepana Bentyna.
Cały list znajdziecie na:

PSB odpowiadając na zarzuty udzielił wywiadu dla Comparic24.TV, w którym opowiada o faktycznych problemach oraz o nowej inwestycji w Iranie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wyoming USA: Bitcoin uchwalony prawnie jako pieniądz !

To prawdziwy kamień milowy dla krypto – Bitcoin (BTC) jest uważany za pieniądze w stanie Wyoming.

Senat amerykańskiego stanu Wyoming wydał ustawę, która definiuje krypto-walutę jako własność i ustanawia zasady, w tym zezwalające bankom na świadczenie usług krypto-opiekuńczych. Jednak w przypadku transakcji zabezpieczonych rachunek uznaje krypto walutę jako pieniądz podlegający niektórym z tych samych zasad, co pieniądz.

630 mln$ w krypto-kredytach

Po hossie ICO w 2017 roku i obecnej bessie, wiele firm blockchain i crypto zostało pożarte przez wygłodniałe „niedźwiedzie”.

Jednak w tym jak i zeszłym roku liczba firm skupionych na blockchainach wciąż rośnie. Firma Celsius Network, wiodąca na rynku platforma pożyczek i kredytów kryptowalutowych założona przez Alexa Mashinsky’ego, jednego z wynalazców VOIP (Voice over Internet Protocol). Mashinsky pracuje teraz nad technologią „MOIP” (Money Over Internet Protocol), którą tworzy za pośrednictwem Celsius Network.

Celsius Network ogłosił w tym miesiącu, że firma od czasu startu w lipcu 2018r. uzyskała ponad 630 milionów $ w kredytach kryptograficznych. Sieć Celsius została założona w celu świadczenia usług finansowych dla posiadaczy kryptowalut, z usługami takimi jak portfele odsetkowe i nisko oprocentowane kredyty APR. Pozostając wiernym mottu „Unbank Yourself”, misją Celsius Network jest konsekwentne działanie w najlepszym interesie swojej społeczności, co według Mashinsky’ego jest właśnie tym, czego banki często nie robią.

Komisarz SEC: Bitcoin ETF zostanie ostatecznie zatwierdzony

Amerykański komisarz ds. Papierów wartościowych i giełd (SEC) Robert J. Jackson powiedział w wywiadzie dla Congressional Quarterly Inc., że ETF Bitcoin zostanie ostatecznie zatwierdzony. Bez wątpienia SEC ostatecznie zatwierdzi ETF Bitcoin, co jest tylko kwestią czasu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Facebook inwestuje w blockchain

Facebook dokonał pierwszego zakupu w przestrzeni blockchain, wynajmując zespół Chainspace, wskazując na rosnące zainteresowanie rynkiem inteligentnych kontraktów i płatności.

Chainspace to startup typu blockchain specjalizujący się w inteligentnych kontraktach i został założony przez naukowców z University College London.

Andrey Kostin Szef rosyjskiego banku VTB porównuje Crypto Mining z podrabianiem

Szef rosyjskiego banku VTB, Andrey Kostin, porównał działania związane z wydobyciem krypto-waluty z fałszowaniem. Bank jest drugim co do wielkości w kraju. Informacja została wydana przez rosyjską agencję prasową TASS 4 lutego.

Podczas rozmowy ze studentami podczas konkursu edukacyjnego organizowanego przez międzynarodową korporację Yandex, powiedział, że nie jest wielkim fanem krypto-rubla, który miał być cyfrowym aktywem wydanym przez Rosję i powiązanym z rublem.

Bitcoin zdecentralizowany jak nigdy wcześniej

Raport opublikowany przez Canaccord Genuity sugeruje, że wydobycie Bitcoin jest coraz mniej scentralizowane.

