Robinhood, popularna amerykańska aplikacja do inwestowania w akcje i kryptowaluty, otrzymała zgodę brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) na prowadzenie działalności w tym kraju.

Ogłaszając wiadomości w środę, firma poinformowała, że jej spółka zależna, Robinhood International, Ltd., będzie działała jako pośrednik w Wielkiej Brytanii.

“This authorization will enable us to bring our investing platform to customers in the U.K., and is a critical step to achieve our mission of democratizing finance for all.”

„Upoważnienie to umożliwi nam udostępnienie naszej platformy inwestycyjnej klientom w Wielkiej Brytanii i jest kluczowym krokiem w realizacji naszej misji demokratyzacji finansów dla wszystkich”.

 

Firma wyznaczyła również Wandera Rutgersa na stanowisko prezesa Robinhood International, aby kierował brytyjskim biznesem i nadzorował nowe biuro w Londynie. Wander, pracował wcześniej z aplikacją oszczędnościową Plum i usługą transferu pieniędzy TransferWise.

Plany ekspansji Robinhood w Wielkiej Brytanii zostały po raz pierwszy ujawnione w styczniu tego roku, kiedy firma rozpoczęła „ukradkiem” rekrutację do Londyńskiego biura.

Zatwierdzenie FCA następuje po otrzymaniu BitLicense otrzymanym od Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) na początku tego roku, na działalność w tym stanie. Firma początkowo rozpoczęła handel kryptowalutami w lutym 2018 r.

Robinhood podobno zebrał ostatnio 323 miliony dolarów w rundzie E Series, a także chciał publicznie znaleźć się w pierwszej ofercie publicznej w zeszłym roku.

Szymon w Sieci Bitcoin, Kryptowaluty, Blockchain