Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Cześć !

W tym wydaniu Krypto Prasówki informacje z Polski przygotowała nowa osoba. A jest nią Mateusz Porcek, który jak na razie będzie odpowiedzialny za dział Krypto Polska.

Dziękuję Mateuszowi za pomoc a wszystkich czytelników zapraszam do przeglądu krypto prasy 🙂

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Algory wystartowało z flagowym produktem „CryptoScaner”

Pod koniec lutego wystartował nowy projekt polskiego start-upu Algory – Cryptoscanner. Jest to narzędzie umożliwiające przeskanowanie w czasie rzeczywistym i wyselekcjonowanie interesujących nas informacji na temat kilkutysięcy wirtualnych walut. Niewątpliwie największym atutem projektu to ustawienie alertów, które będą powiadamiały o wydarzeniach na 17 giełdach kryptowalutowych.. Cryptoscanner powiadomi nas, jeśli określona przez nas sytuacja będzie miała miejsce (np. dany spadek lub wzrost). Jak możemy przeczytać na stronie internetowej, projekt został stworzony „przez trader’ów dla trader’ów”, mówią Tomasz Przybycień oraz Dominik Gordel, założyciele Algory.

Polski smartfon z portfelem krypto

Polska odpowiedź na EXODUSa oraz SIRIN LABS FINNEY? Producenci smart fonów otwierają się na blockchain. Hodler.Tech bo tak nazywa się polska firma, która niedawno wypuściła na rynek prototypy smart fonów HODLER Pro. Jest on całkowicie oparty na technologii blockchain. Spółka pracuje również nad polskim portfelem wielowalutowym. O tym co wyróżnia portfel na tle obecnie funkcjonujących na rynku oraz dlaczego projekt wyprzedza konkurencyjne rozwiązania opowiada Tobiasz Horodko, twórca projektu. Zapraszam do lektury.

Nielegalna krypto kopalnia w Polkowicach

Wiemy, że niektóre posady w tzw. budżetówce są mało płatne, mamy przykład strajku grupy zawodowej nauczycieli z Państwem, gdzie Ci pierwsi domagają się większych zarobków za wykonaną swoją pracę. Na ciekawy pomysł „dorabiania do pensji” wpadli byli pracownicy Urzędu Gminy Polkowice. Zaniepokojone wysokimi rachunkami za prąd nowe władze Polkowic wszczęło śledztwo. Okazało się że w latach 2017-2018 w jednym z pomieszczeń znajdowała się nielegalnie, kopalnia krypto walut. Więcej informacji na ten temat poniżej.

Polski grafen ratowany przez projekt TECRA

Spółka Tecra mieszcząca swoją siedzibę w Gorzowie Wielkopolskim, której głównym celem jest emisja TecraCoin – tokena inwestycyjnego pozwalającego realizować działania venture capital. Ideą TecraCoina jest wsparcie dla finansowania opatentowanych, wysokich technologii. Spółka planuje uratować pomysł produkcji polskiego grafenu. Rozmowa z Managing Partner projektu Przemysławem Kardą w linku:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Lider projektu OneCoin zatrzymany przez FBI

Lider projektu OneCoin Konstantin Ignatov został aresztowany przez FBI 6 marca br. w Los Angeles (USA).

OneCoin Jest to jeden z najgłośniejszych na świecie systemów/szkół kryptowalutowych. Posiadają oni uznaną bazę użytkowników liczącą 3 miliony osób.
Projekt był wielokrotnie badany, oskarżany przez różne rządy, ale w jakiś sposób nadal pozostaje w biznesie. Inną rzeczą są ich obsesyjni zwolennicy. Są prawie jak kult i nie wierzą w nic, co mówią niewierzący. Wygląda na to, że niemalże szkolą się, jak zwalczać krytykę OneCoin. Jednak ich program przyniósł ponad 4 miliardy dolarów od użytkowników na całym świecie.

SWIFT wprowadza nowy dowód koncepcji e-głosowania

SWIFT, wiodący na świecie dostawca bezpiecznych usług w zakresie komunikatów finansowych, uruchomił weryfikację koncepcji e-głosowania za pomocą technologii rozproszonej księgi głównej (DLT), aby zapewnić bardziej wydajne i przejrzyste zarządzanie procesem głosowania przez pełnomocnika dla akcjonariusza spotkania.

