Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jak tak dalej pójdzie to założę osobny dział dla PTN i Szczepana Bentyna… 😉
Cała sprawa z kłopotami PNT nabiera coraz większych emocji. Poniżej zebrałem materiały z obecnego tygodnia.

Szczepan Bentyn zarzuca kłamstwo Dariuszowi Dziduchowi z FxMag

Po ostatniej publikacji Dariusza Dziducha na łamach portalu Fxmag.pl Szczepan Bentyn złożył wniosek o sprostowanie artykułu. W odpowiedzi na zarzuty Szczepana, Dariusz odpowiada na wszystkie zarzutu. Ocencie sami czy się wybronił.

Wywiad dla zespołu Tokeneo.com

Szczepan Bentyn udzielił wywiadu zespołowi Tokeneo.com

„Szczepan Bentyn przerywa milczenie”

Kupuj metale szlachetne za Bitcoin

FlyingAtom to jeden z największych i najstarszych polskich krypto kantorów.
Firma widząc ciągłą niszę na polskim rynku stale się rozwija i wprowadza nowe usługi i produkty do swojej oferty takie jak bitomaty, szkolenia, skep dla „coinerów” a od kilku dni również zakup metali szlachetnych za Bitcoin.

FlyingAtom.Gold to nowa usługa oferowana przez firmę, gdzie możemy nabyć srebrne i złote sztabki inwestycyjne oraz monety bulionowe od renomowanych producentów z całego świata.

Podatek 2019 w pigułce

Portal Tokeneo.com przygotował zwięzły i niedługi artykuł o rozliczeniu podatku od krypto w 2019r.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Laboratorium badawcze IKEA łączy energię słoneczną z blockchain’em

Laboratorium badawczo-projektowe IKEA SPACE10 połączyło siły z ekspertami blockchain, aby opracować prototyp mikroukładu czystej energii, który umożliwiłby całym społecznościom całkowite samowystarczalność w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną.

Oficjalnie ogłoszony projekt SolarVille, ma na celu opracowanie słonecznej mikro-sieci i działającej platformy handlu energią zasilanej przez blockhain, która pozwoliłaby członkom społeczności na kupowanie i sprzedawanie zielonej energii elektrycznej sobie nawzajem, niezależnie od krajowej sieci energetycznej.

Turecka agencja nieruchomości sprzedaje nieruchomości za pośrednictwem Bitcoin

Antalya Homes Real Estate Inc, turecka firma zajmująca się nieruchomościami, zaczęła akceptować krypto-walutę jako zapłatę za sprzedaż nieruchomości. Dzięki prawie 13-letniemu doświadczeniu w tej branży, Antalya Homes jest jedną z wiodących firm w branży nieruchomości w Turcji.

Misja Antalya Homes polega na przyjmowaniu globalnych trendów, aby zaoferować klientom elastyczność przy zakupie. Bayram Tekce, prezes Antalya Homes, stwierdził, że płatności krypto pozwalają na szybszą i bardziej niezawodną realizację transakcji. Zaproponował analogię, w której powiedział, że jest ona podobna do transakcji między rachunkami bankowymi bez żadnej straty z wymiany.

Antalya Homes akceptuje Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) i Ethereum (ETH) jako zapłatę za sprzedaż nieruchomości.

Szwajcarski bank uruchamia platformę do przechowywania kryptowalut

Platforma bankowości internetowej i platforma transakcyjna Swissquote wraz ze swoim partnerem, Crypto Storage AG,ogłosiła uruchomienie platformy do przechowywania kryptowalut.

Szwajcarska firma ogłosiła w piątek 8 marca br., że od 21 marca klienci detaliczni i instytucjonalni będą mogli przenosić kryptowaluty z zewnętrznych portfeli, aby przechowywać je na koncie Swissquote.

Crypto Storage AG oferuje autorskie rozwiązanie do zarządzania kluczami prywatnymi kryptowaluty za pomocą „najwyższej jakości modułów bezpieczeństwa sprzętowego” (HSM), zgodnie z informacjami na jego stronie internetowej.

Six Group wybiera Corda R3 jako podstawowy blockchain dla handlu zasobami cyfrowymi

Znana szwajcarska giełda papierów wartościowych SIX Group wybrała platformę Corda Enterprise firmy R3 jako fundamentalny blockchain dla cyfrowego obrotu aktywami, płatności i usług ochrony, których struktura stanowi jej fundament.

