Site Loader

Kryptowaluty Informacje 25.08-1.09/19

Cześć!

Kolejny tydzień i kolejna Krypto Prasówka, czyli zbiór najciekawszych informacji z polski, świata i giełd. Zebrane informacje pochodzą z czołowych polskich portali piszących o kryptowalutach i technologii blockchain. Przy dodawaniu informacji zwracam uwagę na to, aby dany „news” był dodany z portalu, który jako pierwszy o nim napisał.

W tym tygodniu nazbierało się ciekawych informacji:

  • Polska = 5 Newsów
  • Świat = 19 Newsów
  • Giełdy = 7 Newsów

Zapraszam do przeglądu i komentarzy : )

Krypto Polska

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii | „Dopuszczamy wykorzystanie blockchainu” | Bithub.pl

W odpowiedzi na prośby, które nadsyłacie do naszej Redakcji chcielibyśmy przypomnieć temat Prostej Spółki Akcyjnej. Okazuje się, że nie wszyscy jeszcze o tym słyszeli. Warto zatem naświetlić projekt, który w opinii Ministerstwa ma pomóc polskim startupom w prowadzeniu działalności w kraju, wzmocnić ich rozwój i zahamować eksportowanie polskich pomysłów za granicę. Co więcej, uwzględniono w nim pomysł na wykorzystanie blockchainu.

Mentzen odpowiada na pytania ws. Bitcoin Embassy | „Dlaczego nie pokaże Pan nagrania z monitoringu!?”

Przeprowadziliśmy krótki wywiad z Panem Sławomirem Mentzenem odnośnie ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce w Braniewie. Tym razem jednak wzięliśmy pod uwagę sam lokal, w którym celnicy zostali złapani w pułapkę, salony hazardowe Bitcoin Embassy. “Dlaczego nie udostępni Pan nagrania z monitoringu?!” – w tym artykule znajdziecie odpowiedź również na to pytanie.

KNF i KIR będą wspierać innowacje oparte na technologii blockchain | Fxmag.pl

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w czwartek 29 sierpnia o podpisaniu porozumienia z Krajową Izbą Rozliczeniową, na mocy którego obie instytucje bedą wspierać innowacje w polskim sektorze fintech m.in. w ramach tzw. piaskownicy regulacyjnej (ang. sandbox). Chodzi konkretnie o projekty wykorzystujące technologię rejestrów rozproszonych blockchain.

Blockchain dla dzieci – interesująca zbiórka na Zrzutka.pl | Bitcoin.pl

Na portalu Zrzutka.pl pojawiła się ciekawa inicjatywa edukacyjna. “Bajki o Cyferce” to zbiór zabawnych wierszyków o matematyce i nowych technologiach. Cyferka wędrując przez świat pomaga dzieciom (i dorosłym) poznać tajniki nauk ścisłych i m.in. technologii blockchain. Organizatorzy zbiórki potrzebują waszego wsparcia!

Raport cyberbezpieczeństwa | Czy już czas na zmianę haseł? | Bithub.pl

Dosłownie kilka dni temu Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wydał akt oskarżenia dla Paige Thompson, byłej pracownicy Amazon, która włamała się na setki milionów kont klientów z firmy wydającej karty kredytowe Capital. Thompson wykorzystywała usługi obliczeniowe serwerów chmurowych do wydobywania kryptowalut, osiągając całkiem niezły zysk.

Pobierz przeglądarkę Brave Browser
Pobierz Brave Browser

Krypto Świat

Cyfrowa waluta może osłabić globalną dominację dolara amerykańskiego | Kryptowaluty.info.pl

Prezes Banku Anglii, Mark Carney, twierdzi że nowa globalna waluta może osłabić “dominujący wpływ dolara amerykańskiego na światowy handel”.

EOS jest scentralizowany – uważa współtwórca Wikipedii | Cryptoprofit.pl

Współzałożyciel Wikipedii, Larry Sanger, nie chce rozwijać swoich zdecentralizowanych aplikacji na bazie blockchaina EOS. Krytykuje przy okazji cały projekt.
Weteran technologii, jakim jest Sanger, który wybrał EOS do prowadzenia swojej zdecentralizowanej platformy dystrybucji treści Everipedii, krytykował teraz słynny blockchainowy projekt za to, że ten stał się de facto scentralizowaną księgą kontrolowaną całkowicie przez chińskie podmioty.

Prezes Banku Anglii: projekty podobne do Libra powinny być światową rezerwą walutową | Bithub.pl

Mark Carney, obecny prezes Banku Anglii, zaoferował rozwiązanie, które wyprze dolara i zastąpi go kryptowalutami podobnymi do projektu Libra, zgodnie z raportem Bloomberga.

Pracownicy elektrowni jądrowej aresztowani za kopanie kryptowalut [Ukraina] | Tokeneo.pl

Pracownicy ukraińskiej elektrowni jądrowej zostali zatrzymani przez agentów Służby Bezpieczeństwa (SBU). Wykorzystując zasoby zakładu do kopania kryptowalut ujawnili ściśle tajne informacje państwowe.

Australijska giełda papierów wartościowych wprowadzi system rozproszony w 2021 roku | Kryptowaluty.info.pl

Australian Securities Exchange (ASX) pracuje nad wprowadzeniem nowego systemu opartego na technologii rejestrów rozproszonych DLT. Jednym z najpopularniejszych systemów DLT jest łańcuch bloków czyli blockchain.

Szef Twittera wierzy w potęgę Bitcoina jako waluty | Tokeneo.pl

Dorsey udzielił wywiadu The Times, w którym padły kwestie przyszłości Bitcoina. Szef Twittera to znany orędownik kryptowalut, sam jest również inwestorem. Postawił tezę, że Bitcoin ma szansę stać się globalną walutą zarówno w internecie, jak i poza nim. Według Dorseya ma on potencjał, aby prześcignąć dolara jako dominatora w światowych finansach w ciągu najbliższych 10 lat. Koniec końców na świecie będzie istnieć jedna globalna waluta. Podobnie będzie w internecie. Osobiście uważam, że to będzie Bitcoin.Dorsey zaznaczył, że trudnością dla Bitcoina jest zmierzenie

Craig Wright skazany! Ma oddać 50% swoich BTC – Twitter bezlitosny! | Bithub.pl

Craig Wright musi oddać 50% wartości swoich BTC oraz praw własności intelektualnej do oprogramowania, które rozwijał wraz ze swoim nieżyjącym współpracownikiem, Davidem Kleimanem.

Facebook zatrudnił firmę lobbingową w sprawie emisji LibraCoina | Cryptoprofit.pl

Facebook zatrudnił firmę lobbingową z Waszyngtonu, która ma pomagać w temacie załatwienia kwestii prawnych dot. LibraCoina.
Według raportu O’Dwyer PR opublikowanego 26 sierpnia gigant mediów społecznościowych współpracuje od teraz z FS Vector – firmą konsultingową specjalizującą się w badaniu zgodności z przepisami projektów z sektorów fintech, kryptowalut, blockchaina i usług finansowych.

Sieć Litecoina (LTC) od halvingu skurczyła się o jedną trzecią | Fxmag.pl

Ponad trzy tygodnie po halvingu Litecoina (LTC), który miał miejsce 5 sierpnia i zmniejszył nagrodę za blok dla górników o połowę (z 25 do 12,5 LTC), moc obliczeniowa sieci spadła o ponad 30%, zaś trudność wydobycia LTC o ponad 28%. Powodem tego jest odłączenie się od sieci sporej części górników dysponujących starszymi koparkami, które nie są w stanie zapewnić im rentowności po obniżeniu nagrody za blok o połowę.

Brexit zmusza Coinbase do przeniesienia kont Euro | Bithub.pl

Jedna z największych platform do wymiany kryptowalut na świecie przygotowuje się do zmiany swoich kont w euro. Odpowiedzialność ponosi Brexit. Coinbase przeniesie w tej sytuacji konta euro pod inną jurysdykcję.

Znaki towarowe w branży kryptowalutowej – problemy i regulacje prawne? | Tokeneo.pl

W branży związanej z blockchainem i kryptowalutami pojawia się coraz więcej sporów na tle własności intelektualnej. Oto przykład kolejnego z nich…
Jess Collen z Forbes omówił ostatnio to zagadnienie na przykładzie firmy Blockchain Capital z San Francisco. Spółka ta rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku. Początkowo nosiła nazwę Crypto Currency Partners, następnie wprowadziła modyfikację. Znak towarowy Blockchain Capital został zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych. Ochronę nadał mu zaś Urząd Patentowy i Znaków Towarowych USA.

Chińska cyfrowa waluta trafi w ręce 7 instytucji w tym Bank of China oraz Alibaba | Kryptowaluty.info.pl

W najbliższych miesiącach zostanie uruchomiona chińska cyfrowa waluta, która trafi do siedmiu wybranych instytucji, w tym banków: Industrial and Commercial Bank of China, Bank of China, Agricultural Bank of China oraz firm: Alibaba, Tencent czy Union Pay, a także Stowarzyszenia Chińskich Banków.

Fake news? Chińska rządowa „kryptowaluta” jednak nie tak szybko | Fxmag.pl

Rządowa waluta cyfrowa oparta na technologii blockchain, emitowana przez Ludowy Bank Centralny Chin od dłuższego czasu wywołuje wiele emocji. Liczne krzykliwe nagłówki zapewniają o tym, że będzie ona „większa niż bitcoin (BTC)” i z łatwością „przyćmi blask tworzonego przez Facebooka Libra Coina”, niedawno zaś spekulując na temat startu jej sieci, który ma nastąpić w najbliższych miesiącach. Jak jednak informują źródła związane z Komunistyczna Partią Chin, pogłoski o nadchodzącym uruchomieniu „chińskiej kryptowaluty” są nieprawdziwe.

Libra Bug Bounty rozpoczęty! | Ile płacą za wykrycie krytycznych błędów? | Bithub.pl

Podczas gdy globalne rządy, banki centralne i organy regulacyjne nadal szukają recepty na percepcję projektu Libra, Facebook i jego partnerzy spokojnie kontynuują przygotowania do jego uruchomienia. Wczoraj bowiem oficjalnie ruszył program Libra Bug Bounty!

FINMA przyznaje licencje dwóm bankom działającym w obszarze kryptowalut | Kryptowaluty.info.pl

Banki SEBA Crypto AG oraz Sygnum AG otrzymały licencje bankowości i dealerów papierów wartościowych. SEBA zamierza w październiku uruchomić platformę do inwestowania, zarządzania i przechowywania cyfrowych aktywów i walut fiat. SEBA na początku tego roku ogłosił współpracę z prywatnym szwajcarskim bankiem Julius Baer. Przeprowadził także rundę finansowania, w której zebrał 100 mln franków na dalszy rozwój.

Bakkt zacznie przyjmować depozyty w Bitcoinie 6 września | Kryptowaluty.info.pl

W oczekiwaniu na zbliżającą się ofertę kontraktów futures, firma Bakkt poinformowała, że rozpocznie przyjmowanie wpłat w BTC począwszy od 6 września.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych podpisały umowę z Constellation Network! | Tokeneo.pl

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym 27 sierpnia bieżącego roku przez Constellation Network, firma ta zawarła umowę z Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych (USAF). Wszystko to w ramach badań innowacyjności małych firm (SBIR). Sam program został stworzony po to, aby pomagać przedsiębiorstwom w rozwoju oraz prowadzeniu badań. Z głównych założeń projektu wynika, że ma on wspierać innowacje technologiczne, a to z kolei przyczynić się do wzmocnienia gospodarki narodowej.

Inwestorzy grożą forkiem na XRP | Kryptowaluty.info.pl

Kilka dni temu jeden z inwestorów XRP, Crypto Bitlord, posiadający prawie 100 tysięcy obserwujących na Twitterze, wyraził swoją myśl o możliwym forku na XRP. Bitlord dodał również, że Ripple ma 60 dni na „zaprzestanie zrzucania” XRP, bo inaczej przygotuje coś, co określi jako „przejęcie społeczności”.

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy | Śmierć i … Ale nie w Portugalii! | Bithub.pl

Główny organ podatkowy Portugalii wyraził się jasno: handel kryptowalutami i zarobki z takiego przedsięwzięcia uzyskane są zwolnione z płacenia podatków.

Krypto Giełdy

25-latek prowadził giełdę bez wymaganej licencji | Tokeneo.pl

W piątek w Los Angeles oskarżono 25-letniego mężczyznę o prowadzenie giełdy kryptowalutowej bez wymaganej licencji. Mieszkaniec dzielnicy Westwood przyznał się do winy.

BINANCE

Binance zaoferował konta VIP użytkownikom, których dane wyciekły | Gieldykryptowalut.pl

Giełda Binance postanowiła zrekompensować straty użytkowników, wynikłe w skutek opublikowania ich danych, oferując im dożywotnie konta VIP. Konta te obejmują wiele udogodnień, w tym preferencyjne opłaty handlowe czy wsparcie ze strony giełdy.

Binance Lending — największa giełda kryptowalut oferuje do 15% zysku rocznie | Fxmag.pl

Czołowa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, jaką jest Binance, zapowiedziała w poniedziałek 26 sierpnia wprowadzenie platformy Binance Lending. Umożliwi ona użytkownikom giełdy wypożyczenie ich środków w kryptowalutach w zamian za odsetki, których wysokość będzie sięgać nawet 15% rocznie.

Bithumb ogłosił wsparcie dla projektów Binance Chain | Gieldykryptowalut.pl

Bithumb Global, jedna z ważniejszych giełd na rynku azjatyckim, ogłosiła wsparcie dla projektów realizowanych na blockchainie Binance Chain, aby “zaspokoić zapotrzebowanie użytkowników na projekty wysokiej jakości.”

Binance: platforma kontraktów terminowych futures w ciągu najbliższych tygodni | Bithub.pl

Binance uruchamia coraz to kolejne produkty, platformy i usługi. Wczoraj uruchomiono platformę pożyczkową Binance Lending i ogłoszono powstanie testowej platformy Binance futures trading w ciągu kilku najbliższych tygodni.

BITBAY

Uruchomienie obsługi przelewów bankowych przewidziane jest na najbliższy poniedziałek (02.09.2019). Obecnie sprawdzamy działanie wpłat i wypłat walut FIAT z różnych banków. Jeśli uda nam się wykonać wszystkie testy w piątek potwierdzimy datę włączenia przelewów. – BitBay

CRYPTOPIA (upadła)

Aktualizacja dla posiadaczy kont na upadłej giełdzie Cryptopia | Gieldykryptowalut.pl

Firma Grant Thornton będąca likwidatorem nowozelandzkiej giełdy Cryptopia, przedstawiła postępy w pracach nad spłatą wierzycieli giełdy.
Likwidator odkrył, że giełda przechowywała środki klientów w zbiorczych portfelach, co znacznie utrudni i przedłuży proces ustalania indywidualnych zasobów poszczególnych użytkowników.

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

4 Replies to “Krypto Prasówka ver. 0.48”

  1. I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *