Site Loader
co to jest UNSTOPPABLE DOMAINS

Unstoppable Domains to projekt zdecentralizowanej usługi nazw domen internetowych Web3 w formie NFT, które działają w technologii blockchain.

Innowacyjna platforma oferuje trwały dostęp do stron internetowych, niepodlegających banowaniu przez rządy czy jakiekolwiek organizacje. Zastosowanie technologii blockchain pozwala użytkownikom na posiadanie nazw domen, które są trwałe i zdecentralizowane. Ponadto są także dostępne z dowolnego miejsca na świecie.

W tym wpisie opiszę, co to jest i jak działa Unstoppable Domains. Jakie są korzyści i ograniczenia oraz co może potencjalnie przynieść przyszłość tej ekscytującej nowej technologii.

Co to jest Unstoppable Domains?

Unstoppable Domains to projekt oparty na technologii blockchain. Ma on na celu zapewnienie zdecentralizowanych nazw domen dla stron internetowych i aktywów cyfrowych w sieci Web3. Tradycyjny system nazw domen (DNS) jest scentralizowany. Oznacza to, że nazwy domen i związane z nimi strony internetowe są kontrolowane przez jeden podmiot, taki jak rząd lub korporacja.

Centralizacja stwarza wiele problemów i zagrożeń dla użytkowników, w tym cenzurę, przejęcia i naruszenia danych. W przeciwieństwie do systemu DNS; Unstoppable Domains oferuje nam zdecentralizowaną alternatywę. Umożliwia to użytkownikom kontrolowanie własnych nazw domen i aktywów cyfrowych bez ryzyka cenzury lub konfiskaty. Platforma jest dostępna dla każdego, kto ma połączenie z Internetem. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do stron internetowych za pośrednictwem Unstoppable Domains, po prostu wpisując nazwę domeny w pasku adresu przeglądarki np. Brave Browser.

Co to jest domena Web3?

Domeny Web3 na platformie Unstoppable Domians to nowe rozszerzenia (podobne do .pl czy .com itp.) uruchamiane jako inteligentne kontrakty na publicznych blockchainach. Wszystkie domeny na platformie są „tokenami” ERC-721 (NFT) w sieci Ethereum i Polygon.

Obecnie dostępne rozszerzenia to: .crypto/.nft/.x/.wallet/.bitcoin/.dao/.888/.zil/.blockchain

Podczas gdy tradycyjne domeny są dzierżawione przez jeden organ, właściciel samodzielnie przechowuje domeny Web3 w swoim portfelu. Mechanizm ten funkcjonuje podobnie jak w przypadku kryptowalut, co oznacza, że żadna osoba trzecia nie może ich przechwycić ani usunąć zawartości.

Raz zakupiona domena nie wymaga odnawiania! Możesz ją posiadać dożywotnio!

Możliwość self-custody wynika z tego, że Twoja domena staje się aktywem na blockchainie i jest przechowywana podobnie jak kryptowaluta w Twoim portfelu. Taka forma przechowywania nadaje Twojej domenie Web3 „super moce”, których tradycyjne domeny nie posiadają.

Korzyści płynące z korzystania z Unstoppable Domains

Jedną z kluczowych korzyści Unstoppable Domains jest jego zdolność do zapewnienia użytkownikom wysokiego poziomu kontroli i bezpieczeństwa. Nie jest on możliwy w przypadku tradycyjnych nazw domen (DNS). Przechowując nazwy domen i aktywa cyfrowe na blockchainie Ethereum lub Polygon, użytkownicy są w stanie zachować pełną kontrolę nad swoimi danymi. Ich nazwy domen nie mogą zostać przejęte lub ocenzurowane przez rządy, lub korporacje. Ten poziom kontroli jest szczególnie ważny dla osób i organizacji, które działają w krajach o surowych przepisach cenzury lub dla tych, którzy obawiają się o prywatność swoich danych osobowych.

Oprócz korzyści związanych z bezpieczeństwem i kontrolą Unstoppable Domains oferuje również szereg korzyści technicznych w stosunku do tradycyjnych nazw domen. Na przykład nazwy domen Unstoppable Domains są łatwiejsze do zapamiętania i łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjne domeny. Dzieje się tak, ponieważ są one tworzone przy użyciu prostych, czytelnych dla człowieka ciągów tekstowych. Ułatwia to użytkownikom znalezienie i dostęp do stron internetowych i zasobów cyfrowych związanych z nazwami domen. Ponadto pomaga zmniejszyć ryzyko literówek i innych błędów, które mogą prowadzić do błędów.

Oto wszystkie korzyści, które udało mi się znaleźć dla domen Web3:

  • Możesz używać ich jako uniwersalnej nazwy użytkownika w aplikacjach i na stronach internetowych.
  • Nie pozwalamy, aby strona trzecia przejęła je.
  • Może wdrażać zdecentralizowane strony internetowe.
  • Możesz przenieść je w dowolne miejsce na świecie w ciągu kilku sekund, nie musisz uzyskiwać pozwolenia od osób trzecich.
  • Daje właścicielowi wyłączną kontrolę i dostęp do funkcji zarządzania domeną — dodawania adresów kryptowalutowych w celu uproszczenia płatności i wskazywania zawartości strony internetowej na swoją domenę.

