Site Loader
Kryptowaluty Bitcoin informacje news prasa v.31

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Krypto Prasówka ver. 0.31

[/vc_column_text][vc_column_text]

Cześć!

Kolejny tydzień i kolejna Krypto Prasówka, czyli zbiór najciekawszych informacji z polski, świata i giełd. W tym tygodniu nazbierało się ciekawych informacji:

  • Polska = 2 Newsy
  • Świat = 12 Newsów
  • Giełdy = 7 Newsów

Zapraszam do przeglądu i komentarzy : )

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Polska[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”red” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][vc_column_text]

KNF wydaje pierwszą licencję e-money

Komisja Nadzoru Finansowego wydała pierwszą w historii licencję na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenia usług płatniczych. Spółka, która otrzymała ten „zaszczyt” nazywa się Billon Solutions, która jest twórcą aplikacji do mikropłatności.

Polska potęgą blockchain?

Artykuł Jacka Walewskiego

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Świat[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”blue” width=”” margintop=”” marginbottom=”100%”]

[/vc_column_text][vc_column_text]

Fundacja Tron ogłosiła, że Tether (USDT) jest teraz dostępny również w sieci Tron

Stable Coin — Tether (USDT)
Uruchomił nowy kontrakt USDT na Tron (TRX) Blockchain. Nowy token to inteligentny kontrakt TRC-20. Wiadomość została ogłoszona na Twitterze przez oficjalny komunikat prasowy Fundacji Tron.

Trzymając się standardowego sposobu promocji TRX, Fundacja Tron przekazuje 20 mln USDT w oparciu o Trc-20 USDT ludziom, którzy przekształcają swoje stare USDT w nowe USDT. Wymiana wymaga wysłania starego USDT na adres do zniszczenia i otrzymania nowego USDT opartego na TRX.

JPMorgan rozszerza działanie swojego projektu blockchain IIN

Gigant bankowości inwestycyjnej JP Morgan Chase ma na celu rozszerzenie usług płatności z wykorzystaniem technologii blockchain. Autorski projekt „Interbank Information Network” (IIN) zrzesza już ponad 220 podmiotów. Zamiarem projektu jest włączenie funkcji rozliczeniowych i konkurowanie z firmami takimi jak Ripple, TransferWise czy Revolut.

Inflacja w Brazylii wodą na młyn dla Bitcoina

Inflacja w Brazylii wzrosła do najwyższego poziomu od czterech lat, co zwiększyło obroty handlowe Bitcoin. Inflacja osiągnęła poziom 4,58%. Od kiedy prezydent Jair Messias Bolsonaro objął urząd 1 stycznia 2019 roku

Blockchain zintegrowany z inteligentnym samochodem Reno

Technologia Blockchain ta zostanie wykorzystana przez Uniwersytet w Nevadzie do opracowania nowego standardu poświadczonej integralności danych pomiędzy pojazdami autonomicznymi a infrastrukturą drogową.

Francja przyjmuje nowe rozporządzenie w sprawie kryptowalut

Rząd francuski przyjął ustawę o sektorze finansowym, która ustanawia ramy prawne dla dostawców usług w zakresie pieniądza kryptograficznego i wstępnej oferty monet. Projekt ustawy zawiera zarówno licencje fakultatywne, jak i obowiązkowe, a także określa rodzaje funduszy, które mogą inwestować w aktywa kryptograficzne.

Samsung zainwestował 2,6 mln$ w firmę Ledger

Samsung, południowokoreański gigant telefonii komórkowej i smartfonów, zainwestował podobno 2,9 miliona dolarów w producenta portfeli sprzętowych, Ledger. Według doniesień całkowita wycena kapitalizacji spółki wynosi obecnie około 290 milionów dolarów.

Ledger jest firmą z siedzibą w Paryżu, która zajmuje się budową rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i infrastruktury do wykorzystania w walucie kryptograficznej. Firma została założona w 2014 roku. Obecnie zatrudnia ponad 130 pracowników w trzech lokalizacjach: Paryż, Vierzon i San Francisco.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXIuY29tJTNGciUzRDI4OTclMjIlM0UlM0NpbWclMjB3aWR0aCUzRDcyOCUyMGhlaWdodCUzRDkwJTIwYWx0JTNEJTIyTGVkZ2VyJTIwTmFubyUyMFMlMjAtJTIwVGhlJTIwc2VjdXJlJTIwaGFyZHdhcmUlMjB3YWxsZXQlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnd3dy5sZWRnZXJ3YWxsZXQuY29tJTJGaW1hZ2VzJTJGcHJvbW8lMkZuYW5vLXMlMkZsZWRnZXJfbmFuby1zXzctMi04eDktMC5qcGclMjIlM0UlM0MlMkZhJTNFJTNDJTJGY2VudGVyJTNF[/vc_raw_html][vc_column_text]

Nike sygnalizuje uruchomienie własnej kryptowaluty – Patentuje znak towarowy „Cryptokicks”

Z ostatnich doniesień prasowych wynika, że Nike złożył wniosek o znak towarowy dla słowa „cryptokicks”, wskazując na plany marki na przyszłość.