USA bacznie śledzi rozwój Technologii Blockchain

Pierwszego dnia szczytu DC Blockchain w Waszyngtonie w br. Widzieliśmy wielu wybitnych ludzi z dziedziny polityki USA. Jednym z takich mówców była Manisha Singh, która zasugerowała, że kraj bacznie obserwuje globalne podejście do technologii blockchain. Jednocześnie Singh podkreśla, że jako rząd powinni jak najmniej ingerować w rozwój innowacyjnych technologii takich jak blockchain dla lepszego i swobodnego rozwoju.

Komitet ds. Rynków finansowych z Rosji rozważa weryfikację tożsamości od użytkowników Crypto

Rosyjski Komitet ds. Rynków Finansowych ponownie zebrał się niedawno, aby rozważyć, czy ludzie powinni zostać obowiązkowo zidentyfikowani, aby korzystać z zasobów cyfrowych, czy nie. Anatolij Aksakow, przewodniczący komitetu, niedawno ujawnił plany ostatecznego uregulowania handlu kryptowalutami w Rosji .

Organy regulacyjne twierdzą, że wprowadzenie obowiązkowego KYC jest częścią walki z praniem brudnych pieniędzy i innymi nielegalnymi transakcjami finansowymi. Proponowana poprawka jest wynikiem prac parlamentu krajowego nad opracowaniem kompleksowych ram regulacyjnych kryptowalut.

Komisja Finansowa działająca we Francuskim Zgromadzeniu Narodowym ogłosiła plany ograniczenia anonimowych kryptowalut.

Kryptowaluty skupione na prywatności od dawna budzą kontrowersje rządów na całym świecie, ponieważ mają zdolność ukrywania tożsamości użytkownika i są walutą wybieraną przez cyberprzestępców. Wciąż spekuluje się, jak rządy będą radzić sobie z tego rodzaju monetami, które mogą potencjalnie zostać wykorzystane do uchylania się od opodatkowania, prania brudnych pieniędzy lub innych nielegalnych celów.

Chociaż rządy nie mogą naprawdę zamknąć zdecentralizowanej kryptowaluty skoncentrowanej na prywatności, mogą wydawać zakazy i uznać, że krypto jest nielegalne. W związku z tym, Komitet Finansowy Francuskiego Zgromadzenia Narodowego opublikował niedawno raport z 6 marca, który obejmował aktywa kryptograficzne i technologię blockchain. Eric Woerth, przewodniczący komitetu, twierdzi, że niektóre kryptowaluty ułatwiające anonimowe transakcje powinny zostać zakazane, aby zapobiec nielegalnemu finansowaniu i praniu brudnych pieniędzy.

Alibaba wzmocni swój łańcuch dostaw technologią Blockchain

Chiński gigant handlu elektronicznego Alibaba, (chiński odpowiednik Amazon) planuje zastosować technologię blockchain w swoim międzynarodowym łańcuchu dostaw.

Liu Song, wiceprezes Alibaba, mówi, że technologia blockchain jest rozwiązaniem dla złożonych łańcuchów dostaw firmy. Rozwiązanie gwarantuje, że firma może ustanowić bezpieczny i zamknięty system powiązany z lokalnymi władzami.

Firma chce również korzystać z takich technologii jak Internet of Things (IoT) oraz sztucznej inteligencji (AI), dla usprawnienia łańcucha dostaw.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Korea Pólnocna dokonuje ataków hakerskich na giełdy krypto by obejść sankcje

Oprócz banków, spółek naftowych i gazowych, hakerzy z Korei Północnej kierują swoje działania również na największe giełdy kryptowalut w Azji.

Zgodnie z raportem ** Nikkei Asian Review** przygotowanym przez panel ekspertów Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), Korea Północna ukradła 670 mln USD w walucie tradycyjnej i kryptowalutach w celu obejścia sankcji finansowych. Inne rządy są zachęcane do współpracy w celu zapobiegania takim atakom.

Obecnie programy rakietowe i nuklearne w Korei Północnej podlegają znaczącym sankcjom gospodarczym. W związku z tym Korea zmaga się z utrzymaniem tego samego eksportu węgla, co w konsekwencji obniżyło jej dochody z wymiany walut, które w przeciwnym razie by osiągnęła.

