Site Loader
Layer1 - Mining BTC w texasie

Po dłuższym czasie dzięki tzw. „Krypto Zimie” biznes górnictwa Bitcoin (BTC) wraca w mocnym tonie. A to wszystko za sprawą Petera Thiela, który wspiera rozruch kopalni kryptowalutowej o nazwie Layer1 Technology. Kopalnia zebrała ponad 50 milionów dolarów od venture capitalistów i właśnie otworzyła 30-akrowy obiekt górniczy w Teksasie. Layer1 dołącza do kilku firm, w tym niegdyś dominującej firmy Bitmain, które zbudowały lub rozszerzyły działalność górniczą w ostatnich miesiącach.

Więcej o Layer1

Layer1 jest jedyną amerykańską firmą z siedzibą w USA, zajmującą się energią odnawialną, zintegrowaną pionowo, zajmującą się wydobyciem BTC, technologią i rozwojem fabryk. Zespół Layer1 składa się z doświadczonych górników Bitcoin, przedsiębiorców z branży energetycznej oraz ekspertów w dziedzinie technologii sprzętowej, którzy mają misję ponownego wynalezienia biznesu wydobywczego i kontrolowania każdego aspektu wydajności i kosztów, aby wzmocnić decentralizację Bitcoin i poprawić wykorzystanie energii odnawialnej.

Layer1 jest wspierana przez fundusze VC, w tym Digital Currency Group, Shasta Ventures i współzałożyciela PayPal – Petera Thiela, który uczestniczył w rundzie o wartości 50 milionów dolarów, dodając do wcześniejszej rundy zalążkowej o wartości 2,1 miliona dolarów. Główna siedziba firmy Layer1 znajduje się w San Francisco, a dodatkowe biura i oddziały inżynieryjne znajdują się w Chinach, Nevadzie, Szwajcarii, Rosji i Teksasie. Aby dowiedzieć się więcej o firmie, odwiedź stronę

Dlaczego Teksas?

Dyrektor generalny Layer1, Alexander Liegl w artykule dla Fortune mówi, że:

„Najtańsza energia elektryczna na świecie, na skalę przemysłową, znajduje się obecnie w zachodnim Teksasie”

To wszystko dzięki połączeniu czynników gazu ziemnego pochodzącego ze szczelinowania i inwestycji rządu stanowego w odnawialne źródła energii, które zaowocowały tanimi elektrowniami wiatrowymi. Odradzający się Bitmain również skierował się do Teksasu. Niedawno otworzył tam kopalnię o mocy 50 megawatów (MW), którą planuje rozbudować do 300 MW. Trzeci konkurent, Northern Data AG, zakłada również sklep w stanie Lone Star, z 100-akrową farmą górniczą. Warstwa 1 nie ujawniła, jak dużą moc ma obecnie jej nowy zakład. Jednak w wywiadzie ujawnia portalowi The Block, że spodziewa się osiągnąć 100 MW w ciągu kilku miesięcy.

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

One Reply to “Layer1 + Peter Thiel = 50mln$ na kopalnię BTC w Teksasie”

  1. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *