Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Telenowela Pracowni Nowych Technologii wciąż trwa…

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) wydaje kolejne pismo związane z PNT Szczepana Bentyna, z którego jasno wynika, że PSB odcina się i nie rekomenduje działań PNT. Do dnia dzisiejszego napływają informacje od zawiedzionych inwestorów oraz co ważniejsze PNT dalej reklamuje w ten sam sposób swoje usługi zachęcając tym samym dalej do inwestowania w kopalnię Szczepana Bentyna.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1139″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Dawno niesłyszany Golem „powstał z martwych”

Po wielu tygodniach ciszy projekt Golem wprowadza sporą aktualizację
Brass Golem Beta 0.19.0. a w niej: „nowi dostawcy na rynku Golema i długo wyczekiwane przejście na oprogramowanie Docker dla Windowsa.”

Ruszył publiczny token okolicznościowy CoperniCoin

Pisaliśmy już wcześniej o wprowadzeniu nowej kryptowaluty na terenie Warmii i Mazur o wdzięcznej nazwie wywodzącej się od tego, który „wstrzymał Słońce-ruszył Ziemię”.
Kto wie, czy to nie kolejna rewolucja w dziejach ludzkości, zmieniająca ich dotychczasowe zapatrywania, a przede wszystkim myślenie… Na razie region zaprasza do gry terenowej z wykorzystaniem tokenów CoperniCoina.

Polskie Smart Cities wdrażają technologię Blockchain

Zgodnie z szeroko pojętą tendencją wspierania i wykorzystywania innowacyjności w Polsce (co niewątpliwie wpływa na rozwój kraju jak i jego pozycję w świecie) miasta w Polsce również coraz częściej wpisują się w technologię Blockchain. Korzystają także z innowacyjnego systemu neOS, którego twórcą jest Polak, Mateusz Jarosiewicz. Jednym z nich jest Poznań, który stawia na rozwój nowych technologii.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Instytucja z Wall Street przyjęła płatność BTC w sieci Lighting Network

Fidelity Digital, dział aktywów cyfrowych Fidelity Investments, stał się pierwszą instytucją finansową na świecie, która otrzymała tzw. „Pochodnię” bitcoinów, przekazywaną od użytkownika do użytkownika na całym świecie za pośrednictwem sieci Lightning Network.

Pilotażowy projekt Commerzbank zakończony sukcesem

Niedawno zakończył się projekt pilotażowy z wykorzystaniem technologii blockchain, dotyczący bezpieczeństwa rynku pieniężnego, pomiędzy Commerzbank, Siemens i Continental, który zmniejsza czas potrzebny na rozliczenie środków.

Rząd Niemiec wprowadza strategię blockchain

26 lutego Gabinet Niemiec, prosząc o informacje na temat parlamentarzystów w Bundestagu, oświadczył, że kraj przygotowuje się do debiutu swojej strategii blockchain w połowie 2019 roku. Zgodnie z dokumentem istnieją piaskownice FinTech w pięciu różnych państwach członkowskich w UE. Te państwa to Litwa, Dania, Holandia, Polska i Wielka Brytania.

Niemcy: Bitbond pierwszym STO z prospektem emisyjnym

Firma Blockchain Bitbond ogłosiła pierwszą Ofertę Tokenów Bezpieczeństwa (STO) z prospektem papierów wartościowych, zatwierdzonym przez BaFin. Bitbond jest pierwszy w Niemczech, który wystawił kompleksowo regulowany token bezpieczeństwa.

Wydawcą tokena jest Bitbond Finance GmbH, spółka w pełni należąca do Bitbond GmbH. Bitbond jest pierwszą platformą pożyczkową opartą na kryptowalutach dla kredytów biznesowych działających globalnie. Założona w 2013 roku firma Bitbond co miesiąc udziela pożyczek biznesowych w wysokości ponad 1 miliona USD.

Ukraińska „e-Hrywna” już po testach

Narodowy Bank Ukrainy poinformował, że zakończył rozszerzone testy programu waluty cyfrowej e-Hrywny, a wyniki badania są obecnie rozpatrywane przez zarząd.
Zauważając, że Ukraina „wyprzedza światowych liderów”, dyrektor systemów płatniczych banku Alexander Yablunivsky wyjaśnił, że kraj ten nie uruchomił krypto-waluty.