Ograniczenia Unstoppable Domians

Jak każda technologia, Unstoppable Domains również posiada swoje ograniczenia. Jednym z głównych ograniczeń platformy jest to, że wciąż się rozwija i nie cieszy się jeszcze szerokim uznaniem. Oznacza to, że może być mniej znana lub dostępna niż inne usługi związane z nazwami domen. Dodatkowo, ponieważ nazwy domen są przechowywane na blockchainie, podlegają tym samym ograniczeniom, co inne technologie oparte na tej technologii. Mowa tutaj o zapychaniu się sieci co skutkuje powolnym czasem transakcji, co z kolei prowadzi często do wysokich opłat.

Konfiguracja

Konfiguracja Unstoppable Domains to prosty proces. Aby kupić Unstoppable Domain, musisz po prostu przejść do witryny Unstoppable Domains i wybrać nazwę domeny, którą chcesz kupić. W niedalekiej przyszłości przygotuje szczegółowy poradnik „step by step” dotyczący szczegółowej konfiguracji i tworzenia przykładowej strony.

Promocja od Unstoppoble Domians

Jeśli skorzystasz z mojego linku polecającego i dokonasz zakupu na minimum 40$ otrzymasz od Unstoppable dodatkowe 10$ do wykorzystania na platformie

Po zakupie nazwy domeny możesz ją następnie skonfigurować, wykonując kroki przewidziane przez platformę. Ważne jest, aby przestrzegać najlepszych praktyk w zakresie konfigurowania Unstoppable Domains. Głównie mówię tu o używaniu silnego hasła i upewniając się, że przechowujesz swoje klucze prywatne w bezpiecznym miejscu.

Wykorzystanie domen web3

Domeny firmy Unstoppable Domains mogą służyć różnym celom. Są idealne dla każdego, kto chce zapewnić długotrwałość swojej obecności online, ponieważ rząd lub inne organizacje nie mogą ich usunąć. Co więcej, ponieważ nazwy domen są przechowywane na blockchainie, są dostępne z dowolnego miejsca na świecie. Czyni to je idealnymi dla firm i osób prywatnych, które chcą dotrzeć do globalnej publiczności. Niektóre wspólne przypadki użycia Unstoppable Domains obejmują strony personalne (tzw. wizytówki), serwisy internetowe, blogi, a nawet sklepy internetowe.

Tak więc wykorzystanie takiej domeny web3 zależy już wyłącznie od Twoich własnych potrzeb i preferencji ; )

Przyszłość Unstoppable Domains

Ciężko jest mówić o przyszłości, nie mając kryształowej kuli bądź nie nazywając się „Jackowski”. W każdym razie przyszłość domen Web3 zaserwowanych przez Unstoppable Domians wydaje się ekscytująca, ponieważ ma potencjał, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki uzyskujemy dostęp i korzystamy z Internetu.

Trzeba podkreślić, że platforma nadal się rozwija i zyskuje coraz większą adopcję i popularność wśród społeczności. Na samej platformie Twitter; Unstoppable Domians jest obserwowane przez ponad 315 tysięcy osób! Ponadto platforma sprzedała już ponad +3.200,000 domen i pozyskała 860 partnerów biznesowych takich jak Brave Browser, Opera, Open Sea czy Coinbase. Prawdopodobieństwo, że zobaczymy coraz więcej osób korzystających z Unstoppable Domains jest porównywalne do tego, że w przyszłych mistrzostwach świata zobaczymy Argentynę 😉

Co więcej, technologia blockchain nadal się prężnie rozwija i staje się bardziej dostępna. Unstoppable Domains ma szansę stać się coraz ważniejszą platformą dla każdego, kto chce dotrzeć do globalnej publiczności.

Podsumowując

Podsumowując. UnstoppableDomains to unikalny i innowacyjny projekt, który jest gotowy zrewolucjonizować sposób, w jaki myślimy o domenach internetowych i aktywach cyfrowych. Poprzez zapewnienie bezpiecznej, zdecentralizowanej alternatywy dla tradycyjnych domen, Unstoppable Domains pomaga wzmocnić pozycję użytkowników i zapewnić im większą kontrolę i bezpieczeństwo w sieci. Niezależnie od tego, czy jesteś firmą, czy osobą fizyczną, Unstoppable Domains zapewnia wyjątkową okazję do zapewnienia Ci długowieczności swojej obecności w sieci i dotarcia do szerokiej globalnej publiczności.

Projekt wciąż się dynamicznie rozwija i ma ogromny potencjał, aby mieć znaczący wpływ na świat internetu. Ponadto zmienić sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z odbiorcami i cyfrowymi aktywami w nadchodzących latach.

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

3 Replies to “Unstoppable Domains — rewolucja w świecie domen internetowych”

  1. I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

  2. I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *