Site Loader
OFERTA
Libra mastercard
74

MasterCard i Libra

MasterCard i Libra Facebooka mogła razem podbić świat. Jednak z pewnych trzech przyczyn ten „związek” nie wypalił i wydaje się, że rozwód jest definitywny.

Ajay Banga

Według dyrektora generalnego: Ajay Banga miał wiele do powiedzenia na temat przyszłości płatności w ostatnim wywiadzie dla Financial Times. Jednak najbardziej interesującym jest, to co powiedział o projekcie cyfrowej waluty Facebooka i dlaczego jego firma wycofała się z tego projektu w październiku ubiegłego roku. Banga podał Financial Times trzy wyraźne powody, dla których zrezygnował z tego pomysłu.

Po pierwsze, „kluczowi członkowie stowarzyszenia” nie zobowiązaliby się w wystarczającym stopniu do unikania niezgodności do lokalnych przepisów prawa. W szczególności dotyczących zasad AML i zarządzania danymi.

Po drugie, nie widzi, jak Libra ma zamiar zarabiać pieniądze.

„Kiedy nie rozumiesz, jak zarabia się pieniądze, zarabia się je w sposób, który ci się nie podoba.”

Po trzecie, Facebook zaproponował powiązanie waluty z jej zastrzeżoną usługą portfelową Calibra. „Ten altruistyczny pomysł przeszedł we własny portfel.” Mówię: „to nie brzmi dobrze”, powiedziała Banga.

Co dalej?

Jaka jest zatem przyszłość projektu Libra, tego obecnie nie wie nikt. Jednak jedno jest pewne, że MasterCard definitywnie zakończył współpracę z tym projektem.

 160 total views,  3 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

✔Blogger ✔Blockchain & Cryptocurrency Content Writher ✔Blockchain Analyst and Researcher ✔Blockchain Consultant

Technologia Blockchain wraz z kryptowalutami zwróciła moją uwagę pierwszy raz już w 2013 r. Jednak dopiero w roku 2016 w pełni zrozumiałem, ogromny potencjał i zastosowanie tej technologii. Od tego czasu temat ten pochłonął mnie, całkowicie. Można powiedzieć, że stałem się prawdziwym entuzjastą i pasjonatem wykorzystania tej technologii.

Jako Szymon w Sieci jestem pasjonatem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach technologii blockchain.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x