Site Loader

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Santander obiecało, że jeszcze w 2019 roku zaoferuje w Polsce aplikację do przelewów opartą o technologię blockchain. Aplikacja będzie nazywała się Pago FX i zadebiutuje jeszcze w tym roku i pojawi się w Wielkiej Brytanii, Niemczech.

Ciekawa rozmowa na antenie Comparic24.TV prowadzona przez Roberta Wojciechowskiego, prezesa Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Gościem programu był Filip Pawczyński, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Podczas rozmowy poruszono tematy regulacji lokalnej branży oraz roli Komisji Nadzoru Finansowego. Zapraszam do oglądania

Jak rozliczyć kryptowaluty w zeznaniu PIT za 2018 rok? Zachęcam do lektury

Rozmowa z Olgą Brzeżecką, Project Managerem i Redaktorem Prowadzącym I Love Crypto.

Bitcademy to Polski projekt, który pozwala inwestować bezpośrednio w młodych, perspektywicznych zawodników dzięki wykorzystaniu technologii blockchain. Zawodnicy otrzymują narzędzia do rozwoju, jednocześnie pozwalając inwestorom na udział w zyskach przy sprzedaży kontraktów.

Ostatnio projekt pozyskał nowego ambasadora marki w postaci Kamila Grosickiego – reprezentanta polskiej drużyny.

Informacje przygotował Mateusz P.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Uznany członek IBM zatrudniony przez platformę Bakkt

Bakkt oficjalnie ogłosił, że były dyrektor zarządu IBM i Cisco Tom Noonan, został zatrudniony jako nowy przewodniczący rady dyrektorów nadchodzącej giełdy kryptograficznej.

Na pokładzie towarzyszyć mu będą Jeff Sprecher (ICE CEO), Kelly Loeffler (szef Bakkt), Sean Collins (partner zarządzający Goldfinch Partners) i Ashley Naheta (Softbank).

Noonan został opisany jako ekspert cybernetyczny, którym zdecydowanie jest. Brał udział w założeniu trzech firm: Internet Security Systems(zakupionej przez IBM w 2006 r.)JouleX (zakupionej przez Cisco w 2013 r.)Endgame. Jest także członkiem rady dyrektorów Intercontinental Exchange (ICE).

Bitmain: Antminer S17, S17 Pro i T17 już wkrótce

Bitmain, największy producent sprzętu do kopania BTC, ogłosił niedawno, że jego Antminer S17 zostanie wydany na całym świecie 9 kwietnia 2019 roku. Wcześniej w tym miesiącu gigant wydobywczy ujawnił nowy model swoich maszyn z serii Antminer 17 do wydobywania PoW Equihash.
Antminer, na oficjalnej stronie Twittera, opublikował informację, że nowe urządzenia górnicze z serii 17 będą obejmować Antminer S17 Pro, Antminer S17 i ​​Antminer T17.

Bitomat dla sieci Lighting Network

Sieć Bitcoin Lightning Network, na której programiści Bitcoin mają nadzieję rozwiązać problemy związane ze skalowalnością sieci, osiągnął nowy kamień milowy w ubiegły weekend weekend.

Deweloper i researcher Felix Weis zaprezentował pierwszy bankomat Bitcoin zasilany przez sieć Lighting. Dokładnie 31 marca, Weis publicznie pokazał transakcję za pośrednictwem sieci Lightning Network w bankomacie BTC podczas Hackday Lighting w Hong Kongu.

Kryptowaluty nie dla terrorystów ?

RAND Corporation, amerykański think tank z siedzibą w USA, opublikował niedawno raport na temat obecnych i przyszłych stanów wykorzystywania kryptowalut do finansowania terroryzmu. Ustalenia ? Nie jest teraz używana, ale może być, jeśli kiedykolwiek się ustabilizuje.

W raporcie przeanalizowano, czy kryptowaluty są obecnie wykorzystywane przez organizacje terrorystyczne, a także jakie przyszłe atrybuty uczyniłyby z nich bardziej realne rozwiązanie dla organizacji terrorystycznych. Raport skupił się na pięciu atrybutach kryptowalut, które są również ważne dla grup terrorystycznych; anonimowość, użyteczność, bezpieczeństwo, akceptacja, niezawodność i objętość.

Raport wykazał, że żadna pojedyncza kryptowaluta nie spełniała wszystkich atrybutów wystarczająco dobrze, aby spełnić kryteria tych grup.

Gigant ds. płatności PayPal zainwestował w Cambridge Blockchain

PayPal dołączył do serii** A w Cambridge Blockchain**, startup’ie pracującym nad sposobem na posiadanie własnych tożsamości online bez potrzeby pośredników takich jak Facebook, podobnie jak bitcoin pozwala użytkownikom przechowywać wartość bez banku.

W ramach inwestycji firma PayPal jako pierwsza może wykorzystać platformę Cambridge Blockchain, aby umożliwić swoim użytkownikom udowodnienie, kim są, jednocześnie zapobiegając niepotrzebnemu udostępnianiu danych osobowych.

Rusza Ethereum 2.0 – Serenity

Vitalik Buterin i plany jego zespołu zostały zmienione na przestrzeni lat, ale alternatywne mechanizmy konsensusu, takie jak Proof of Stake (PoS) i rozwiązania skalujące, takie jak mityczna plazma i protokoły shardingowe, od dawna są rozpowszechniane. Celem programistów jest zintegrowanie wszystkich tych ulepszeń w aktualizacji znanej jako 2.0 Serenity.

eCad Oficjalnym stablecoin Kanady ?

Coinsquare, jedna z największych kanadyjskich cyfrowych giełd walutowych, wprowadza na rynek nową „stabilną monetę” w formie kryptowaluty, eCAD™, która została zaprojektowana tak, aby utrzymać jej wartość w dolarach kanadyjskich i jest przeznaczona do zastosowań konsumenckich i biznesowych.

Giełda mówi, że będzie posiadać zabezpieczenie w depozycie, co oznacza, że mają licencję na otrzymywanie funduszy, równą liczbie żetonów w obiegu.

Rosja kupuje Bitcoin’y zabezpieczając się przed kolejnymi sankcjami

Rosyjski ekonomista Vladislav Ginko twierdził ostatnio, że część zamożnych osób oraz firm w kraju, kupiły spore ilość Bitcoin’a. A konkretniej miała by to być suma około 1,8 miliona bitcoinów (około 8,6 miliarda dolarów).

Dzieje się tak, ponieważ rosyjskie podmioty przygotowują się do zwiększenia sankcji wobec swojego kraju.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Federal Bank India zostaje partnerem Ripple Inc.

Federal Bank India, zawarł umowę partnerską z Ripple Inc. opartym na blockchain. Raport został potwierdzony przez dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego banku federalnego, pana Shyama Srinivasana i starszego wiceprezesa Ripple, pana Johna Mitchella. Partnerstwo umożliwi federalnemu bankowi wdrożenie nowego systemu płatności transgranicznych.

W Kanadzie doszło do największej konfiskaty Bitcoin w historii o wartości 1,9 mln $

Matthew Phan jest kanadyjskim dilerem narkotyków, który ostatnio został skazany za handel narkotykami. Prawie dwa miliony dolarów (1,9 miliona dolarów) w kryptowalucie Bitcoin (281,41 BTC) zostały skonfiskowany przez prokuratora generalnego. Posiadane przez Matthew BTC były używane do zakupu broni i nielegalnych narkotyków w dark necie.

SEC opublikowała nowe wytyczne dotyczące sprzedaży aktywów cyfrowych

Strategiczne centrum innowacji i technologii finansowej amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (FinHub) właśnie opublikowało ramy do analizy, czy oferowane i sprzedawane aktywa cyfrowe są papierami wartościowymi.

Według SEC „ramy nie mają być wyczerpującym przeglądem prawa, ale raczej narzędziem analitycznym, które ma pomóc uczestnikom rynku ocenić, czy federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych mają zastosowanie do oferty, sprzedaży lub odsprzedaży konkretnego zasobu cyfrowego .”

UE Uruchamia Stowarzyszenie Blockchain, Aby Przyspieszyć Wdrażanie Technologii Rozproszonej Księgi

W środę 3 kwietnia br. Komisja Europejska wraz z politykami, korporacjami i wieloma startup’ami blockchain podpisało statut, aby utworzyć stowarzyszenie, którego celem jest promowanie reform regulacyjnych i biznesowych potrzebnych do przyspieszenia wdrażania technologii rozproszonej księgi.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Zaufanych Aplikacji Blockchain (INATBA) wyrosło z miesięcy forów i okrągłych stołów organizowanych przez komisję w celu stworzenia strategii wokół powstającej technologii.

Blockchain jest częścią strategii transformacji cyfrowej dla 61% przedsiębiorstw

Firma cyfrowej tożsamości Okta zamówiła raport, który wykazał, że blockchain jest częścią planu dla 61% przedsiębiorstw posiadających formalne strategie transformacji cyfrowej. Badanie objęło ponad tysiąc przedsiębiorstw, z których każde miało dochód przekraczający 1 mld USD.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1113″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bitelon

Bitelon to kolejna polska giełda, która znalazła się na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Tak jak i w innych przypadkach KNF powołuje się na artykuł 150 z ustawy o usługach płatniczych.

Binance

CEO giełdy Binance Changpeng Zhao, poinformował na konferencji Deconomy w Seulu o uruchomieniu mainnetu Binance DEX oraz kolejnym oddziale giełdy krypto – fiat w Singapurze jeszcze w tym miesiącu (kwietniu).

Bithumb

Południowo-Koreańska giełda Bithumb po raz 3 w przeciągu zaledwie 2 lat została zaatakowana przez hakerów. Szacuje się, że złodzieje ukradli krypto o wartości blisko 19 mln USD e kryptowalucie EOS oraz XRP

Coinroom

Polska giełda krypto – Coinroom kończy swoją działalność i prosi użytkowników o wypłaty swoich środków. Po dniu 3.IV.19 odpowiedzialnym za wypłatę środków będzie biuro obsługi klienta.

Problemy z odzyskaniem środków z platformy Coinroom.

Liquid

Japońska platforma handlowa krypto – Liquid.com została wsparta przez Bitmain i IDG Capital w 3 rundzie finansowania, która, jak mówi, czyni z niej najnowszego „jednorożca” rynku krypto. Obecnie Liquid jest wyceniany na 1 mld USD.

Tokeneo

Giełda Tokeneo z licencją na działalność.

ZebPay

Giełda ZabPay z siedzibą na Malcie ogłosiła kilka dni temu, że zintegrowała rozwiązanie skalowania dwuwarstwowego dla Bitcoin, umożliwiając użytkownikowi wysyłanie małej ilości satoshi przez sieć sieć Lightning Network.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

 506 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x