W dokumentach, które zostały złożone w Amerykańskim Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych, Nike twierdzi, że „Cryptokicks” byłyby przeznaczone dla „usług finansowych, a mianowicie, dostarczenia cyfrowej waluty lub cyfrowego tokena do wykorzystania przez członków społeczności internetowej”.

Wcześni inwestorzy Spotify inwestują w Artory

Artory, rejestr dzieł sztuki cyfrowej oparty na sieci blockchain, zebrał 7,3 miliona dolarów w ramach rundy finansowania serii A, wspieranej przez firmy inwestujące w platformę cyfrowo-muzyczną Spotify i inne usługi technologiczne.

Samsung opracowuje własną walutę kryptograficzną Samsung Coin

Samsung najprawdopodobniej pracuje nad rozwojem kryptowaluty Samsung Coin, która miałaby działać na blockchain Ethereum. Dedykowany oddział Samsung’s blockchain podobno nadzoruje projekt, co może oznaczać, że integracja Galaxy S10’s z Ethereum, nie była przypadkowa.

Wtyczka pozwalająca na płatność w BTC na Amazonie

Olbrzym handlu elektronicznego pozostaje wierny swojej polityce antykryptograficznej, mimo że liczba użytkowników domagających się możliwości zakupu za pomocą krypto rośnie z każdym dniem.

Jednak ostatnio, pojawił się startup stworzony przez 3 młodych Amerykanów, który sprawił, że marzenie wielu entuzjastów i fanów Bitcoin na całym świecie stało się rzeczywistością: Opracowali Moon, wtyczkę, która umożliwia korzystanie z BTC do płatności na Amazon dzięki Lightning Network.

Harvard inwestuje w startup Blockstack Token

Uniwersytet Harvarda postanowił zainwestować w strtup kryptograficzny Blockstack – firmie zajmującej się cyfrową walutą.

Prestiżowa instytucja otrzymała 95,8 mln Tokenów firmy, które przy dzisiejszych cenach są podobno warte około 11,5 mln dolarów.

Tron nawiązuje współpracę z klubem Liverpool FC?

Justin Sun, dyrektor generalny TRON, ogłosił niedawno partnerstwo z Liverpool FC. Ogłoszenie to spotkało się z wielkim entuzjazmem, ale ostatnie dowody podają w wątpliwość to, czy partnerstwo jest prawdziwe.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1268″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://brave.com/szy390″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]Krypto Giełdy[leap_separator style=”bottom-shadow” color=”green” width=”” margintop=”” marginbottom=””]

[/vc_column_text][vc_column_text]

BitBay

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia, BitBay uruchomiła nową parę walutową, którą jest Funt Brytyjski

Od teraz na giełdzie można bezpośrednio wymieniać GBP na kryptowaluty i grać na następujących parach walutowych

  • BTC/GBP
  • ETH/GBP
  • XRP/GBP
  • LTC/GBP
  • BCC/GBP

Binance

Binance uruchomił długo wyczekiwaną Binance DEX – zdecentralizowaną platformę do handlu walutami kryptograficznymi, gdzie użytkownicy będą posiadać klucze do swojego portfela, w przeciwieństwie do Binance.com, gdzie portfele są w posiadaniu Binance.

Changpeng Zhao skomplementował na Twitterze Ethereum, komentując tym samym ostatnie negatywne komentarze ze strony społeczności kryptowalut.

Bitfinex

Fundusze o wartości prawie 90 mln USD wycofane z zimnych portfeli Bitfinex.

Bitfinex, który ma tego samego właściciela, co Tether, nie wyjaśnił powodów tej dużej kwoty wypłat środków, nawet gdy Tether i Bitfinex stanęły przed sądowymi opłatami za potencjalnie brakujące fundusze.

Coinbase

Coinbase złożyła wniosek o zamknięcie Komitetu Działania Politycznego (PAC) w dniu 3 kwietnia. Zgodnie z petycją złożoną do Federalnej Komisji Wyborczej (FEC), organu regulacyjnego odpowiedzialnego za egzekwowanie prawa wyborczego, komisja giełdy nie otrzymała żadnych środków finansowych ani nie dokonała żadnych wypłat od czasu jej utworzenia, w związku z czym postanowiła zaprzestać swojej działalności. Komitet nie może jednak jednostronnie zaprzestać działalności. W tym celu musi on złożyć raport o zakończeniu działalności do FEC.

Serena Williams, najbardziej utytułowana tenisistka kobiet na świecie, ujawniła w poście na Instagram, że jej firma kapitału podwyższonego ryzyka Serena Ventures inwestuje w największą w Ameryce giełdę kryptowalut Coinbase.

E-Trade

E-Trade Financial przygotowuje się do umożliwienia klientom handlu kryptowalutami na swojej platformie. Firma rozpocznie od dodania Bitcoin i Ethereum oraz rozważy dodanie innych walut w przyszłości.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1151″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1153″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1158″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://auth.bitbay.net/ref/szymonwsieci”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1155″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.binance.com/pl?ref=35622959″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1278″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

 162 total views,  1 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako Szymon w Sieci jestem aktywnym obserwatorem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach nowych technologii.

Poniższy cytat z Biblii ma być przestrogą, przed niepohamowaną rządzą zysku, która bardziej niszczy, niż cokolwiek buduje...

MT 6-24
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x