Site Loader
OFERTA
Aplikacja Roobinhood otrzymuje zgodę na działanie w UK
76

Robinhood, popularna amerykańska aplikacja do inwestowania w akcje i kryptowaluty, otrzymała zgodę brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) na prowadzenie działalności w tym kraju.

Ogłaszając wiadomości w środę, firma poinformowała, że jej spółka zależna, Robinhood International, Ltd., będzie działała jako pośrednik w Wielkiej Brytanii.

This authorization will enable us to bring our investing platform to customers in the U.K., and is a critical step to achieve our mission of democratizing finance for all.


Upoważnienie to umożliwi nam udostępnienie naszej platformy inwestycyjnej klientom w Wielkiej Brytanii i jest kluczowym krokiem w realizacji naszej misji demokratyzacji finansów dla wszystkich

Firma wyznaczyła również Wandera Rutgersa na stanowisko prezesa Robinhood International, aby kierował brytyjskim biznesem i nadzorował nowe biuro w Londynie. Wander, pracował wcześniej z aplikacją oszczędnościową Plum i usługą transferu pieniędzy TransferWise.

Plany ekspansji Robinhood w Wielkiej Brytanii zostały po raz pierwszy ujawnione w styczniu tego roku, kiedy firma rozpoczęła „ukradkiem” rekrutację do Londyńskiego biura.

Zatwierdzenie FCA następuje po otrzymaniu BitLicense otrzymanym od Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) na początku tego roku, na działalność w tym stanie. Firma początkowo rozpoczęła handel kryptowalutami w lutym 2018 r.

Robinhood podobno zebrał ostatnio 323 miliony dolarów w rundzie E Series, a także chciał publicznie znaleźć się w pierwszej ofercie publicznej w zeszłym roku.

 75 total views,  1 views today

0 0 vote
Article Rating

Post Author: Szymon w Sieci

✔Blogger ✔Blockchain & Cryptocurrency Content Writher ✔Blockchain Analyst and Researcher ✔Blockchain Consultant

Technologia Blockchain wraz z kryptowalutami zwróciła moją uwagę pierwszy raz już w 2013 r. Jednak dopiero w roku 2016 w pełni zrozumiałem, ogromny potencjał i zastosowanie tej technologii. Od tego czasu temat ten pochłonął mnie, całkowicie. Można powiedzieć, że stałem się prawdziwym entuzjastą i pasjonatem wykorzystania tej technologii.

Jako Szymon w Sieci jestem pasjonatem nowego, wyłaniającego się paradygmatu zaufania i przejrzystości, który opisuje blockchain. Staram się działać z zaufaniem i przejrzystością, ucieleśniając tę ideę. Wierzę, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi w ramach technologii blockchain.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x