BaFin z propozycją regulacji instrumentów finansowych blockchain

Niemieckie Federalne Ministerstwo Finansów przedłożyło dokument dotyczący kluczowych zagadnień wraz z Federalnym Ministerstwem Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów. Zawiera konkretne propozycje postępowania z Blockchain oraz regulacji elektronicznych klas aktywów i kryptowalut. Inicjatorzy domagają się zarówno wprowadzenia cyfrowych papierów wartościowych, jak i centralnego rejestru papierów wartościowych. To, co liczy się jako środek ochrony konsumentów, może, oprócz zwiększenia pewności prawnej dla inwestorów, mieć również negatywne konsekwencje dla niezależności niemieckiego kryptoekosystemu.

Tajska giełda uruchomi platformę kryptowaluty w przyszłym roku

Tajska Giełda Papierów Wartościowych (SET) planuje wprowadzenie platformy kryptowaluty w 2020 roku. Według oficjalnego komunikatu prasowego SET, kraj jest „gotowy do cyfrowej transformacji”.

Invesco uruchamia ETF blockchain z Elwood Asset Management

Amerykańska firma Invesco wprowadza innowacyjny ETF (fundusz inwestycyjny w obrocie giełdowym) – ETF Invesco Elwood Global Blockchain UCITS – na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zapewniając ekspozycję firmom na całym świecie, które generują lub mogą generować zyski z technologii blockchain.

ETF został opracowany we współpracy z Elwood Asset Management, firmą inwestycyjną należącą do miliardera funduszu hedgingowego Alana Howarda, specjalizującą się w dostarczaniu inwestorom instytucjonalnym ekspozycji na aktywa cyfrowe i technologię blockchain.

Deutsche Börse, dostawca usług IT Swisscom i firma fintech Sygnum połączyły siły, aby zbudować cyfrową infrastrukturę na blockchain.

Grupa Deutsche Börse, jeden z największych na świecie dostawców infrastruktury rynkowej, Swisscom, wiodąca szwajcarska firma informatyczno-komunikacyjna (ICT) i jeden z jej wiodących dostawców usług IT, oraz Sygnum,szwajcarska i singapurska firma z branży technologii finansowych w procesie regulacyjnym w celu uzyskania szwajcarskiej licencji dla bankowości i dealerów papierów wartościowych, zawarły strategiczną współpracę. Celem tej współpracy jest wspólne budowanie i rozwój zaufanej i zgodnej z przepisami prawnymi infrastruktury rynku finansowego dla aktywów cyfrowych.

Ledger Attack Lab odkrył 5 luk w portfelach sprzętowych Trezor

Francuska firma krypto portfeli sprzętowych – Ledger, ujawnił pięć luk w zabezpieczeniach znalezionych w Trezor Model T i Model Onekonkurencyjnej firmy Trezor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Komitet Bazylejski mówi, że kryptowaluty są zagrożeniem dla banków

Komitet Bazylejski określił wytyczne dla banków, które planują wejście na rynek kryptowalut. Określając domniemane zagrożenia stwarzane przez aktywa kryptograficzne pod względem stabilności finansowej, komitet stwierdził, iż oczekuje, że banki, które będą miały bezpośredni kontakt z branżą kryptograficzną, będą ostrożne w swoim podejściu. Jako minimalny wymóg BCBS oczekuje, że autoryzowane banki opracują ramy regulacyjne przed przystąpieniem do kryptowalut.

Fidelity uruchamia platformę kryptowaluty dla wybranych klientów

Fidelity, amerykański gigant usług finansowych, ogłosił wprowadzenie platformy Digital Asset w zeszłym tygodniu, około dwa lata po tym, jak po raz pierwszy zadeklarował zainteresowanie zasobami cyfrowymi.

Fidelity napisało na Twitterze: „”Współpracujemy z wybraną grupą uprawnionych klientów i będziemy się powoli rozwijać”. .”

Colorado Zwalnia Kryptowaluty Z Przepisów Dotyczących Papierów Wartościowych

Gubernator Kolorado Jared Polis podpisał nową ustawę Digital Token Act., która zwalnia kryptowaluty z przepisów dotyczących papierów wartościowych. Projekt ustawy został wprowadzony po raz pierwszy w styczniu, co określa się jako „ograniczone zwolnienia z wymogu rejestracji papierów wartościowych oraz warunków pośrednictwa maklera-sprzedawcy i sprzedawców dla osób zajmujących się tokenami cyfrowymi”.

Producent koparek ASIC – Canaan Creative, wart ponad 1 mld USD

Canaan Creative Co. Ltd, jeden z największych chińskich producentów urządzeń górniczych Avalon ASIC, zebrał ostatnio setki milionów dolarów w ostatniej rundzie finansowania.

Chociaż firma nie udostępniła publicznie tych informacji, kilka źródeł zaznajomionych z sytuacją potwierdziło, że wycena spółki znacznie wzrosła od czasu ostatniej rundy finansowania, osiągając ponad 1 mld USD.

IBM Hyperledger Blockchain rozpoczyna współpracę z francuską Krajową Radą Urzędników (NCC)

Francuscy urzędnicy sądowi wykorzystają platformę blockchain opracowaną przez giganta technologicznego IBM w celu zarejestrowania zmian w statusie prawnym krajowych firm

Platforma, która została opracowana wspólnie przez Big Blue i Krajową Radę Sekretarzy (NCC), zacznie być wykorzystywana jeszcze w tym roku. Jest ona oparta na technologii IBM Hyperledger Fabric i ma na celu zwiększenie przejrzystości i wydajności we wszystkich transakcjach prawnych związanych z francuskimi firmami.

Rosyjski Bank Centralny wprowadzi limity na detalicznych inwestorów kryptograficznych

Rosyjski bank centralny planuje wprowadzenie rocznego limitu na tzw. „Niekwalifikowanych inwestorów”, którzy chcą i mogą kupować kryptowaluty. RCB informuje, że wprowadzi także system wymiany informacji między giełdami kryptograficznymi, aby nikt nie przekroczył ich limitu.

BRAVE – Nagrody Za Reklamy Już Dostępne. Użytkownicy Mogą Zarobić 70% Przychodów W BAT

Od 8 marca br. darmowa i otwarta przeglądarka internetowa Brave, Brave Browser, oficjalnie udostępniła użytkownikom funkcję Brave Ads w wersji dla programistów.

Teraz Brave Ads właśnie przeszedł w fazę 2, która pozwoli użytkownikom Brave Browser na zdobywanie tokenu BAT z wyświetlania reklam. Pod koniec każdego cyklu miesięcznego użytkownicy Brave będą mogli ubiegać się o BAT, które zdobyli.

Oprócz użytkowników nagradzanych za BAT, Faza 2 wprowadza również anonimowe, ale odpowiedzialne raportowanie kampanii Brave dla marek.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bcause planuje rozpocząć transakcję kryptograficzną z wykorzystaniem platformy Nasdaq

Twórca ekosystemu kryptowalutowego Bcause planuje wykorzystać platformę Nasdaq Financial Framework.
W ramach swojego ekosystemu, Bcause wykorzysta platformę Nasdaq do wprowadzenia na rynek, kryptograficzny transakcji spotowych. Tą informację potwierdził prezes Bcause Fred Grede w jednym z wywiadów. „Jest to umowa licencyjna na czystą technologię, więc tym, na co udzielamy licencji, jest ich platforma wprowadzania zamówień, ich system kojarzenia zleceń, ich systemy rozliczeniowe i ich systemy nadzoru rynku” – wyjaśnił Grede.

Australijska agencja ds. Przeciwdziałania praniu pieniędzy zawiesza dwie giełdy kryptograficzne

7 marca 2019 r. Australijska policja federalna aresztowała 27-letniego mężczyznę za rzekome zaangażowanie w przemyt narkotyków. AFP podobno wykonał nakazy przeszukania na przedmieściach Bulleen, Templestowe Lower i Malvern, gdzie przejęli sterydy, dolary australijskie i kryptowaluty od oskarżonych.

W trakcie dochodzenia pracownicy AUSTRAC stwierdzili, że oskarżony „był kluczowym członkiem” firm zajmujących się kryptowalutami, co stanowi podstawę zawieszenia ich działań.

88% wolumenu Crypto może być fałszywe: czy spadek cen BTC jest nieunikniony ?

Jeśli spojrzeć na Coin Market Cap, łatwo zauważyć, że handel kryptokurrency osiąga wielomiesięczne maksima. Jednak badacze twierdzą, że wiele znanych giełd kryptograficznych codziennie zgłasza miliardy fałszywych wolumenów, potencjalnie tworząc precedens dla paskudnego spadku ceny Bitcoin.

https://bithub.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/crypto-integrity-falszywe-wolumeny-na-gieldach-kryptowalut/

Mark Karpeles został uznany za winnego manipulacji przy kontach finansowych giełdy MT Gox

Mark Karpeles, były dyrektor naczelny obecnie upadłego MT Gox, został oczyszczony z defraudacji, ale został uznany za winnego fałszowania dokumentacji finansowej.

Otrzymał wyrok w zawieszeniu na dwa i pół roku, co oznacza, że ​​nie będzie spędzał więcej czasu w więzieniu, chyba że dokona innego przestępstwa.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

BitBay

Od wtorku użytkownicy giełdy BB w Polsce, mogą korzystać z nowej usługi
„Wypłata na Poczcie” dostępnej w 4,500 placówkach Poczty Polskiej.

Bittrex

12 marca giełda Bittrex International ogłosiła, że zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę wymiany Initial Exchange Offering (IEO) dla firmy Raid, startup’u dostawcy danych gier na blockchain.

Plan miał pomóc Raidowi zebrać około 6 milionów dolarów (od 15 marca do 18 marca), za rozwiązanie, które nagradza graczy za dostarczanie danych, które pomagają rozwijać firmy z branży gier na całym świecie.

Jednak 14 marca, po raz pierwszy pojawiła się wiadomość z Bittrex, że IEO nie będzie już wspierane. W tym samym czasie Raid poszedł w ślad za tym ogłoszeniem, powołując się na fakt, że zażądał zakończenia publicznej sprzedaży żetonów, które były w odległości mniejszej niż 24 godziny.

Binance

BinanceCoin (BNB) jednym z najgorętszych tokenów 2019 roku ?

Binance został uruchomiony znacznie później niż jego konkurenci, ale zespół za charyzmatyczny CEO „CZ”, zmiótł rynek i jego konkurentów i zdobył serca milionów traderów, co czyni go jednym z największych i najbardziej zaufanych giełd kryptograficznych na świecie.

Model przychodów giełdy jest napędzany głównie przez opłaty transakcyjne z maksymalną opłatą wynoszącą 0,1% za transakcję. Różne zniżki są dostępne dla standardowej opłaty 0,1% z promocji okresowych, rabaty ilościowe, a przede wszystkim wykorzystanie tokena Binance (BNB) do uiszczania opłat.

Obecnie użytkownicy, którzy płacą opłaty handlowe z BNB, otrzymują 25% zniżki, przy czym liczba ta zmniejsza się co roku o połowę, aż do momentu stopniowego wycofania w 2021 roku. Aby uzupełnić handel stałymi opłatami,

Pomimo wciąż trwającej bessy, giełda Binance radzi sobie nadzwyczaj dobrze, a jej kryptowaluta BNB wciąż kontynuuje trend wzrostowy. Od początku roku, wartość BNB wzrosła o 150% i wiele wskazuje, że to nie koniec.

Coinbase

Stellar Lumen (XLM) na Coinbase Pro dzięki temu cena XLM wzrosła o niecałe 30% w USD w ciągu jednego tygodnia.

Cryptopia

Od wtorku 12 marca br. użytkownicy Cryptopii mogą się już logować na swoje konta, anulować swoie stare otwarte zamówienia przed pełnym ponownym uruchomieniem oraz zmienić hasła na nowe.

W ramach przygotowań do premiery giełda poinformowała na, że zabezpieczyła 35% monet na nowych portfelach.

QuadrigaCX

Pełna historia skandalu związanego z giełdą QuadrigaCX

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

 597 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x