Bitcoin to innowacja, na którą świat będzie gotowy za 100 lat…

Miliarder Eugene Kaspersky twierdzi, że bitcoin jest genialną innowacją, ale świat nie jest jeszcze gotowy na kryptowaluty. Jednak CEO rosyjskiej firmy zajmującej się cyber-bezpieczeństwem, Kaspersky Lab, uważa, że ​​to się zmieni – za… 100 lat.

Kaspersky twierdzi, że wierzy, że waluty cyfrowe będą w przyszłości wyprzedawać papierowe pieniądze. Uważa jednak, że będzie to wymagało nowego porządku światowego, w którym istnieje jeden rząd zamiast wielu różnych państw narodowych, które mamy dzisiaj.

Ekonomista Niall Ferguson przyznaje, że nie miał racji co do Bitcoin

Znany brytyjski historyk finansów i ekonomista, Oxford, Niall Ferguson, człowiek nazwany w 2004 roku jako jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, przyznał, że jego wieloletnie poglądy na temat Bitcoin (BTC) oraz innych cyfrowych waluty były bezpodstawne.

Brytyjski uczony publicznie nazwał Bitcoin złudzeniem i stwierdził, że nie ma przyszłości. Jednak podczas szczytu biznesowego The Australian Financial Review w dniu 5 marca 2019 r. Wypowiedział się pozytywnie na temat ekosystemu walutowego i wyjaśnił, dlaczego nagle doznał zmiany serca.

UNICEF wykorzysta blockchain do zapewnienia dostępu do Internetu szkołom w Kirgistanie

Technologia Blockchain może pomagać szkołom w Kirgistanie w dostępie do Internetu. W tej chwili UNICEF współpracuje z lokalnymi władzami, aby wykorzystać rozproszoną technologię księgową (DLT) i poprawić dostęp do Internetu dla szkół w kraju.

Project Connect ma na celu udostępnienie internetu ponad 1500 szkół w kraju środkowoazjatyckim, a także chce poprawić łączność z Internetem. Do tej pory Project Connect mapował poziomy połączeń w około 150 000 szkół na całym świecie.

Nowy Tether (USDT) na platformie Tron

Firma TRON po raz kolejny pojawiła się w centrum uwagi z wielkim oświadczeniem. 10 co do wielkości kapitalizacji kryptowaluta ogłosiła partnerstwo z Tether i oficjalnie wprowadziła nową wersję stablecoin na blockchain TRON.

Ethereum to smartphon a Bitcoin kalkulator

Dla Vitalika Buterina, twórcy Ethereum (ETH), jego projekt ma wiele zalet w stosunku do Bitcoin i z dumą ilustruje prostymi słowami, dlaczego jego „blockchain drugiej generacji” ma wystarczającą wartość, aby stać się najważniejszym altcoinem na globalnym rynku.

W ostatnim wywiadzie, mówiąc o motywacji Ethereum, drugiej najcenniejszej kryptowaluty na świecie, jej twórca Vitalik Buterin powiedział, że jeśli myślisz o Bitcoinie jako kalkulatorze kieszonkowym, to Ethereum jest jak smartfon.

Jack Dorsey, ujawnił, że wydaje 10.000 dolarów tygodniowo na bitcoin

Odkąd wspomniał o nieśmiertelnym wsparciu dla krypto-kosmicznej przestrzeni pod koniec 2017 roku i na początku 2018 roku, Jack Dorsey (Prezes Twitter’a) stał się nieco mityczną postacią dla posiadaczy Bitcoinów na całym świecie.

Ale po tym, jak przez kilka miesięcy milczał w sprawie Bitcoin, Jack zaczął ostatnio ponownie odwiedzać tę przestrzeń. Co zabawne, przedsiębiorca technologiczny mógłby być jednostką (obok Elona Muska), by wyrwać BTC z jej cichego stanu.

Jack Dorsey, ujawnił, że wydaje 10.000 dolarów tygodniowo na bitcoin w oczekiwaniu na duży zwrot na rynku kryptowalut.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Binance

Binance, największa na świecie firma zajmująca się handlem kryptowalutami, oferuje swoim użytkownikom rzadką ofertę zarobienia BinanceCoin (BNB)
testując niedawno wydaną zdecentralizowaną giełdę Binance DEX

Maltański startup ogłosił, że zamierza rozdać nagrody o wartości 100.000$ w swoim “testnet trading competition.” Każdy potencjalny „tester” otrzyma wynagrodzenie w przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości i przekazaniu ich zespołowi Binance.

