Site Loader
OFERTA
Kryptowaluty Bitcoin informacje news prasa v.30

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Krypto Prasówka ver. 0.30

[/vc_column_text][vc_column_text]

Cześć!

Kolejny tydzień i kolejna Krypto Prasówka, czyli zbiór najciekawszych informacji z polski, świata i giełd. W tym tygodniu nazbierało się ciekawych informacji:

  • Polska = 2 Newsy
  • Świat = 10 Newsów
  • Giełdy = 7 Newsów

Zapraszam do przeglądu i komentarzy : )

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][vc_column_text]

GPW z planami otwarcia platformy na blockchain

GPW zapowiada uruchomienie platformy dla startup’ów działającą na technologii blockchain.

Kopanie kryptowalut okiem kancelarii prawnej

Międzynarodowa kancelaria prawna Thompson&Stein odpowiada na zagadnienia dotyczące podatku od kopania kryptowalut.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bank światowy wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym uruchomią własną kryptowalutę „Learning Coin”

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) i Bank Światowy uruchamiają swój własny blokchain oraz eksperymentalną kryptowalutę — Learning Coin. Kryptowaluta wraz z własnym blockchain powstały, aby zaznajomić pracowników z tą technologią w praktyce.

Samsung nawiązał współpracę z indyjskim gigantem IT Mahindrą

Tech Mahindra, jeden z przewodnich gigantów technologicznych w Indiach, wykazał się całkiem dobrą reakcją na temat technologii Blockchain. Przed miesiącem firma rozpoczęła szkolenie swoich pracowników w zakresie Blockchain i technologii cyfrowej.

Samsung SDS zgodził się współpracować z popularnym indyjskim gigantem IT Tech Mahindra w próbie zamorskiego rynku blokchain z jego Nextledger blockchain platform.

Przodujący Europejski Bank ING testuje protokół „Bulletproofs”

Holenderski bank międzynarodowy ING testuje nową technologię zwaną „Bulletproof”. Technologia ma na celu ochronę prywatności, ukrywając kwoty transakcji. Jest to ta sama technologia, którą Monero wdrożyło w zeszłym roku.

LedgerX planuje uruchomić kontrakty Futures na Bitcoin’ie

Platforma LedgerX planuje wprowadzenie fizycznie dostarczonych kontraktów terminowych dla bitcoin na rynek amerykański.

LedgerX złożył już wniosek o licencję Designated contract maker (DCM) do amerykańskiego regulatora. Firma planuje zaoferować tę usługę swoim klientom detalicznym. Wszystko znajdzie się na nowej dedykowanej platformie o nazwie Omni.

Nestle i Carrefour wykorzystują platformą IBM Food Trust

Szwajcarski gigant żywnościowy, Nestlé i sieć supermarketów, Carrefour, współpracują w celu śledzenia popularnego francuskiego produktu instant, puree ziemniaczane, wykorzystując technologię blockchain. Zarówno Nestlé, jak i Carrefour są członkami platformy IBM Food Trust, inicjatywy mającej na celu zwiększenie przejrzystości w łańcuchu dostaw żywności.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, Carrefour wdrożył już technologię blockchain w odniesieniu do kilku innych produktów.

Założyciel Silk Road 2.0 skazany na ponad 5 lat więzienia

Thomas White, który uruchomił niesławną stronę Silk Road 2.0 wkrótce po tym, jak oryginał został usunięty przez Federalne Biuro Śledcze w 2013 r., Został skazany na 64 miesiące więzienia w Liverpool Crown Court w piątek.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Francja rozważa przyjmowanie darowizn na naprawę Notre Dame w Kryptowalutach

Francuski minister ds. cyfrowych Cedric O. mówi, że jest otwarty na dyskusję z platformami kryptograficzno-walutowymi na temat sposobów umożliwienia przekazywania darowizn w pieniądzu cyfrowym na odbudowę katedry Notre-Dame.

W środę francuski rząd zaprezentował stronę internetową www.rebatirnotredamedeparis.fr z linkami do czterech zatwierdzonych organizacji, które zbierają pieniądze na naprawę gotyckiego pomnika, który został zniszczony przez pożar w poniedziałek, 15 kwietnia. W tej chwili nie ma jeszcze możliwości na przekazanie pieniędzy w Bitcoin lub w innych walutach cyfrowych.

Japonia chce zwiększenia nadzoru zimnych portfeli w giełdach krypto

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) chce od giełd kryptograficznych zwiększenia ich bezpieczeństwa, w szczególności poprzez wzmocnienie wewnętrznego nadzoru nad zimnymi portfelami.

Chociaż w zeszłym roku FSA ograniczyła korzystanie z gorących portfeli na rzecz zimnych, wydaje się, że bezpieczeństwo aktywów kryptograficznych nadal nie jest wystarczająco silne. Obecnie FSA wymaga wzmocnienia przepisów wewnętrznych regulujących bezpieczeństwo chłodni, obawiając się kradzieży wewnętrznej.

Chińscy górnicy szukają stabilności na rynku irańskim

W ostatnich miesiącach sprawy nie układają się gładko dla chińskich górników Bitcoin udających się do Iranu, aby czerpać zyski z tańszych stawek za energię elektryczną.

Niedawne przedsięwzięcie chińskich górników w Iranie, nie okazało się najlepszym pomysłem, ponieważ raporty sugerują, że istnieją pewne problemy, które zostały pominięte przy rozważaniu operacji na Bliskim Wschodzie. Jednym z tych problemów jest zdobycie niezbędnego sprzętu, który wymaga przejścia przez granicę Iranu.

Amerykańska gazeta LA Times wśród wydawców Brave

LA Times, jedna z najczęściej czytanych gazet w Stanach Zjednoczonych, dołączyła do grona zweryfikowanych wydawców przeglądarki Brave Browser.

Gazeta ma czwarty co do wielkości nakład wśród gazet amerykańskich. Wydawnictwo może teraz otrzymywać nagrody za swoje treści bezpośrednio od użytkowników przeglądarki Brave.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1268″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Broker eToro uruchomi własną giełdę krypto

eToro, globalna platforma obrotu wieloma aktywami oficjalnie ujawniła swoją w pełni regulowaną giełdę kryptowalut eToroX. Platforma umożliwia użytkownikom handel parami walutowymi i kupowanie wielu różnych kryptowalut.

Binance

Założyciel i dyrektor generalny giełdy Binance Changpeng Zhao kontruje zachowanie Craiga S. Wriht’a wymierzoną w niego akcją #DelistBSV. Akcja ma na celu na wołać inne giełdy do usunięcia Bitcoin SV, z każdej giełdy do 1 maja br. co ma podkreślić solidarność społeczności.

Binance ogłosił 18 kwietnia br., że z powodzeniem wdrożył blok genesis łańcucha Binance Chain i planuje przeprowadzenie swap mainnet 23 kwietnia.

Binance zakończyła spalanie siódme kwartalne „Palenie” Binance Coin (BNB)Spalenie monety jest narzędziem ograniczającym podaż BNB oraz sposobem dystrybucji zysków z wymiany wśród posiadaczy aktywów.

Bittrex

Nowe IEOOcean Protocol (OCEAN) na giełdzie Bittrex.

W pełni zweryfikowani użytkownicy Bittrex International mogą uczestniczyć w Ofercie Wstępnej Wymiany Ocean Protocol (IEO) rozpoczynającej się o 16:00 GMT / 18:00 CEST we wtorek, 30 kwietnia.

Coinbase

Coinbase Custody niedawno ogłosił, że zapewni wsparcie dla platform Maker, Tezos i Cosmos.

Gemini

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, giełda Gemini Trust potwierdziła pełną integrację adresów Segregated Witness (SegWit) wraz z infrastrukturą portfela.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1278″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

 83 total views,  2 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

✔Blogger ✔Blockchain & Cryptocurrency Content Writher ✔Blockchain Analyst and Researcher ✔Blockchain Consultant

Technologia Blockchain wraz z kryptowalutami zwróciła moją uwagę pierwszy raz już w 2013 r. Jednak dopiero w roku 2016 w pełni zrozumiałem, ogromny potencjał i zastosowanie tej technologii. Od tego czasu temat ten pochłonął mnie, całkowicie. Można powiedzieć, że stałem się prawdziwym entuzjastą i pasjonatem wykorzystania tej technologii.

Jako Szymon w Sieci jestem pasjonatem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach technologii blockchain.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x