[vc_row full_height=”yes” bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_img_attach=”fixed” bg_override=”1″][vc_column][vc_hoverbox image=”2067″ primary_title=”” hover_title=”Cześć! Miło mi Cię gościć na mojej stronie” shape=”square” hover_btn_title=”DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ” hover_btn_color=”blue” hover_btn_size=”lg” hover_add_button=”true”]

Ja nazywam się Szymon Michalik, a w internecie znajdziesz mnie pod tym samym pseudonimem co moja strona, czyli „Szymon w Sieci”.
Ciesze się, że trafiłeś/aś na moją stronę. Skoro już tu jesteś, to zapewne poszukujesz informacji dotyczących technologii blockchain i kryptowalut. Świetnie się składa, ponieważ zajmuje się tym tematem już blisko 4 lata! Dlatego zapewniam Cię, że wszystko, co znajdziesz na tej stronie, jest napisane przez praktyka, a nie teoretyka.

Blockchain, Bitcoin i kryptowaluty to bezapelacyjnie najgorętszy temat technologiczno-finansowy ostatniej dekady. Uważam, że jesteśmy w rzadkim momencie, na początku rewolucji, podobnej do początku Internetu w latach 90. Jest jeszcze dużo czasu, aby stworzyć wartość i wykorzystać pojawiające się możliwości. Wierzę, że to rewolucja technologiczna, finansowa i mentalna świata. Protokół Bitcoin zmieni świat na zawsze, a Ty masz szansę być częścią narodzin czegoś niesamowitego. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć ten zupełnie nowy system technologiczny, który tworzy się na naszych oczach.

[/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^2024|url^https://szymonwsieci.pl/wp-content/uploads/2020/01/1-1.png|caption^null|alt^null|title^1 (1)|description^null”][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

CO TO JEST BITCOIN I KRYPTOWALUTY

Bitcoin i Kryptowaluty to Nowy Styl Życia!

Bitcoin to rewolucyjny wynalazek ostatniej dekady. Jego podstawowym znaczeniem jest cyfryzacja pieniędzy. Stał się on pierwszą zdecentralizowaną siecią płatności peer-to-peer do użytku publicznego bez żadnej centralnej władzy czy pośredników. W skrócie Bitcoin to pieniądz dla każdego na świecie. Jego pierwotnym celem jest dostarczenie wszystkim ludziom uniwersalnej waluty do różnych operacji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^2072|url^https://szymonwsieci.pl/wp-content/uploads/2020/02/bitcoin-1-1.png|caption^null|alt^null|title^bitcoin (1) (1)|description^null”][vc_column][leap_toggle title=”Co to jest Blockchain?”]Blockchain („łańcuch bloków”) to wspólna księga, w której transakcje są trwale rejestrowane przez dołączane bloki. Blockchain służy jako historyczny zapis wszystkich transakcji, które kiedykolwiek miały miejsce, od bloku genesis do najnowszego bloku, stąd nazwa blockchain – łańcuch bloków. Technologia ta stanowi podstawę dla wielu walut kryptograficznych w tym Bitcoin’a. Szczególną cechą technologii blockchain jest ich decentralizacja, niezmienność i transparentność.

Inaczej blockchain to matematyczna struktura przechowywania transakcji cyfrowych (lub danych) w niezmiennej księdze typu „peer-to-peer”, która jest niezwykle trudna do podrobienia, a mimo to pozostaje dostępna dla każdego.

Więcej na temat technologii blockchain dowiesz się z tego wpisu: ABC Technologii Blockchain[/leap_toggle][leap_toggle title=”Co to jest Bitcoin”]Bitcoin jest to pierwsza i najbardziej rozpoznawalna waluta kryptograficzna oparta na zdecentralizowanej księdze blockchain utworzonej w 2009 r. Działa w globalnej sieci peer to peer, bez potrzeby pośredników i scentralizowanego emitenta. Z perspektywy użytkownika, Bitcoin jest jak gotówka dla Internetu. Bitcoin został stworzony przez tajemniczego twórcę Satoshi Nakomoto, a jego technologia została opisana w białej księdze zatytułowanej „Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System”.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Kto stworzył Bitcoin?”]Bitcoin jest pierwszą implementacją koncepcji zwanej „kryptowaluta”, która po raz pierwszy została opisana w 1998 roku przez Wei Dai i upubliczniona wśród cyberpanków. Koncepcja ta sugerowała ideę nowej formy pieniądza, która wykorzystuje kryptografię do kontroli jego tworzenia i transakcji, a nie centralnego organu. Pierwsza specyfikacja Bitcoina i dowód koncepcji został opublikowany w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto (grupę lub osobę indywidualną). Satoshi opuścił projekt pod koniec 2010 roku, nie ujawniając wiele o sobie dlatego do dziś, nie wiadomo kto tak naprawdę stworzył tę technologię. Od tego czasu społeczność rozrosła się wykładniczo, a wielu deweloperów pracuje nad rozwojem sieci Bitcoin.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Kto kontroluje sieć Bitcoin?”]Nikt nie jest właścicielem sieci Bitcoin, tak jak nikt nie jest właścicielem technologii stojącej za pocztą elektroniczną. Bitcoin jest „kontrolowany” przez wszystkich jego użytkowników na całym świecie. Podczas gdy deweloperzy ulepszają oprogramowanie, nie mogą wymusić zmiany w protokole Bitcoin, ponieważ wszyscy użytkownicy mają swobodę wyboru oprogramowania i wersji, której używają. Aby pozostać kompatybilnym ze sobą, wszyscy użytkownicy muszą używać oprogramowania zgodnego z tymi samymi zasadami. Bitcoin może działać poprawnie tylko przy pełnym konsensusie wśród wszystkich użytkowników. Dlatego wszyscy użytkownicy i deweloperzy mają silną motywację do ochrony tego konsensusu.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Jak działa Bitcoin?”]Z perspektywy użytkownika, Bitcoin jest niczym więcej niż aplikacją mobilną lub programem komputerowym, który zapewnia osobisty portfel i pozwala użytkownikowi na wysyłanie i odbieranie BTC.

Za kulisami, sieci Bitcoin działa księga publiczna o nazwie „Blockchain”. Ta księga zawiera każdą kiedykolwiek przetwarzaną transakcję, pozwalając użytkownikowi na weryfikację ważności każdej transakcji. Autentyczność każdej transakcji jest chroniona przez cyfrowe podpisy odpowiadające adresom wysyłkowym, co pozwala wszystkim użytkownikom na pełną kontrolę nad wysyłaniem BTC z ich własnych adresów. Ponadto, każdy może uczestniczyć w zabezpieczaniu sieci, wykorzystując do tego moc obliczeniową i zarabiać nagrodę w BTC za tę usługę. Jest to często nazywane „górnictwem”.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Ludzie naprawdę używają Bitcoin?”]Tak. Coraz więcej firm i osób prywatnych używa Bitcoin do różnego typu transakcji. Obejmuje to płatności za różne towary i usługi, takie jak zakup pizzy lub różnych artykułów gospodarstwa domowego, rezerwacja biletów lotniczych lub biletów do kina, usługi VPN i wiele, wiele innych. W miarę upływu lat cały czas rośnie liczba firm i sklepów akceptujących waluty kryptograficzne. Ciekawymi przykładami są firmy: Microsoft, Virgin Galactic; Airline i Mobile, Dish Network, Shopify, Wikipedia czy S.L. Benfica.

Chociaż Bitcoin pozostaje stosunkowo nowym zjawiskiem, to jednak szybko się rozwija. Pod koniec kwietnia 2017 roku całkowita wartość wszystkich istniejących Bitcoinów przekroczyła 20 miliardów dolarów, z milionami dolarów BTC wymienianych codziennie.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Skoro istnieje Bitcoin to po co tyle innych kryptowalut?”]Waluta kryptograficzna, szeroko rozumiana, to pieniądz wirtualny lub cyfrowy, który ma postać tokenów lub „monet”. Od czasu powstania technologii blockchain z BTC na czele ponad dekadę temu, jej zastosowanie mocno ewoluowało. Jednym z takich nowych zastosowań są tzw. „inteligentne kontrakty” (smart contracts),  dzięki którym można tworzyć nowe tokeny na technologii blockchain Ethereum (ETH). Przykładem zastosowania takich tokenów są Security Token Ofering, które są cyfrowymi odpowiednikami papierów wartościowych i powoli zastępują Initial Paper Ofering (IPO). Innym ciekawym zastosowaniem są tokeny ERC721 na, których można zapisać przykładowo skin do CS’a lub LOL’a. Dzięki temu gracz ma niezbywalne prawo własności do tego skina, który zapisany na takiej inteligentnej umowie pozwala mu go przechowywać, sprzedać lub komuś go podarować dokonując transakcji na blockchain tak samo jak w przypadku BTC. Istnieje wiele więcej zastosowań kryptowalut i pewnie jeszcze wiele nowych zostanie odkrytych. [/leap_toggle][leap_toggle title=”Czy Bitcoin i Kryptowaluty są legalne?”]Bitcoin i kryptowaluty są legalne w większości jurysdykcji na świecie (w tym w Polsce), jednak istnieje niewielka liczba państw narodowych, które zakazały jego stosowania, takich jak Ekwador. Wikipedia ma świetny przewodnik na temat tego, jak Bitcoin jest traktowany we wszystkich krajach na całym świecie i wyjaśnia politykę regulacyjną wokół niego. Regulacje różnią się w zależności od granic, więc warto się z tym zapoznać w zależności, w jakim kraju się znajdujemy.[/leap_toggle][leap_toggle title=”W jaki sposób mogę kupić Bitcoin i inne kryptowaluty?”] Bitcoin i kryptowaluty można kupić na różne sposoby. Można je kupić za pomocą giełd lub kantorów, które umożliwią Ci ich zakup za pomocą przelewu bankowego, karty kredytowej, a niektóre usługi oferują również możliwości zakupu za pomocą Paypal. Innym sposobem może być zakup za pomocą tzw. Bitomatów (ATM) lub face to face od osoby prywatnej.[/leap_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^2034|url^https://szymonwsieci.pl/wp-content/uploads/2020/01/Projekt-bez-tytułu-1.png|caption^null|alt^null|title^Projekt bez tytułu (1)|description^null” bg_image_repeat=”no-repeat”][vc_column][vc_column_text]

Korzyści płynące z technologii Blockchain

Technologia Blockchain znacząco zmieni sposób, w jaki prowadzone są firmy i nie tylko. Do jej najbardziej znaczących zalet należą bezpieczeństwo i uwierzytelnianie danych, przejrzystość i dezintegracja. Obecnie technologia ta jest jeszcze w powijakach, ale znalazła już imponujące zastosowania. Poznaj niektóre codzienne przypadki wdrożenia blockchain w różnych gałęziach przemysłu.

[/vc_column_text][leap_toggle title=”Technologia Finansowa”]

Płatności i transakcje

Wysyłanie, otrzymywanie i weryfikacja funduszy na poziomie międzynarodowym jest zwykle czasochłonna i kosztowna. Przetwarzanie po transakcyjne należy wykonać szybko, ponieważ rynki kapitałowe są niestabilne, a ich obsługa odbywa się w bezpieczny i skuteczny sposób. Zdecentralizowane procesory płatności oparte na blockchain umożliwiają natychmiastowe transakcje finansowe, ponieważ nie zależą one od korespondentów zewnętrznych i działają bezpośrednio, między stronami umowy. Sprawiają też, że transakcja jest bezpieczniejsza ze względu na kryptograficznie bezpieczny przepływ płatności od początku do końca oraz w sieć weryfikacji peer-to-peer. Ponadto inteligentne umowy mogą zastąpić zwykle kosztowne programy wynagradzania klientów, takie jak karty podarunkowe, bilety i kanały przed płacone kuponów. Można to ułatwić za pomocą procesorów opartych na blockchain w tańszy, szybszy i bardziej elastyczny sposób.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Technologia Informacyjna”]

Inteligentne systemy i przechowywanie danych

Zamiast polegać na jednym centralnym serwerze chmury do identyfikacji i łączenia się z każdym urządzeniem, technologia blockchain może zapewnić bezpieczne sieci mesh, w których różne urządzenia będą się ze sobą łączyć w niezawodny sposób, jednocześnie unikając takich zagrożeń, jak spoofing urządzeń i podszywanie się pod inne osoby. Usługi oparte na blockchain mogą być wykorzystywane do tworzenia niezmiennych łańcuchów dowodowych przydatnych nie tylko do zarządzania łańcuchem dostaw, ale również do identyfikacji osób i poszczególnych zasobów. W tym przypadku zaszyfrowane księgi publiczne służą do przechowywania danych w rejestrach danych osobowych, takich jak dokumentacja medyczna, świadectwa ślubu i edukacji, oraz do tworzenia ich cyfrowego odcisku kciuka. W tym przypadku cenne aktywa lub dane są niezmienne, a autentyczność jest weryfikowana i zapewniona, jest przejrzystość.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Media Cyfrowe”]

Dystrybucja treści i własność intelektualna

Dystrybucja cyfrowych treści medialnych wymaga zazwyczaj dystrybutorów będących osobami trzecimi pomiędzy autorem a konsumentem końcowym. Technologia „Blockchain” umożliwia autorowi sprawowanie bezpośredniej kontroli nad dystrybucją i monetyzacją jego utworów za pośrednictwem procesorów opartych na „Blockchain”, które obliczają i automatyzują płatności opłat licencyjnych i udzielanie licencji. Bezpieczeństwo danych zapewniają platformy notarialne i zarządzania patentami oparte na blockchain, które zapewniają długotrwałą weryfikację atrybucji i pochodzenia własności intelektualnej.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Branża Ubezpieczeniowa”]

Wypłaty odszkodowań i inteligentne umowy

Firmy ubezpieczeniowe mogą nie tylko czerpać korzyści z szybszego przetwarzania płatności, ale również mogą korzystać z inteligentnych umów opartych na łańcuchu dostaw. Uzależniają one płatności, automatyzują je i usprawniają, dzięki czemu proces jest bardziej przejrzysty i niepodważalny. Co do zasady, płatność jest wykonywana tylko w przypadku, gdy spełnione są wstępnie zatwierdzone wymagania lub warunki. Może to być stosowane do automatycznego testowania i obliczania wypłat roszczeń i przetwarzania składek oraz obliczania i przetwarzania mikro ubezpieczeń. Przypadki oszustw są łatwiejsze do wykrycia, ponieważ blockchain odrzucałby wiele roszczeń przypisanych do tego samego przypadku ubezpieczenia.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Sektory związane z zaopatrzeniem”]

Łańcuchy dostaw

Nowoczesne cykle dostaw stają się coraz trudniejsze do zarządzania ze względu na duże rozdrobnienie, indywidualizację i rozproszenie geograficzne. Aplikacja typu blockchain zwiększa widoczność i przejrzystość w łańcuchu dostaw, ponieważ umożliwia rejestrację każdego przelewu w księdze jako transakcji. Każda transakcja identyfikuje zaangażowanego operatora i stronę oraz dostarcza dodatkowych istotnych informacji, takich jak cena, data, lokalizacja, jakość i stan produktu. Po zalogowaniu się do sieci blockchain dane są niezmienne i jako takie zapobiegają oszustwom i manipulowaniu informacjami przez jakąkolwiek nieupoważnioną stronę.[/leap_toggle][leap_toggle title=”Przemysł energetyczny”]

Eksploatacja sieci zdecentralizowanych

Zdecentralizowane sieci energetyczne pozwalają na dystrybucję nadmiaru energii bezpośrednio od jednego właściciela aktywów energetycznych do odbiorcy końcowego w systemie handlowym P2P lub wprowadzonego do już istniejącej sieci dystrybucji energii elektrycznej. Rozwiązania sąsiedzkie w postaci lokalnych sieci społecznych są również oparte na przejrzystej i kryptograficznie bezpiecznej platformie blockchain, która może odłączyć się od większej sieci elektrycznej podczas ekstremalnych warunków pogodowych lub innych sytuacji kryzysowych. Koordynacja instalacji odnawialnych poprzez systemy oparte na systemie blockchain dodatkowo automatyzuje wewnętrzne procesy operacyjne, handel na rynku i mechanizmy rozliczeniowe.[/leap_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_hoverbox image=”2088″ primary_title=”CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?” hover_title=”W czasie rosnącego popytu na technologię Blockchain praktycznie oczywiste jest poszukiwanie konsultacji w tym zakresie” hover_btn_title=”OFERTA” hover_btn_color=”blue” hover_btn_size=”lg” hover_add_button=”true” hover_btn_link=”url:https%3A%2F%2Fszymonwsieci.pl%2Foferta%2F|title:OFERTA||” css=”.vc_custom_1580830906266{margin-top: -35px !important;background-color: #ffffff !important;}”]

Konsultacje ze mną oferują rzadką mieszankę wiedzy technicznej, znajomości zagadnień finansowych oraz 4-letnie doświadczenie na rynku kryptograficznym. Te umiejętności i doświadczenia są teraz stosowane w ciągle ewoluującym krajobrazie blockchain, umożliwiając nam łatwe poruszanie się przez tradycyjne bariery wejścia. Te cenne informacje służą pomocą moim klientom w osiągnięciu wszystkich ich celów.

[/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”image” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_new=”id^2095|url^https://szymonwsieci.pl/wp-content/uploads/2020/02/feedback-1.png|caption^null|alt^null|title^feedback (1)|description^null”][vc_column][leap_testimonials][leap_testimonial name=”Person Man 3″ image=”1845″]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec at hendrerit ipsum. Nullam tincidunt tortor pulvinar sem sagittis fermentum.[/leap_testimonial][leap_testimonial name=”Person Man 3″ image=”1845″]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec at hendrerit ipsum. Nullam tincidunt tortor pulvinar sem sagittis fermentum.[/leap_testimonial][leap_testimonial name=”Person Man 3″ image=”1845″]Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec at hendrerit ipsum. Nullam tincidunt tortor pulvinar sem sagittis fermentum.[/leap_testimonial][/leap_testimonials][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”MOJE PUBLIKACJE NA ZAPRZYJAŹNIONYCH SERWISACH” font_container=”tag:h2|text_align:center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”2105″ img_size=”large” onclick=”custom_link” link=”https://bithub.pl/author/szymon-michalik/”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”2106″ img_size=”large” onclick=”custom_link” link=”https://tokeny.pl/author/szymon-w-sieci/”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”2107″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

 93 total views,  3 views today