Cryptopia

Cryptopia ogłosiła, że ​​w końcu ponownie otworzyła giełdę. Jednak użytkownicy nie będą mogli handlować ani robić nic, poza zobaczeniem ich sald na giełdzie. Użytkownicy obecnie nie mogą, wymieniać, lokować ani wypłacać środków.

Cryptopia jest na dobrej drodze do pełnego „wyzdrowienia.” Po ponownym otwarciu platformy w trybie tylko do odczytu giełda właśnie wprowadziła nowe powiadomienie o aktualizacji.

Coinbase

#DeleteCoinbase

Jeden z dyrektorów Coinbase powiedział ostatnio, że jego partnerzy „sprzedają dane klientów do zewnętrznych źródeł”, podsycając obawy dotyczące prywatności. Kontrowersje budzi nabycie 19 lutego przez giełdę firmy Neutrino, zajmującej się analizą blockchain. Podobno założyciel Neutrino jest również założycielem firmy zajmującej się rozwojem oprogramowania szpiegującego Hacking Team, firmy, która była krytykowana za sprzedaż swoich technologii nadzoru autorytarnym reżimom.

Zespół Coinbase zdecydował się wyraźnie skupić na technologii, a nie na talentach. Odwrócili oko na działania jej założycieli i zatrudnili Neutrino, ponieważ byli najlepszym wyborem.

Ale społeczność nie zgodziła się. Czują się oszukani, obrzydzeni, okłamani i odpychani. Ruch #DeleteCoinbase nabiera rozpędu.

Coinquista

Nowa polska giełda Coinquista przeprowadza crowdfunding udziały przy wykorzystaniu platformy Beesfund.

Celem jest zebranie 4 mln złotych a na sprzedaż jest wystawionych 20% akcji firmy czyli 250.000 szt. Cena 1 akcji to 16 zł a data zakończenia zbiórki to 18.05.2019

Zakupując akcje Coinquista otrzymasz w zamian tokeny CoinquistaCoin.
1 akcja = 10 tokenów

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

QuadrigaCX

Szef QuadrigaCX zabrał główne hasło 115.000 kont do swojego grobu. Ale odkąd umarł, nie udało się wyśledzić pieniędzy, wszystkie konta są puste…

Współzałożyciel QuadrigaCX Michael Patryn rzekomo handlował dużymi pozycjami na BitMEX

QuadrigaCX, kanadyjska giełda kryptowalut, zakończyła działalność 26 stycznia, pozostawiając wielu zdezorientowanych i spanikowanych klientów. Siedem tygodni wcześniej prezes firmy i jej współzałożyciel, Gerald Cotten, nagle zmarł. QuadrigaCX złożył wniosek o ochronę wierzycieli w Naczelnym Sądzie Nova Scotia w dniu 8 lutego, powołując się na problemy z lokalizacją „bardzo istotnych rezerw kryptowalutowych przechowywanych w zimnych portfelach”.

Współzałożyciel QuadrigaCX wydaje się być powiązany z użytkownikiem reddit MikeXBT, który często pisał o dokonywaniu transakcji o dużym wolumenie na giełdzie BitMEX
MikeXBT zamieścił informację o zajmowaniu długich i krótkich pozycji o wartości 8 milionów dolarów. Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób M. Patryn sfinansował swoje transakcje o wartości wielu milionów dolarów

Jennifer Robertson skorzystała z roszczeń wierzycieli, domagając się zapłaty w wysokości 225.000 USD za 30-dniową ochronę przed postępowaniem.

Pozostawanie pod opieką wierzyciela nie było tanie – Jennifer Robertson, wdowa po dyrektorze QuadrigaCX, Geraldzie Cottenie, musiała zapłacić do 225.000$ w ramach finansowania luk. Teraz, chce, aby ta kwota została spłacona, ale wierzyciele giełdy twierdzą, że takie żądania są nie do przyjęcia.

Huobi

Huobi Dodaje XRP Do Transakcji OTC

XRP można teraz wymieniać na platformie OTC firmy Huobi. Zasób został udostępniony 6 marca br.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

 531 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x