Polecaj Brave Browser oraz zostań zweryfikowanym wydawcą (poradnik)

W skrócie dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o co chodzi 😉

Brave jest darmową i otwartą źródłową przeglądarką Internetową budowaną między innymi przez współtwórcę Mozilla Firefox oraz twórcę Java ScriptBrendana Eicha.

Głównymi i kluczowymi cechami przeglądarki są:

 • Brak reklam (wbudowany potężny AddBloker)
 • Prędkość
 • Wysokie bezpieczeństwo i prywatność danych osobowych użytkownika
 • Kompatybilność ze sklepem Chrome
 • Wbudowany Tor
 • Możliwość zarabiania na promowaniu i korzystaniu z Brave

Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz w moim innym wpisie:

Chronię swoją prywatność. Mam dosyć reklam! – Dlaczego zamieniłem przeglądarkę Chrome na Brave
A teraz przejdźmy do głównego tematu tego wpisu. Czyli jak zarabiać na polecaniu przeglądarki oraz jak zostać zweryfikowanym wydawcą.

Zacznijmy od tego, jak działają nagrody Brave

 • Użytkownicy przeglądarki Brave zarabiają tokeny BAT, surfując po sieci. Nagrody Brave Rewards są oparte na podstawowym tokenie uwagi (BAT). Osoby korzystające z przeglądarki Brave mogą zdobywać tokeny, wyświetlając reklamy respektujące prywatność.
 • Przekazuj/odbieraj tokeny BAT. Twoi subskrybenci, zwolennicy lub czytelnicy mogą automatycznie dawać Ci co miesiąc ustawioną kwotę, lub dawać jednorazowe napiwki w wybranej przez siebie kwocie. A to wszystko z poziomu przeglądarki ze wbudowanym portfelem BAT!
 • Zarejestruj się jako zweryfikowany twórca treści na stronie Brave Rewards. Zarejestrowanie się jako zweryfikowany kreator treści daje Ci dostęp do pulpitu kreatorów, na którym możesz zarządzać wszystkimi swoimi wskazówkami. Daje również dostęp do Twojego linku polecającego, którego możesz użyć, aby zarobić więcej tokenów. Kwota, jaką możesz zarobić to 5$* 2$ w tokenach BAT, jeśli osoba pobierająca przeglądarkę z Twojego linku, będzie z niej korzystać minimum 30 dni. 

Sprawdź nową tabelę stawek z poleceń dla konkretnych regionów świata

Zweryfikowanym wydawcą Brave można zostać od 16 roku życia za zgodą rodziców.

 • Zbierz swoje wskazówki w pulpicie Creators. Po rejestracji i zalogowaniu w pulpicie Creators możesz użyć Uphold, aby automatycznie przeliczyć zarobione tokeny na wybraną przez Ciebie walutę. Dostępne waluty na Uphold to: USD, EUR, PLN, GBP, CHF, ARS, AUD, BRL, CAD, DKK, AED, HKD, INR, ILS, KES, MXS, NZD, NOK, PHP, SGD, SEK, JPY, CHY. Możesz też zamienić BAT na inną kryptowalutę: BTC, BCH, BTG, ETH, LTC, DASH

Uphold jest OFICJALNYM partnerem Brave

Aby zdobyć swój link polecający, by móc zarabiać na polecaniu przeglądarki znajomym, wystarczy założyć konto na stronie https://publishers.basicattentiontoken.org/. Ta sama procedura dotyczy osoby, które chcą zostać zweryfikowanymi wydawcami Brave w celu otrzymywania dotacji od swoich fanów, czytelników itp.

Jak zostać zweryfikowanym wydawcą Brave

Następnie klikamy w „Sign up”, podajemy swój adres email i klikamy „Create account”.

become a creator - email
become a creator - email 2

Zakończ konfigurowanie konta Twórcy, klikając na bezpieczny link logowania w e-mailu, który został do Ciebie wysłany. Nie widzisz wiadomości e-mail? Sprawdź folder spamu. W następnej kolejności potrzebujesz podać swoje imię i nazwisko (jeśli podasz fałszywe dane, to poprawne utworzenie konta będzie niemożliwe podczas końcowej weryfikacji).

W tym momencie możesz dodatkowo zabezpieczyć swoje konto weryfikacją dwu stopniową lub pominąć ten krok.

tworzenie konta brave publishers
tworzenie konta brave publishers 2

Teraz jesteśmy w naszym panelu sterowania Brave Rewards. Aby w pełni móc otrzymywać tokeny BAT potrzebne są jeszcze dwie rzeczy. Stworzyć swój link polecający oraz połączyć konto Brave Rewards z kontem Uphold, aby wypłacać zarobione tokeny.

Zacznę najpierw od stworzenia linku do polecania. W naszym panelu sterowania klikamy „Get Started” a następnie w oknie, które wyskoczy „Activate Promo”.

Tworzenie linku referencyjnego Brave
polecaj przeglądarke brave!

Ok mamy teraz aktywną promocję, wracamy więc teraz na stronę główną naszego panelu sterowania i klikamy „+ Add Channel”.

aktywacja programu promocyjnego Brave Reward
Dodaj swój kanał do Brave rewards

W następnej kolejności wybieramy źródło, które chcemy podpiąć pod Brave rewards. Do wyboru mamy:

 • Własną stronę internetową
 • Kanał YT
 • Kanał Twitch
 • Twitter
 • Reddit
dodaj swój kanał do brave publishers

W tym przykładzie wybrałem konto na Twitter. Procedura jest banalnie prosta, a mianowicie wpisujesz swój login i hasło i zezwalasz Brave Rewards na używanie Twojego konta. Jednak spokojnie, ta zgoda ma mocno ograniczone możliwości dla Brave, co widać na załączonym screenie 😉

Zezwolenie Brave na "używanie" konta

Teraz w naszym panelu Brave pokazało nam się nowe okienko, gdzie znajdziemy nasz link do polecania przeglądarki znajomym.

Tworzenie linku referencyjnego Brave Browser

Uphold

Teraz czas na jeszcze jedną kluczową kwestię. A mianowicie połączenie konta z platformą wymiany Uphold. Jest to konieczne, aby móc spieniężyć nasze tokeny BAT, które otrzymamy jako wynagrodzenie. Aby to zrobić, wystarczy założyć konto na Uphold.com i przejść weryfikację KYC. Dalsze połączenie kont z Brave Rewards jest tak samo proste, jak w przypadku połączenia z Twitter.

Jak najbardziej można polecać Brave bez konieczności zakładania i łączenia się z Uphold. Jednak w tym wypadku nasze tokeny BAT będą „wisieć” i czekać na wypłatę poprzez Uphold. W przyszłości może się to zmienić, jeżeli Brave doda kolejny procesor wymiany. Jednak obecnie pozostaje nam wyłącznie Uphold.

Polecaj Brave Browser

Promocja rekomendacji jest ograniczona do wypłacenia kwoty 1 miliona dolarów. Kwalifikowany użytkownik polecający to użytkownik, który pobiera przeglądarkę Brave, używając linku promocyjnego indywidualnego dla Twojego kanału lub strony internetowej. Ponadto używa przeglądarki (minimalnie) przez okres 30 dni. Po tym czasie otrzymasz wynagrodzenie w tokenach BAT – równowarte 5$ 2$Polecaj Brave Browser i ciesz się z otrzymywanych nagród!

Sprawdź nową tabelę stawek z poleceń dla konkretnych regionów świata!

Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem przeglądarki Brave możesz ją pobrać na komputer bądź smartfon, klikając w poniższy baner. Tym samym wspomagasz powstawanie kolejnych treści na tym portalu.

Pobierz przeglądarkę Brave Browser