Site Loader
messi i kryptowaluty

Messi i kryptowaluty? Interesujące prawda.

Lionel Messi — tego człowieka raczej przedstawiać nie trzeba 😉 to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych person na świecie. Jednak co ktoś taki jak Messi ma wspólnego z kryptowalutami i technologią Blockchain?

Zaczęło się od Sirin Labs

W przeciwieństwie do wyżej wymienionego pana o firmie Sirin Labs pewnie słyszała garstka ludzi na świecie. Nie mniej jest to Izraelska firma, która wydała w 2016 roku najdroższy a zarazem najbezpieczniejszy telefon na świecie – SOLARIN. Jak się jednak okazało w praktyce telefon za blisko 17,000$ nie odniósł spektakularnego sukcesu.

Jednak Moshe Hogeg Founder & Co-CEO Sirin Lab to wizjoner, który zbytnio się nie przejął poprzednią porażką i już blisko po dwóch latach zamierza wydać smartfon oparty na technologii blockchain – FINNEY ścigając się tym samym z Exodusem HTC o miano pierwszego smartfona blockchain na świecie.

Ale co ma z tym wspólnego Messi?

W połowie grudnia 2017 r. firma ogłosiła, że do ich zespołu dołączy jeden z najlepszych piłkarzy na świecie — Leo Messi, który został powołany na stanowisko Ambasadora Marki Sirin Labs!

Ambasador marki to osoba, która rozpoznaje znaczenie firmy i zgadza się reprezentować tę firmę w sposób profesjonalny, edukować innych o niej i uświadamiać ją. „Po wielu dyskusjach dotyczących szerokiej gamy zagadnień, Messi dostrzegł moc, profesjonalizm i przyszłość SIRIN LABS, i to właśnie z tych powodów zgodził się reprezentować nas wśród mas.”

Nowy smartfon Finney to okazja w porównaniu do poprzednika bowiem ma on kosztować kosztuje zaledwie 1000$. Urządzenie ma dalej zapewnione najlepsze zabezpieczenia na świecie oraz wbudowany „zimny portfel” dla kryptowalut. Jeśli więc zgubisz swój telefon nie będziesz musiał/a się martwić o to, że ktoś otrzyma dostęp do twoich środków. Otwiera to zdecydowanie nowe możliwości dla świata kryptowalut.

W ofercie dla społeczności blockchain „zalanej” tysiącami kryptowalut Finney ma wspierać natychmiastową konwersję tokenów poprzez automatyczną wymianę wewnętrzną. Załóżmy, że chcesz użyć nowego dApp (zdecentralizowanej aplikacji), ale nie masz tokenów zasilających platformę. Jeśli nie masz środków na wymianę, musisz nie tylko przesłać zasoby do tej giełdy z zimnego portfela, ale następnie wysłać je do innego portfela, aby użyć go z nowym ulubionym dApp.

Właśnie w tym problemie Sirin Labs dąży do rozwiązania za pomocą swojego systemu konwersji. Jak będzie finalnie to dopiero zobaczymy 😉

Sprawdźmy teraz co Finney ma pod „maską”

 • Procesor Snapdragon 845
 • 6 GB pamięci RAM
 • 128 GB pamięci rozszerzalnej
 • 12-megapikselowy aparat tylny z przysłoną f
 • 8-megapikselowy aparat do „selfie”
 • 6-calowy ekran ma współczynnik proporcji 18: 9
 • Bateria 3,280 mAh
 • Gniazdo kart pamięci SD do 2 TB
 • Czujnik odcisków palców

Funkcje Blockchain

 • SIRIN OS — to certyfikowany przez Google „ultrabezpieczny” hard fork z systemem Android 8.1.
 • Bezpieczne udostępnianie zasobów P2P
 • Wbudowany portfel kryptograficzny do przechowywania na „zimno”, który ma obsługiwać główne kryptowaluty i tokeny
 • Konsensus rozproszonej księgi (Distributed Ledger Consensus)

Pakiet SIRIN LABS „Cyber Protection”

 • System zapobiegania włamaniom oparty na zachowaniach (IPS)
 • Oparty na Blockchain, w pełni odporne na manipulacje
 • Fizyczny przełącznik bezpieczeństwa (do ochrony portfela)
 • Zabezpieczona komunikacja (VoIP, SMS, e-mail)
 • Three-Factor authentication: biometryczny, wzór zamka, behawioralny

Jedyną rozczarowującą cechą sprzętu jest dość przeciętna bateria o pojemności 3,280 mAh. Jednak przeciętna bateria ma nas nie odstraszyć, na stronie Sirin Labs znajduje się informacja, że ​​będziemy mogli „wymienić baterię z innym użytkownikiem FINNEY”. Chociaż nie jestem pewny, jak to będzie działać, brzmi to nowatorsko. Po prostu będziemy mieli wysłać kilka żetonów SRN innemu użytkownikowi, a on wyśle nam w zamian „moc”. Brzmi „mocnie”

Więcej szczegółów dla zainteresowanych znajdziecie na oficjalnej stronie SirinLabs

Lionel Messi i Kryptowaluty 4 lata później

13 sierpnia 2021r swoim podpisem Lionel przypieczętował swój transfer z Barcy do PSG i choć był to głośny transfer to nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie niecodzienny zapis w kontrakcie piłkarza. Kontrakt Messiego zawiera tzw. „pakiet powitalny” w którym znajdują się tokeny kryptowalutowe $PSG Fan Tokens, których wartość szacuje się na 25-30 milionów euro!

Marc Armstrong, chief partnerships officer PSG, powiedział w oświadczeniu, że korzystanie z Socios.com i $PSG Fan Tokens umożliwiło klubowi zaangażowanie się w nową globalną publiczność i stworzenie znaczącego cyfrowego strumienia przychodów.

Fan Tokens to rodzaj kryptowaluty, która pozwala ich posiadaczom głosować nad (przeważnie) drobnymi decyzjami dotyczącymi ich klubów. Wśród klubów, które już wprowadziły Fan tokeny, są min. Manchester City, AC Milan, FC Barcelona, Legia Warszawa (jedyny polski klub) czy nawet ostatnio reprezentacja Włoch.

socios.com Footbal Fan Tokens
socioscom Footbal Fan Tokens
socios.com Footbal Fan Tokens
socios Footbal Fan Tokens

Następny krok – Messi ambasadorem Socios.com

Messi i kryptowaluty socios.com
Messi i kryptowaluty socios.com

Lionel i twórcy Fan Tokens Socios.com połączyli siły, aby wspólnie budować bardziej integracyjną, ekscytującą i satysfakcjonującą przyszłość dla fanów na całym świecie.

„Be more” to hasło pierwszej kampanii Lionela Messiego jako nowo mianowanego Globalnego Ambasadora Marki Socios.com. Wieloletnia umowa Lionela Messiego z Socios.com będzie obowiązywać początkowo przez okres 3 lat.

Jako Globalny Ambasador Marki, Lionel Messi będzie promował Socios.com wśród 400 milionów swoich zwolenników, inspirując fanów na całym świecie do dzielenia się swoją pasją do ulubionych drużyn poprzez dołączenie do najbardziej zaangażowanej społeczności sportowej. Czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów UEFA będzie występował w wielu kampaniach edukacyjnych i promocyjnych, począwszy od debiutanckiej kampanii marki Socios.com.

Socios i Fan Tokens

Fan Token w wolnym tłumaczeniu to Token/Żeton Kibica, który jest cyfrowym zasobem utworzonym na blockchainie. Daje to jego właścicielowi dostęp do usługi, którą organizacje sportowe oferują swoim kibicom za pośrednictwem aplikacji Socios.com.

Aby lepiej to zrozumieć, token kibica jest kluczem dostępu do nowoczesnej wersji tradycyjnego programu dla kibiców, który nie wymaga subskrypcji ani odnawiania (płacisz tylko raz) i który po raz pierwszy daje kibicom możliwość uczestniczenia w podejmowaniu decyzji dotyczących drużyny poprzez głosowanie w ankietach i branie udziału w ekskluzywnych doświadczeniach, takich jak to, które miało miejsce 25 kwietnia na Estadio Wanda Metropolitano, gdzie 26 kibiców Rojiblancos mogło rozegrać mecz na stadionie.

Fan Token to jedno z narzędzi, z którym wiąże się wiele nadziei na przyszłość sportu. W badaniu Sports Sponsorship Barometer 2021 opublikowanym w ubiegłym miesiącu przez SPSG Consulting, cyfrowe aktywa zostały uznane za drugie najbardziej wpływowe źródło generowania przychodów w branży sportowej w ciągu najbliższych pięciu lat.

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

4 Replies to “Messi i Kryptowaluty – Co ich łączy?”

 1. I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

 2. I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

 3. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *