Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

FutureNet na celowniku UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie i postawił zarzuty firmą BCU Trading z Dubaju i Futurenet Ukraine ze Lwowa. Obie firmy są odpowiedzialne za działanie portalu społecznościowego FutureNet (z własną kryptowalutą FuturoCoin) oraz platformy reklamowej Future AdPro.

„Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że na portalach FutureNet i FutureAdPro funkcjonują systemy, które mogą być systemami promocyjnymi typu piramida. Konsumenci mogą stracić swoje pieniądze.”

TecraCoin

O projekcie TecraCoin jest głośno w polskiej krypto społeczności od dłuższego czasu, i to nie bez przyczyny. Rozwój wykorzystania grafenu stale rośnie a polski projekt ma spore szanse wykorzystać ten rosnący trend.
Zapraszam na kolejny ciekawy artykuł związany właśnie z tym projektem.

Marcin Wapiński o tokenach personalnych

Znany youtuber Marcin Wapiński z kanału „Wapniak” podczas Invest Cuffs 2019 udzielił wywiadu wywiadu dla serwisu Tokeneo. Tematem były tokeny personalne a w tym jego własny token „Wapniak Coin”. Oraz były prankster opowiedział o swojej przemianie i idącymi z tym zmianami na kanale.

Wojciech Kostrzewa inwestuje w rynek kryptowalut

Wojciech Kostrzewa to polski ekonomista i menedżer oraz były prezes i dyrektor generalny grupy ITI. Od niedawna przewodniczący rady dyrektorów na giełdzie Quedex.

W wywiadzie dla parkiet.com Kostrzewa opowiada dlaczego zainwestował w
kryptowalutową giełdę instrumentów pochodnych Quadrex. Jakie giełda ma plany na przyszłość oraz dlaczego ten sektor inwestycyjny jest tak interesujący.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tim Draper Zaleca Prezydentowi Argentyny Zmianę Argentyńskiego Peso Na Bitcoin

Tim Draper, amerykański inwestor venture capital i duży zwolennik Bitcoin (BTC), z prezydentem Argentyny Mauricio Macri przed szczytem Fintech i Blockchain zorganizowanym przez jego dedykowany fundusz argentyński Draper Cygnus. Na spotkaniu poradził mu zalegalizować Bitcoin i wykorzystać go do zastąpienia argentyńskiego peso.

CEO Twittera szuka inżynierów kryptograficznych!

Zgodnie z ostatnimi tweetami Jacka Dorsey, dyrektora generalnego Twittera opublikowanymi w środę wieczorem, Square planuje zatrudnić trzech lub czterech inżynierów kryptograficznych wraz z projektantem, w celu pracy w pełnym wymiarze godzin dla nowego projektu w ramach płatności dla startup’u Square.

UPS wdraża blockchain dla ulepszenia łańcucha dostaw handlowych

Amerykańska firma UPS zajmująca się dostawą i łańcuchem dostaw oraz firma Inxeption z branży e-commerce podjęły niedawno współpracę w celu uruchomienia platformy opartej na technologii blockchain, która poprawiłaby łańcuch dostaw handlowych. Informacje zostały opublikowane przez obie firmy 21 marca w komunikacie prasowym.

Trzy gigantyczne korpo stawiają na blockchain

Tribe Accelerator, pierwszy akcelerator blockchain wspierany przez rząd Singapuru, właśnie ogłosił strategiczne partnerstwo z firmami BMW, Intel oraz Nielsen. Inkubator i akcelerator rozruchu ma nadzieję wykorzystać kapitał, możliwości i zasoby trzech gigantycznych korporacji, aby wspomóc rozwój mniejszych, innowacyjnych firm technologicznych.

Twitch usuwa płatności BTC i BCH

Popularna platforma strumieniowego przesyłania wideo, Twitch, będąca w rzeczywistości własnością Amazon, usunęła opcje Bitcoin i Bitcoin Cash dla metod płatności za subskrypcje.

Widząc w ostatnim czasie więcej pozytywnych wiadomości na temat masowego przyjęcia krypto przez Nasdaq, Samsung czy Facebook . Ta wiadomość od Twitcha jest sporą niespodzianką…

Bitmain zaprzepaścił IPO

Największy na świecie producent sprzętu do wydobywania kryptowalut, Bitmain, nie wszedł na giełdę w Hongkongu po tym, jak jego wniosek o pierwszą ofertę publiczną IPO wygasł w ten wtorek.

Microsoft Bing zablokował ponad 5 milionów reklam kryptograficznych w 2018 roku

Microsoft ogłosił, że jego platforma Bing Ads zablokowała ponad 5 milionów reklam zawierających treści związanych z kryptowalutami w 2018 roku.

Platforma postanowiła blokować takie reklamy, ze względu na brak nadzoru regulacyjnego. Ponadto ogólna pseudo anonimowość wbudowana w krypto, takie jak bitcoin, uczyniła je głównym celem oszustw i oszustów.

Ledger dodaje wsparcie dla Cardano (ADA)

W komunikacie prasowym od Emurgo.io (komercyjnego ramienia Cardano) stwierdzono, że „The Ledger Nano S integruje się również z opracowanym przez EMURGO portfelem Yoroi, pierwszym oficjalnym towarzyszem aplikacji wspierającej portfel sprzętowy Cardano Ledger”.

Tym samym posiadacze ADA będą mogli przechowywać swoje monety na jednym z najbezpieczniejszych portfeli sprzętowych na świecie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nicholas Weaver z Berkeley: „Bitcoin to bydlęce odchody”

Nicholas Weaver, to starszy badacz w International Computer Science Institute w Berkeley.

Weaver, który wcześniej powiedział, że blockchain i kryptowaluty powinny być „spalone ogniem”, twierdzi, że każdy, kto posiada jakąkolwiek faktyczną wiedzę techniczną natychmiast zrozumiał, że Bitcoin to „bydlęce odchody”, kiedy pojawiły się po raz pierwszy na początku 2010 roku.

SEC ponownie odracza decyzję w sprawie ETF Bitcoin

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła wstępne decyzje w sprawie dwóch wniosków dotyczących funduszu typu „bitcoin exchange-traded fund” (ETF), które otrzymała w tym roku. Pierwszy wniosek został złożony przez Bitwise Asset Management w NYSE Arca, a drugi przez VanEck i SolidX, we współpracy z Cboe BZX Exchange.

Propozycja Bitwise/NYSE Arca ETF została opublikowana 15 lutego, co zapoczątkowało 45-dniowy cykl podejmowania pierwotnej decyzji. Odroczenie to zapoczątkowało kolejne 45 dni, w ciągu których SEC musi rozpatrzyć wniosek. SEC ma 240 dni na zatwierdzenie lub odrzucenie każdego wniosku ETF.

Rynek „Bitomatów” stale rośnie

Według nowego raportu opublikowanego na ResearchAndMarkets.com, „Rynek bankomatów Crypto – prognozy od 2019 do 2024 r.” Oczekuje się, że światowy rynek bankomatów kryptowalutowych eksploduje przy złożonej rocznej stopie wzrostu 46,61 procent, osiągając 183,779 mln USD do 2024 r.

Portfel kryptowalutowy dla komunikatora WhatsApp

W dążeniu do wzmocnienia powszechnego przyjmowania zasobów cyfrowych projekt Wuabit uruchamia portfel krypto związany z komuniaktorem WhatsApp. Portfel będzie prawdopodobnie dostępny dla około 1,5 miliarda użytkowników WhatsApp za pośrednictwem interfejsu czatu. Bezpośredni dostęp do usług związanych z kryptografią umożliwi ludziom wysyłanie i odbieranie płatności krypto.

Prezydent Samsung SDS chwali korzyści płynace z Blockchain

Podczas corocznego spotkania Boao Forum for Asia 2019 prezes i dyrektor generalny Samsung SDSstwierdził, że blockchain przyniesie korzyści dla branży łańcucha dostaw, a ponadto będzie stanowić podstawę rozwiązywania problemów.

Dla przypomnienia, Samsung wydał ostatnio model Galaxy S10 z wbudowanym portfelem krypto.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Yahoo! jest współwłaścicielem azjatyckiej giełdy klrypto

Japońska przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ostatnio wielu pozytywnych zmian dzięki ustanowieniu jasnych przepisów kryptograficznych, które wspierają branżę, możliwości zatwierdzenia ETF Bitcoin, nowych giełd przychodzących na rynek i wielu innych.

Taotao, japońska giełda kryptograficzna wspierana przez Yahoo! ma zostać uruchomiona w maju br. Komunikat został złożony 25 marca br. przez firmę, która rozpocznie handel z ograniczoną liczbą krypto.

Firma e-commerce Rakuten uruchamia własną krypto giełdę

Rakuten, japoński gigant handlu elektronicznego, ogłosił, że jego giełda kryptowalut „Rakuten Wallet”zakończyła rejestrację i zostanie uruchomiona w kwietniu br.

W komunikacie prasowym z 26 marca Rakuten stwierdził, że rejestracja Rakuten Wallet w lokalnym biurze finansowym Kanto została zakończona jako „wirtualny dostawca usług wymiany walut” na podstawie ustawy o usługach płatniczych.

Unijna dyrektywa nr. 5 uderza w krypto giełdy

Nie, od dziś wiadomo, że UE potrafi być bardzo upierdliwa ze swoim interwencjonizmem państwowym. Nie inaczej jest i tym razem a mianowicie chodzi o piątą dyrektywę UE odnosząca się do przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Ta dyrektywa ogranicza możliwość poszanowania anonimowej wymiany krypto z użyciem stron trzecich w postaci giełd i kantorów.

W tym wypadku jedynym rozwiązaniem na zachowanie anonimowości pozostają zdecentralizowane giełdy.

Wietnam postanowił uregulować i uruchomić pierwszą w pełni autoryzowaną Crypto giełdę

Największa firma deweloperska w kraju, Linh Thanh Group, zdecydowała się na współpracę z Szwajcarską platformą blockchain KRONN w celu utworzenia pierwszej w pełni autoryzowanej wietnamskiej giełdy kryptowalut.

Wiadomość została ogłoszona w komunikacie prasowym, w którym stwierdzono, że obie firmy podpisały porozumienie o utworzeniu platformy wymiany kryptograficznej i handlowej oraz rozpoczęły proces uzyskiwania licencji.

BitBay

Wymieniaj gotówkę na krypto dzięki nowej usłudze BitBay Cash.
Giełda BB wprowadziła nową usługę, która opiera się na prostej współpracy klienta z dystrybutorem.
W tym celu należy znaleźć najbliższy punkt z dystrybutorem, dać mu gotówkę a w zamian otrzymujemy Voucher o danym nominale i walucie. Może on być w formie kodu QR, wydruku, dostarczony na adres e-mail bądź numer naszego telefonu. Na stronie BitBay Cash wpisujemy kod Vouchera oraz naszego portfela, a krypto zostanie natychmiast do nas wysłana.

BitBay dodaje obsługę 5 nowych języków dla użytkowników
Hiszpański, Francuski, Niemiecki, Portugalski, Brazylijski

Binance

Udział w kolejnym projekcie Binance Launchpad będzie prowadzony w formacie loterii. Ten ruch następuje po niezliczonych skargach społeczności związanych z problemami technicznymi w ciągu ostatnich trzech tokenów. Bilety na loterię zostaną przydzielone na podstawie ilości BNB, które posiada użytkownik.

Aktualizacja spowoduje, że giełda zrezygnuje z systemu „kto pierwszy, ten lepszy”, który pozostawił wielu użytkowników bez tokenów z powodu ich rosnącego popytu. Godnym uwagi przykładem tego systemu była sprzedaż tokenów BitTorrent [BTT] w styczniu, z których 50 miliardów zostało sprzedanych w ciągu 15 minut.

Binance Jersey, zaoferowała swoim klientom obniżkę wszystkich opłat transakcyjnych o 50%, która będzie obowiązywać do 31 Maja 2019r.

Coinbase

W ramach inicjatywy upowszechniania wiedzy o kryptowalutach Coinbase, największa amerykańska giełda kryptograficzna, dodała Stellar Lumens do swojej platformy kryptograficznej Coinbase Earn. Jak sama nazwa wskazuje, Coinbase Earn to nie tylko nauka „żargonu”: użytkownicy mogą również zdobyć swoją ulubioną walutę, studiując i przekazując quizy na platformie.

DragonEx

Branża kryptograficzna po raz kolejny otrzymała cios ze strony hakerów.
Tym razem atakiem padła giełda DragonEx z siedzibą w Singapurze, który ogłosił, że skradziono nieujawnioną ilość wielu walut cyfrowych.

7-letnia giełda w niedzielę wyłączyła swoje serwery z Internetu, mówiąc, że prowadzi „konserwację/ulepszenie systemu”. Ale następnego dnia giełda ogłosiła na swoim kanale Telegram, że została zhakowana, przyznając, że skradziono fundusze zarówno użytkowników, jak i giełdy.

eToro

Obecnie TRON (TRX), dziesiąta co do wielkości kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej, dołącza do czternastu innych najlepszych zasobów cyfrowych na giełdzie eToro obsługującej wiele aktywów dla społeczności. TRX będzie teraz dostępny do kupienia i handlu przez ponad 10 milionów aktywnych użytkowników platformy, wraz z innymi wysokonakładowymi kryptowalutami , takimi jak Bitcoin, Ethereum, EOS czy Dash.

Kraken

Po kilku raportach związanych z nieuczciwymi działaniami na giełdach kryptowalut, Kraken postanowił dodać obowiązkowe uwierzytelnianie 2-czynnikowe i utworzyć Kraken Security Labs (Laboratorium Bezpieczeństwa Kraken). Giełda będzie również miała nowego dyrektora ds. Bezpieczeństwa, aby uniknąć nieuczciwych działań na giełdzie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

 528 total views,  6 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x