Site Loader
Kryptowaluty Bitcoin informacje news prasa v.29

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Cześć!

Kolejny tydzień i kolejna Krypto Prasówka, czyli zbiór najciekawszych informacji z polski, świata i giełd. W tym tygodniu nazbierało się ciekawych informacji:

  • Polska = 1 News
  • Świat = 15 Newsów
  • Giełdy = 8 Newsów

Zapraszam do przeglądu i komentarzy : )

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][vc_column_text]

Prezes giełdy Coinquista o crowdfunding’u w Polsce

Ireneusz Pukin to prezes nowej polskiej giełdy krypto — Coinquista S.A. Prezes giełdy został zaproszony do programu Biznes Focus, gdzie opowiadał o akcji crowdfundingu przez ich projekt. Ponadto opowiadał o tym, jaka może być przyszłość tej formy zbierania funduszy w Polsce w najbliższych latach.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Spore darowizny dla Wikileaks po aresztowaniu Julian Assange

Julian Assange, współzałożyciel WikiLeaks i wczesny zwolennik Bitcoin, został aresztowany w ambasadzie Ekwadoru w Londynie i podlega ekstradycji do USA pod zarzutem konspiracji.

Wikileaks zamieściła na Twitterze link do swojej strony z datkami chwilę po tym, jak wiadomość o aresztowaniu Assange’a została przerwana. To prawdopodobnie spowodowało nagły wzrost wolumenu transakcji na adres Bitcoin.

Darowizny osiągnęły prawie 32.000 dolarów w piątek, czyli o 60% więcej niż w dniu poprzednim, kiedy Assange został aresztowany.

PewDiePie porzuca YouTube na rzecz platformy blockchain DLive

PewDiePie, najpopularniejszy indywidualny twórca YouTube na świecie, przechodzi na platformę blockchain DLive — usługę wideo na żywo, która obiecuje o wiele lepsze warunki ekonomiczne dla twórców niż inne główne platformy.

Felix Kjellberg (PewDiePie), mówi, że będzie używał wyłącznie DLive (i tak przez kilka najbliższych miesięcy) do prezentowania cotygodniowych live-streamów. PewDiePie ma uruchomić swój pierwszy oficjalny strumień DLive w niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 10 rano PT/1 p.m. ET, w dlive.tv/pewdiepie i aplikacji DLive.

Kraje G20 omówią przepisy dotyczące AML dla kryptowalut

Narody na całym świecie przyspieszają tempo regulacji kryptowalut, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwości finansowania terroryzmu i prania pieniędzy.

Kolejny szczyt G20 2019, który odbędzie się 8 i 9 czerwca w Fukuoce (Japonia), oceni propozycję międzynarodowego rozporządzenia (AML) w sprawie kryptowalut w celu zapobiegania praniu pieniędzy, a także finansowania terroryzmu.

Vitalik Butterin i Justin Sun będą współpracować ?

Dyrektor generalny Tron (TRX)Justin Sun, wskazuje, że Tron jest przygotowany do współpracy z największym konkurentem – Ethereum (ETH) przy kilku projektach, które przyniosłyby korzyści całej branży kryptograficznej.

Współzałożyciel Ripple przekazuje 25mln $ Uniwersytetowi Stanowemu w San Francisco

Chris Larsen, współzałożyciel Ripple, i jego żona Lyne Lam przekazali 25 milionów dolarów w kryptowalucie XRP na rzecz Uniwersytetu Stanowego w San Francisco. Para przekazała tę darowiznę za pośrednictwem Ripple Works, prywatnej fundacji, która zapewnia wsparcie obiecującym przedsiębiorcom z uczelni biznesowej San Francisco State University [SFSU].

GENERAL MOTORS, BMW chce umieścić autonomiczne dane samochodowe na blockchain

General Motors i BMW zastanawiają się nad wykorzystaniem technologii blockchain w ramach inicjatywy Flexibility Open Blockchain Initiative (MOBI). Obydwaj giganci samochodowi są zainteresowani wymianą informacji zebranych przez niezależne pojazdy w ramach blockchain. Według BMW, producenci samochodów zatrzymują dane dla siebie, co stanowi „główną barierę” w przyjmowaniu samojezdnych samochodów.

