Site Loader
Layer1 - Mining BTC w texasie
40

Layer1 i Pether Thiel

Po dłuższym czasie dzięki tzw. „Krypto Zimie” biznes górnictwa Bitcoin (BTC) wraca w mocnym tonie. A to wszystko za sprawą Petera Thiela, który wspiera rozruch kopalni kryptowalutowej o nazwie Layer1 Technology. Zebrała ona ponad 50 milionów dolarów od venture capitalistów i właśnie otworzyła 30-akrowy obiekt górniczy w Teksasie. Layer1 dołącza do kilku firm, w tym niegdyś dominującej firmy Bitmain, które zbudowały lub rozszerzyły działalność górniczą w ostatnich miesiącach.

Dlaczego Teksas?

Dyrektor generalny Layer1, Alexander Liegl w artykule dla Fortune mówi, że:

„Najtańsza energia elektryczna na świecie, na skalę przemysłową, znajduje się obecnie w zachodnim Teksasie”

To wszystko dzięki połączeniu czynników gazu ziemnego pochodzącego ze szczelinowania i inwestycji rządu stanowego w odnawialne źródła energii, które zaowocowały tanimi elektrowniami wiatrowymi. Odradzający się Bitmain również skierował się do Teksasu. Niedawno otworzył tam kopalnię o mocy 50 megawatów (MW), którą planuje rozbudować do 300 MW. Trzeci konkurent, Northern Data AG, zakłada również sklep w stanie Lone Star, z 100-akrową farmą górniczą. Warstwa 1 nie ujawniła, jak dużą moc ma obecnie jej nowy zakład. Jednak w wywiadzie ujawnia portalowi The Block, że spodziewa się osiągnąć 100 MW w ciągu kilku miesięcy.

 387 total views,  1 views today

0 0 votes
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Jako Szymon "poza siecią" jestem zwykłym chrześcijańskim chłopakiem, który wierzy w prawdy głoszone przez Chrystusa. Jak każdy potrafię się mylić i popełniać błędy oraz miewam swoje wzloty i upadki, co pokazuje, że niezależnie od statusu społecznego jesteśmy tylko ludźmi. Kocham zieleń lasów i łąk oraz błękit nieba.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x