Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wywiad z Stanisławem Wołochem

Stanisław Wołoch prezes firmy Quark, członek zarządu Bitcoin Polska był gościem Roberta Wojciechowskiego będącego prezesem i głównym reprezentantem Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii, na antenie Comparic24.TV.

Panowie poruszyli tematy dotyczące utrudnianiu rozwoju nowoczesnych technologii przez polską administrację i rząd.

Całą dyskusję i wywiad znajdziecie TUTAJ

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Atak DDoS na Front-end Steemit

Platforma Steemit 13 marca br. została zaatakowana przez DDoS (Distributed Denial of Service), w wyniku czego strona nie działała około 25 minut. Jak wynika z raportów zespołu część użytkowników zgłaszała okresowe niedostępności platformy jeszcze dzień po ataku. Pozytywną wiadomością jest, że nie odnotowano wpływu ataku na blockchain Steem oraz inne aplikacje z nim związane.
Wszystkie inne interfejsy blockchainu steem w czasie ataku działały poprawnie.

Joseph Lubin: Ethereum Rozwinie 1000 Razy W Ciągu Zaledwie Dwóch Lat a Blockchain będzie miał znaczący wpływ na gospodarkę w ciągu 10-20 lat

Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys, niedawno wygłosił przemówienie na konferencji SXSW. Większość dyskusji koncentrowała się na rozwoju ekosystemu Ethereum i ulepszeniach łańcucha bloków Ethereum. Lubin omówił również potencjalną wartość blockchain i jak może wyglądać potencjalny czas wzrostu.

Joseph stwierdził, że pełne rozgałęzienie systemu blockchain doprowadziłoby do ekspansji globalnej gospodarki a czas na osiągnięcie tego to od dekady do dwóch.

CitiGroup miał plany uruchomienia (scentralizowanego) zasobu kryptograficznego podobnego do JMP Coin

W raporcie CoinDesk ujawniono, że Citigroup, jedna z największych instytucji finansowych na świecie, ujawniła, że ​​kiedyś wycofała się z planu uruchomienia własnego zasobu kryptograficznego. Rzecz jednak w tym, że takie przedsięwzięcie rzekomo rozpoczęło się w 2015 roku.

Citi rozważał uruchomienie stablecoin o nazwie „Citicoin”, który byłby bardzo podobny do JPM Coin ogłoszonego niedawno przez JP Morgan. Moneta Citi była pomysłem laboratorium innowacji w Dublinie. Został zaprojektowany w celu usprawnienia globalnych procesów płatności. Jednak od 2015 r., Kiedy to po raz pierwszy rozważano, Citi postanowiło nie przeprowadzać rzeczywistej próby monety i nie przystąpi do jej uruchomienia w najbliższym czasie.

Globalny gigant technologiczny IBM dąży do całkowitej zmiany systemu bankowego

Firma IBM ogłosiła uruchomienie World Wire, ambitnej inicjatywy mającej na celu zrewolucjonizowanie globalnego systemu finansowego za pomocą Blockchain StellarBig Blue otrzymało już listy intencyjne od 6 banków dotyczące emisji stableCoin’ów z wykorzystaniem międzynarodowego rozwiązania płatniczego IBM.

Jako uznany autorytet w dziedzinie technologii finansowych, klienci bankowi IBM są rozproszeni po całym świecie. Obecne instytucje partnerskie Worldwire to filipińskie RCBC, brazylijski Banco Bradesco i Bank Busan Korei Południowej.

Największy sprzedawca online w Szwajcarii akceptację płatności Bitcoin

Digitec Galaxus, największy detalista handlu elektronicznego w Szwajcarii, zaczął przyjmować płatności Bitcoin, dzięki czemu klienci mogą kupować różne produkty w sklepach internetowych w walucie cyfrowej.
Nowa funkcja została włączona dzięki współpracy ze szwajcarską firmą płatności elektronicznych Datatrans AG i duńskim dostawcą płatności kryptowalutowych Coinify.

Bitmain wypuszcza koparkę Equihash 3x bardziej wydajny od poprzedniego modelu

Bitmain, gigant produkcji sprzętu górniczego dla kryptowalut, oficjalnie wypuścił maszynę Antminer Z11 we wtorek, 19 marca. Nowe urządzenie jest przeznaczone do wydobywania monet opartych na algorytmie sprawdzania poprawności pracy Equihash, takim jak altcoin skoncentrowany na prywatności zcash (ZEC).

Zgodnie ze specyfikacjami firmy, Antminer Z11 oferuje moc wynoszącą 135 KSol / s, czyli trzy razy większą niż poprzednik Z9. Z11 ma również wydajność energetyczną 10,50 J / KSol, co pozwala zaoszczędzić 60 procent kosztów energii elektrycznej w porównaniu z Z9. Dodatkowo, przy zaledwie 5,4 kg, waży nieco mniej niż Z9.

Visa otwiera wakat na specjalistów z dziedziny blockchain

Visa, jedna z największych firm płatniczych na świecie, otworzyła wakat technicznego menedżera produktu, który będzie pracował w dziale Visa Crypto. Visa oświadcza, że ​​zatrudni utalentowanych pracowników, którzy stale angażują się w tworzenie wygodnego i bezpiecznego systemu do pracy z kryptowalutami na całym świecie.

Nowy pracownik będzie odpowiedzialny za strategiczny rozwój Visa w ekosystemie kryptowaluty. Będzie zarządzał mapą produktu i będzie odpowiedzialny za współpracę z kluczowymi partnerami firmy. Konieczne będzie monitorowanie powstawania innowacyjnych technologii, zwłaszcza projektów open source.

Ledger Nano S z francuskim certyfikatem bezpieczeństwa

Ledger Nano S krypto multi wallet firmy Ledger otrzymał Certyfikat Bezpieczeństwa Pierwszego Stopnia (CPSN) od francuskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Cyberprzestępczości ANSSI

Produkty aspirujące do uzyskania certyfikatu CPSN przechodzą serię ocen dokonywanych przez laboratorium ANSSI, w ramach, których testowane są różne scenariusze ataków zagrażające bezpieczeństwu produktu. Oceny obejmują „firewall, identyfikację, uwierzytelnianie i dostęp, bezpieczną komunikację i wbudowane oprogramowanie”.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

MetaMask: Wyłączony tryb prywatności narusz prywatność użytkowników

MetaMask może mieć wpływ na prywatność użytkowników dzięki usłudze, która nie została domyślnie włączona przez portfel. Według odkrycia jednego z użytkowników github, MetaMask udostępnia informacje o portfelu odwiedzanym stronom.
Może to prowadzić do tego, że witryna zna Twoją tożsamość i tożsamość osób, które dokonały z Tobą transakcji. Jednak możliwe jest rozwiązanie tego problemu.

Amerykański elektroniczny gigant Avent akceptuje płatności w BTC i BCH

Avnet, jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań technologicznych na liście Fortune 500.

Globalny dystrybutor technologii, ogłosił 19 marca komunikat prasowy potwierdzający współpracę z BitPay, dostawcą usług płatniczych Bitcoin. Dzięki tej współpracy Avnet zapewni teraz swoim klientom platformę do zakupów usług i produktów firmy oraz płatności za pomocą kryptowaluty Bitcoin oraz Bitcoin Cash. BitPay będzie stanowił platformę dla Avnet do weryfikacji funduszy, przetwarzania zamówienia, a następnie dokończenia transakcji.

Decyzja firmy o przyjęciu płatności bitcoin pokazuje, jak słucha ona potrzeb swoich klientów.

Pomimo dominującego zainteresowania wyszukiwaniem bitcoinów, Afryka pozostaje w tyle za adaptacją krypto

Jak wskazał Google Trends, największe zainteresowanie wyszukiwaniem frazy bitcoin wykazują potencjalni inwestorzy z RPA, Nigerii i Kenii. Jednak dominacja ta jest w przeważającej mierze ograniczona do działań handlowych na giełdach.

Pomimo tego wiodącego na świecie zainteresowania, Afrykańczycy wciąż pozostają w tyle za resztą świata w adaptacji krypto. Cyfrowa waluta okazała się zniechęcająca, aby przełamać poczucie wygody, wydajności, prostoty, która przyciąga dziesiątki milionów Afrykańczyków do mobilnych pieniędzy.

Administracja Maduro celuje w przekazy Bitcoin

Według doniesień rząd Wenezueli podejmuje kroki w kierunku pobierania opłat od przekazów pieniężnych Bitcoin w tym kraju. Jest to krok naprzód, gdy administracja Maduro, dysponująca ograniczonymi środkami pieniężnymi, nadal poszukuje sposobów na sfinansowanie się w obliczu narastających ograniczeń gospodarczych.

W Australii odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości za kryptowaluty

Firma LJ Hooker jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych australijskich firm zajmujących się nieruchomościami. Pracuje obecnie nad pierwszą na świecie aukcją Bitcoin.

Smartfon FINNEY integruje się z MyEtherWallet

Sirin Labs, twórca smartfonu blockchain FINNEY, oficjalnie ogłosił
swoją najnowszą współpracę z MyEtherWallet (MEW), popularnym interfejsem portfela Ethereum.
Obie firmy zintegrują swoje rozwiązania, aby uczynić korzystanie z kryptowalut bardziej dostępnym i przyjaznym dla użytkownika oraz zachęcić do masowej adaptacji krypto.

McDonald’s oferuje klientom nagrody w krypto

Firma McDonald’s rozpoczęła niedawno współpracę z firmą LoyalCoin w celu uruchomienia programu kryptograficznego na Filipinach.

Klienci McDonald’s będą teraz mogli zarabiać kryptowaluty kupując w firmie, a następnie będą mogli wydawać te pieniądze na nagrody. Usługa ma oczywiście na celu przyciągnięcie większej sprzedaży, a gdy zalogujesz się do programu, otrzymasz darmowego burgera, więc nie ma dosłownie żadnego powodu, aby go nie wypróbować, jeśli jesteś akurat na Filipinach.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Rusza giełda Tokeneo

W przeciągu najbliższych 2 miesięcy powinna wystartować polska giełda kryptowalut Tokeneo. Ciekawym pomysłem ma być fakt, iż system będzie opierał się na zasadzie równego podziału zysków pomiędzy giełdą a jej inwestorami. Poniżej rozmowa z CEO Tokeneo Tomaszem Rozmusem na antenie Comparic24.TV

Fałszywe wolumeny na giełdach

Pojawił się raport sugerujący, że wiele ze 100 największych giełd kryptograficznych sfałszowało wolumeny transakcji nawet dziesięciokrotnie więcej niż poprawna kwota.

Analitycy, użytkownicy kryptograficzni i organy ścigania pozornie zawsze szukają wszelkich oznak manipulacji lub oszustw. Stało się tak w przypadku Tether (USDT), który jest ciągle oskarżany o bycie narzędziem manipulacyjnym dla bitcoina.

Oprócz problemu ze stablecoins, kolejnym stałym problemem jest wymiana handlowa, ponieważ kilka giełd, w tym Komid i Bitforex, zostało oskarżonych o sfałszowanie niektórych swoich wolumenów transakcji

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

BitBay

Mocny cios w wątrobę otrzymał BitBay ze strony Poczty Polskiej. Zadowoleni z faktu wprowadzenia na rynek ciekawej z perspektywy widzenia „bitcoinowego” Kowalskiego usługi, jak sama tłumaczy zaistniałą sytuację Justyna Laskowska z działu Marketingu polskiej giełdy: “doszło do nieporozumienia”. Sprawa może nawet trafić do sądu.
https://bitcoin.pl/bitbay-otrzymuje-cios-ze-strony-poczty-polskiej/

Bitpanda

Bitpanda to giełda kryptowalut, która cieszy się coraz to większą popularnością. Platforma oferuję już aplikacje na Androida, gdzie z dowolnego miejsca na świecie można kupować, sprzedawać a nawet wymieniać krypto dzięki Bitpanda Swap.

Na początku tygodnia wiedeńska firma powiększyła swoją funkcjonalność o Bitpanda Savings. Dzięki tej opcji będzie można zaplanować cykle zakupu danej waluty cyfrowej. Dodatkowo firma będzie nagradzała użytkowników, którzy stworzą swój plan oszczędnościowy wartością od 5 EUR do 200 EUR.

Cryptopia

Cryptopia spodziewa się pełnego wznowienia działalności giełdy z końcem bieżącego miesiąca.

Coinbase

Zmiany w Coinbase. 22 marca o godzinie 18:00 zostanie uruchomiona aktualizacja. Cały proces trwać będzie do 18:30. Działania te mają na celu stworzyć bardziej wydajny i przejrzysty rynek krypowalut. Nie wszyscy jednak przyjęli tę wiadomość z entuzjazmem. Czy słusznie? Zapraszam do dyskusji.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

 444 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x