Canaccord Genuity Group to globalna firma świadcząca kompleksowe usługi w zakresie bankowości inwestycyjnej i usług finansowych, specjalizująca się w zarządzaniu majątkiem i brokerem na rynkach kapitałowych. Firma z siedzibą w Vancouver jest największym niezależnym dealerem inwestycyjnym w Kanadzie. Firma śledzi rynki finansowe i powiązane sektory, włączając technologię blockchain i przemysł kryptowalut.

Canaccord twierdzi, że w swoich wcześniejszych latach wydobywanie bitcoinów było scentralizowane. W 2014 r. GHash.IO kontrolował aż 50%całkowitej mocy obliczeniowej sieci. Jednak dane, które przeglądał, prowadzą do przekonania, że ​​sytuacja ta zmienia się w ostatnich latach. Wiele basenów górniczych przyczyniają się do zdecentralizowania sieci, w wyniku czego mamy bardziej rozproszony wzorzec górnictwa.

EOS, NEO i Tron to „scentralizowane stosy śmieci”

Według doniesień Vitalik Buterin, twórca protokołu Ethereum (ETH), rzucił cień na projekty kryptograficzne o większej pojemności transakcji niż Ether. Twórca krypto ETH nazywa te projekty, w tym EOS i Tron„Scentralizowane stosy śmieci”.

Incydent miał miejsce na niedawnej konferencji kryptograficznej, na której Buterin odpowiedział na pytanie, czy modernizacja Ethereum (ETH) miałaby „jakiekolwiek cele dotyczące przepustowości transakcji.” Buterin wykorzystał okazję, aby rzucić cień na konkurencję Ethereum, w tym EOS, NEO i Tron.

Przeglądarka Opera umożliwia zakup Ethereum (ETH)

Opera, twórca przeglądarki Opera Mainstream osiągnęła kolejny kamień milowy, umożliwiając zakup kryptowaluty w swoim portfelu przeglądarki. Na razie tylko użytkownicy w Norwegii, Danii i Szwecji mają dostęp do usługi. Mogą pobrać zaktualizowaną wersję przeglądarki Opera Browser Beta na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play, aby od razu rozpocząć kupowanie Ethereum.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

KNF uśmierca giełdę Bitmarket24

Zarząd giełdy Bitmarket24 poinformował użytkowników, że
“w związku z wpisaniem BitMarket24 na listę ostrzeżeń publicznych i związane z tym odcięcie giełdy przez instytucje bankowe od tradycyjnego systemu finansowego, zarząd BM24 LTD podjął decyzję o zakończeniu działalności giełdy.”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1120″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Binance dodaje obsługę kart Visa i MasterCard!

Giełda Binance oficjalnie podaje, że dodaje ona obsługę zakupów kryptowalut za pośrednictwem kart Visa i MasterCard. Użytkownicy Binance będą mogli używać tych kart do zakupu BTC, ETH, LTC i XRP.

Kraken kupuje giełdę z Londynu za blisko 100mln$

Giełda Kraken z siedzibą w San Francisco (USA) sfinalizowała umowę zakupu londyńskiej firmy handlowej Crypto Facilities.

Kraken powiedział, że była to jedna z największych ofert w branży do tej pory, wyceniona na dziewięć cyfr.* Choć 25-osobowy zespół Crypto Facilities pozostanie w Londynie, wszyscy staną się pracownikami firmy Kraken i rozszerzą zaangażowanie amerykańskiej firmy na rzecz rozszerzenia swojej europejskiej obecności.

Coinbase rozszerza wsparcie PayPal dla klientów z europy

W najnowszym komunikacie Coinbase rozszerzyło wsparcie dla wypłat PayPal dla wszystkich klientów i klientów w UE w krajach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, w tym w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. W ubiegłym roku Coinbase ogłosił obsługę PayPal dla klientów z USA.

Cryptopia: 3,2mln$ z kradzieży już spieniężone

Krypto o wartości 3,2 miliona USD skradzione z Nowozelandzkiej giełdy Cryptopia zostały zostały upłynnione na głównych giełdach krypto, według tweeta od analityka blockchain firmy Elementus.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 591 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x