Indie: rząd ma 4 tygodnia na wprowadzenie regulacji krypto

Technologia Blockchain i kryptowaluty znajdują się wciąż w fazie rozwoju, a wiele krajów, w tym Indie, chce wprowadzić regulacje do strefy zdecentralizowanej. Zgodnie z ostatnimi wydarzeniami, Sąd Najwyższy Indii dał rządowi Unii możliwość podjęcia decyzji politycznych dotyczących kryptowalut i ich funkcji w ciągu czterech najbliższych tygodni.

25 lutego najwyższy sąd orzekł, że daje rządowi centralnemu możliwość podjęcia decyzji politycznej przed podjęciem własnej decyzji. Jeżeli w ciągu czterech tygodni Centrum nie opracuje realnej polityki, sam podejmie decyzję.

Warren Buffet podtrzymuje złą opinie o Bitcoin

Jeden z najlepszych inwestorów wszech czasów Warren Buffet zdefiniował Bitcoin ( BTC ) jako „złudzenie” i powiedział, że „przyciąga szarlatanów”

Buffett jednak uważa, że ​​technologia blockchain „jest ważna”, ale pozostaje znacznie mniej optymistyczna dla kryptowalut.

MyEtherWallet

Portfel Ethereum (ETH) – MyEtherWallet (MEW) we współpracy z firmą inwestycyjną Bity uruchomił platformę do konwersji ETH do fiat bez specyfikacji Know Your Customer (KYC).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

London Stock Exchange Group pozyskuje start-up Nivaura

London Stock Exchange Group (LSEG) poinformował w środę, że zainwestował w start-up, który pozwala firmom emitować dług na blockchain, sygnalizując rosnące zainteresowanie mainstreamowymi finansami w technologii kryptowalut.

LSEG przeprowadził 20-milionową rundę inwestycyjną w londyński start-up Nivaura, płacąc nieujawnioną sumę za mniejszościowy pakiet.

Mastercard, Amazon i Accenture planują połączyć konsumentów i producentów poprzez pracę w łańcuchu dostaw opartym na blockchain

Accenture współpracuje z Mastercard, Amazon Web Services, Everledger i Mercy Corps w celu zwiększenia stabilności i uczciwości globalnych łańcuchów dostaw.

W poniedziałek 25 lutego br. Accenture wprowadziło „okrągły łańcuch dostaw”, umożliwiając konsumentom dokonywanie bardziej zrównoważonych wyborów dotyczących kupowanych produktów. Konsumenci są również w stanie wskazać producentom, bezpośrednio nagradzając ich za wybory w produkcji. Wszystko to jest możliwe dzięki cyfrowemu zarządzaniu tożsamością i technologii blockchain.

Tajlandia zatwierdza 4 krypto

Tajlandzki SEC ogłosił w czwartek, że Tajlandia ma teraz cztery zatwierdzone kryptowaluty, które mogą być legalnie wykorzystywane do inwestowania w initial coin offering (ICO) oraz jako pary handlowe bazujące z innymi kryptowalutami.

Putin Ustala 1 Lipca Ostateczny Termin Dla Rozporządzenia Crypto

Prezydent Rosji Władmir Putin przedstawił swoją opinię na temat kryptowalut, mówiąc, że stanowią one „poważne zagrożenie”. Teraz, po tym, jak rosyjska izba niższa Zgromadzenia Federalnego, Duma, ujawniła zamiar wprowadzenia kryptowaluty wspieranej ropą naftową, Putin nakazał władzom stworzenie specjalnych ram regulacyjnych dla narodu.
Szef państwa wydał dokument rosyjskiemu organowi ustawodawczemu, który do 1 lipca 2019 r. zarządził przekazanie rozporządzenia.

Wybory parlamentarne w Moskwie w oparciu o Blockchain ?

Dmitrij Vyatkin, zastępca rosyjskiej partii rządzącej Jedną Rosją, wprowadził ustawę, aby moskiewska Duma (ratusz) użyła eksperymentalnego systemu głosowania blockchain w kolejnych wyborach miasta.

Duma ma nadzieję wykorzystać technologię blockchain, aby zabezpieczyć procedurę i wynik zbliżających się wyborów, czyniąc wybory możliwie jak najbardziej swobodnymi i uczciwymi.

Facebook z własną kryptowalutą „Facebook Coin”

Facebook przygotowuje się do uruchomienia własnej kryptowaluty „Facebook Coin”. Nowa kryptowaluta zostanie zintegrowana z platformą komunikacyjną WhatsApp Facebooka, umożliwiając zwykłym użytkownikom WhatsApp wysyłanie elektronicznych pieniędzy do przyjaciół i rodziny przez granice międzynarodowe. Facebook Coin najprawdopodobniej będzie fiducjarnym stablecoinem.
The Times pisze, że rozmawiał z pięcioma anonimowymi źródłami, które zostały poinformowane o projekcie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bitfinex

Władze USA odzyskały 28 Bitcoin o wartości ponad 120,000 USD, które zostały skradzione z giełdy Bitfinex w 2016 roku. Mimo, że do zwrotu pozostało jeszcze 120,000 bitcoinów, akcja ta została wytypowana jako rzadki przykład skutecznego odzyskania skradzionej kryptowaluty przez organy ścigania.

Bitfinex odzyskał część…comparic.pl

Binance

Fundacja Binance Charity Foundation (BCF) uruchomiła pilotażowy program darowizn oparty na blockchain dla programu Lunch for Children.
Pilotaż odbył się w Centrum Nauczania Jolly Mercy w Kampali w Ugandzie w zeszłym tygodniu. Do końca 2019 roku organizacja charytatywna zapewni dwa posiłki dziennie dla ponad 200 uczniów i pracowników szkoły.

Celem kampanii „Lunch dla dzieci” jest zaprezentowanie rozwiązania blockchain, które ma na celu rozwiązanie problemów związanych z głodem i dostępem do podstawowego szkolnictwa.

Binance Charity Launches… Binance.com

CoinDeal

UWAGA na OSZUSTÓW

Drodzy użytkownicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z licznymi próbami podszywania się pod markę CoinDeal, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, szczególnie w mediach społecznościowych.
⚠️ Nigdy nie wysyłamy do Was próśb o przesłanie jakichkolwiek środków pieniężnych i nie organizujemy akcji promocyjnych pomnażających kryptowaluty w zamian za przesłanie ich określonej ilości.
⚠️ CoinDeal nie zwraca się również nigdy z prośbą o przesłanie Waszych haseł i innych wrażliwych danych.
Pełna weryfikacja odbywa się wyłączenie w panelu użytkownika na www.coindeal.com. ✅

Źródło: FP CoinDeal Polska

Cryptopia

Po serii najnowszych aktualizacji w mediach społecznościowych, giełda Cryptopia wyraziła zamiar ponownego otwarcia giełdy w poniedziałek, 4 marca, prawie trzy miesiące po zhackowaniu.
Uważa się, że prawie 10% całkowitej sumy funduszy wymienionej na giełdzie lub około 23 miliony dolarów zostało skradzionych z giełdy, choć o wiele mniej z tego zostało wycofane ze skażonych portfeli.

Coinbin

Coinbin, południowokoreańska giełda kryptowalut, która przejęła zhackowaną giełdę Youbit, ogłasza bankructwo ze stratami wynoszącymi ponad 26 milionów dolarów.
Według doniesień Business Korea , ogłoszenie o upadłości zostało wydane przez CEO Coinbin Park Chan-kyu 20 lutego 2018 roku. Po tym czasie kryptowaluty i rozliczenia gotówkowe zostały wstrzymane i będą teraz wykonywane w ramach procedur upadłościowych.

Coinbase

Singapurski rządowy fundusz inwestycyjny *Government Investment Corporation (GIC) znalazł się wśród inwestorów, którzy pomogli amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase Inc. zebrać 300 milionów dolarów w zeszłym roku. Informacja zostało podana przez portal Bloomberg powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Coinbe

KNF dodaje giełdę Coinbe.pl na listę ostrzeżeń publicznych.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1141″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 564 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x