Regulatorzy w Chinach rozważają zakaz wydobywania bitcoinów

Chiński rząd rozważa powszechny zakaz wydobywania bitcoinów. Być może świadectwo powtarzających się ograniczeń światowego supermocarstwa w różnych aspektach walut cyfrowych (giełdy i ICO).

Krajowa Komisja Rozwoju i Reform (agencja planowania gospodarczego w Chinach) opublikowała w poniedziałek listę sektorów, które zamierza promować, ograniczać lub eliminować. Mining -proces tworzenia Bitcoin i innych walut cyfrowych za pomocą mocy obliczeniowej, został sprawdzony wraz z rojem innych sektorów, które agencja chciała „wyeliminować”, ponieważ m.in. „brakowało im bezpiecznych warunków produkcji, poważnie zmarnowanych zasobów, zanieczyszczały środowisko”.

Sztuczna inteligencja pomaga łapać oszustów

Specjalna południowokoreańska agencja śledcza w Seulu z powodzeniem wykorzystała Sztuczną Inteligencję (AI) do rozpracowania schematu Ponzi opartego o kryptowaluty, który oszukał 56 000 osób na wartość ponad 18,7 mln USD.

Oszuści celowali w ludzi, którzy nie mieli pojęcia o tym, jak działają kryptowaluty, zwabiając ich „soczystymi” bonusami i darmową krypto.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tunezja prowadzi prace nad cyfrowym dinarem

Tunezja stała się pierwszym państwem, które podjęło starania na rzecz wprowadzenia waluty cyfrowej opartej na technologii blockchain i dystrybucji w ramach globalnego dążenia gospodarek rozwiniętych i rozwijających się do migracji w kierunku gospodarek bezgotówkowych — mówi Walid Driss, założyciel i dyrektor generalny DigitUS Tech z siedzibą w Tunezji.

Tunezyjski bank centralny powołał grupę roboczą El Abassi i Driss, której zadaniem jest badanie sieci blockchain, płatności cyfrowych i walut kryptograficznych.

Rosyjski gigant social media Vkontakte wprowadza cyfrową walutę

Rosyjski gigant mediów społecznościowych Vkontakte (VK) uruchomił własną wirtualną walutę — VK Coin. Obecnie nie jest jasne, czy jest to kryptowaluta oparta na blockchain, czy tylko cyfrowa waluta używana na platformie.

Aktualizacja Opera Reborn 3 zawiera portfel kryptograficzny

Najnowsza wersja przeglądarki internetowej Opera uruchomiona we wtorek dla komputerów Mac, Windows i Linux. Opera 60, o kryptonimie Reborn 3, zawiera portfel kryptowaluty, przeglądarkę Web 3 i darmową sieć VPN .

RBS i Barclays próbują technologii blockchain, aby skrócić czas transakcji dotyczących nieruchomości

Royal Bank of Scotland i Barclays Bank przeprowadziły próbę z oprogramowaniem rozproszonej księgi R3, które skróciło czas potrzebny na sfinalizowanie transakcji nieruchomości z trzech miesięcy do mniej niż trzech tygodni.

Barclays, Royal Bank of Scotland i firma prawnicza Clifford Chance — należą do 40 firm testujących nową platformę blockchain, która może usprawnić zakup nieruchomości. Usługa Instant Property Network (IPN) wspierana przez R3 korzysta z technologii rozproszonej księgi głównej w celu skrócenia czasu zakupu domu — do tygodni zamiast miesięcy.

Accenture patentuje dwa rozwiązania, aby poprawić interoperacyjność blockchain

Globalna firma konsultingowa Accenture niedawno opatentowała dwa rozwiązania, które mają na celu poprawę interoperacyjności technologii blockchain — zgodnie z amerykańskim biurem patentów i znaków towarowych, które opublikowało nowy raport firm, które chcą patentować nowe technologie.

Lodówka Bosch działająca na technologii blockchain

Gigant elektroniki Bosch połączył siły z wiodącym austriackim dostawcą energii Wien Energie, aby zbudować nowoczesną lodówkę, która rejestruje w blockchain, skąd pochodzi energia.

Wien Energie mówi, że właściciele lodówek będą również mogli kontrolować urządzenie, przeglądać zużycie energii i wybrać źródło energii zasilające urządzenie za pośrednictwem aplikacji.

TrueUSD publikuje audyt, ujawnia pełne wsparcie dolara amerykańskiego

TrueUSD, stablecoin i konkurent dla przodującego przemysłu Tether, ogłosił wyniki pełnego audytu, który ujawnia, że ​​monety są w pełni zabezpieczone przez dolary amerykańskie. W porównaniu do Tether i tokena USDT TrustToken — spółka macierzysta TrueUSD — podjęła inicjatywę dostarczania inwestorom dokładnego obrazu wartości ich udziałów.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1268″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bitfinex

Bitfinex jest teraz otwarty dla wszystkich.

Jedena z największych giełd bitcoin, Bitfinex ogłosił, że nowi użytkownicy nie przestrzegają już minimalnego limitu kapitałowego dla otwartych rachunków, ponieważ platforma stwierdziła, że usuwa swój minimalny próg kapitałowy w wysokości 10 000 USD.

Aktualizacja jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ze strony szerokiej gamy handlowców, którzy chcą uzyskać dostęp do platformy.

Bitstamp

Giełda Bitstamp z licencją na oferowanie usług mieszkańcom stanu Nowy Jork

Coinbase

Coinbase Pro dodaje nowe krypto — EOS, Augur (REP) i Maker (MKR)

Wsparcie EOS (pary EOS-USD, EOS-EUR, EOS-BTC) i REP (pary REP-USD, REP-EUR, REP-BTC) będzie dostępne we wszystkich jurysdykcjach, w których działa Coinbase Pro, z wyjątkiem stanu Nowy Jork.

MKR (pary MKR-BTC, MKR-USDC) będą we wszystkich jurysdykcjach Coinbase Pro poza USA, prawdopodobnie z powodu obaw regulacyjnych.

Coinbase połączył siły z globalnym procesorem płatności Visa, uruchamiając Coinbase Card, która pozwala użytkownikom „wydawać kryptowaluty tak samo łatwo, jak pieniądze w ich banku”.
Kryptowaluty dostępne na nowej karcie to: Bitcoin, Ethereum, Ripple oraz Litecoin

Coinroom

Od kontrowersyjnego zamknięcia giełdy Coinroom minął ponad tydzień. Jak informują byli użytkownicy, większość z nich dalej nie odzyskała swoich funduszy.

Serwis informacyjno-edukacyjny Bithub.pl skontaktował się z kancelarią prawniczą w celu pomocy pokrzywdzonym. Więcej szczegółów w artykule.

Ponadto jeden z poszkodowanych użytkowników założył grupę, której celem jest ewentualna pomoc przy wniesieniu sprawy na drogę sądową.

Dyrektor generalny Coinroom — Tomasz Wiewióra podał do wiadomości, że informacje ws. wypłat użytkowników, zostaną podane do dnia 19.IV.19

KRAKEN

Jonathan Silverman, były pracownik giełdy Kraken (odpowiedzialny za zarządzanie biurowym działem sprzedaży i handlu), złożył ostatnio pozew przeciwko swojemu byłemu pracodawcy, ponieważ jak twierdzi, nie zapłacono mu za swoją pracę. Według pozwu zażądał odszkodowania w wysokości ponad 900 000 USD.

QuadrigaCX

QuadrigaCX oficjalnie ogłosił upadłość

Niesławna już kanadyjska giełda QuadrigaCX oficjalnie przejdzie w stan upadłości w najbliższych dniach. Sędzia Sądu Najwyższego Nova Source Michael Wood wydał orzeczenie w ten poniedziałek. QuadrigaCX złożył wniosek o ochronę wierzycieli na mocy ustawy Companies' Creditors Arrangement Act (CCAA) 31 stycznia. W tamtym czasie giełda stwierdziła, że nie może uzyskać 136 milionów dolarów w walutach kryptograficznych i potrzebuje pomocy w odzyskaniu kolejnych 53 milionów dolarów w fiatach posiadanych przez zewnętrzne procesory płatności.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1278″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

 148 total views,  1 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x