Site Loader
co to jest UNSTOPPABLE DOMAINS

Unstoppable Domains to projekt zdecentralizowanej usługi nazw domen internetowych Web3 w formie NFT, które działają w technologii blockchain.

Ta innowacyjna platforma oferuje nowy i trwały sposób dla osób i firm na dostęp do stron internetowych, które nie mogą zostać zbanowane przez rządy lub inne organizacje. Zastosowanie technologii blockchain pozwala użytkownikom na posiadanie nazw domen, które są trwałe i zdecentralizowane, a także dostępne z dowolnego miejsca na świecie. W tym wpisie opiszę co to jest Unstoppable Domains, jakie są korzyści i ograniczenia oraz co może potencjalnie przynieść przyszłość tej ekscytującej nowej technologii.

Co to jest Unstoppable Domains?

Unstoppable Domains to projekt oparty na technologii blockchain, który ma na celu zapewnienie zdecentralizowanych nazw domen dla stron internetowych i aktywów cyfrowych w sieci Web3. Tradycyjny system nazw domen (DNS) jest scentralizowany, co oznacza, że nazwy domen i związane z nimi strony internetowe są kontrolowane przez jeden podmiot, taki jak rząd lub korporacja.

Centralizacja stwarza wiele problemów i zagrożeń dla użytkowników, w tym cenzurę, przejęcia i naruszenia danych. W przeciwieństwie do systemu DNS; Unstoppable Domains oferuje zdecentralizowaną alternatywę, która umożliwia użytkownikom kontrolowanie własnych nazw domen i aktywów cyfrowych bez ryzyka cenzury lub konfiskaty. Platforma jest dostępna dla każdego, kto ma połączenie z Internetem, a użytkownicy mogą uzyskać dostęp do stron internetowych za pośrednictwem Unstoppable Domains, po prostu wpisując nazwę domeny w pasku adresu przeglądarki np. Brave Browser.

Co to jest domena Web3?

Domeny Web3 na platformie Unstoppable Domians to nowe rozszerzenia (podobne do .pl czy .com itp.) uruchamiane jako inteligentne kontrakty na publicznych blockchainach. Wszystkie domeny na platformie są „tokenami” ERC-721 (NFT) w sieci Ethereum i Polygon.

Obecnie dostępne rozszerzenia to: .crypto/.nft/.x/.wallet/.bitcoin/.dao/.888/.zil/.blockchain

unstoppable domains

Podczas gdy tradycyjne domeny są dzierżawione przez jeden organ, domeny Web3 są samodzielnie przechowywane w portfelu przez właściciela, podobnie jak kryptowaluta, i żadna osoba trzecia nie może ich zabrać ani zdjąć ich zawartości.

Raz zakupiona domena nie wymaga odnawiania! Możesz ją posiadać dożywotnio!

Rozwiązanie self-custody jest możliwe, ponieważ Twoja domena jest aktywem na blockchainie i jest przechowywana tak jak kryptowaluta w Twoim portfelu. Ta metoda przechowywania daje Twojej domenie Web3 „super moce”, których nie mają tradycyjne domeny.

Korzyści płynące z korzystania z Unstoppable Domains

Jedną z kluczowych korzyści Unstoppable Domains jest jego zdolność do zapewnienia użytkownikom poziomu kontroli i bezpieczeństwa, który nie jest możliwy w przypadku tradycyjnych nazw domen (DNS). Przechowując nazwy domen i aktywa cyfrowe na blockchainie Ethereum lub Polygon, użytkownicy są w stanie zachować pełną kontrolę nad swoimi danymi, a ich nazwy domen nie mogą zostać przejęte lub ocenzurowane przez rządy, lub korporacje. Ten poziom kontroli jest szczególnie ważny dla osób i organizacji, które działają w krajach o surowych przepisach cenzury lub dla tych, którzy obawiają się o prywatność swoich danych osobowych.

Oprócz korzyści związanych z bezpieczeństwem i kontrolą Unstoppable Domains oferuje również szereg korzyści technicznych w stosunku do tradycyjnych nazw domen. Na przykład nazwy domen Unstoppable Domains są łatwiejsze do zapamiętania i łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjne domeny, ponieważ są one tworzone przy użyciu prostych, czytelnych dla człowieka ciągów tekstowych. Ułatwia to użytkownikom znalezienie i dostęp do stron internetowych i zasobów cyfrowych związanych z nazwami domen, a także pomaga zmniejszyć ryzyko literówek i innych błędów, które mogą prowadzić do błędów.

Oto wszystkie korzyści, które udało mi się znaleźć dla domen Web3:

  • Może być używana jako uniwersalna nazwa użytkownika w aplikacjach i stronach internetowych.
  • Nie może być przejęta przez stronę trzecią.
  • Może wdrażać zdecentralizowane strony internetowe.
  • Może być przeniesiona w dowolne miejsce na świecie w ciągu kilku sekund bez konieczności uzyskania pozwolenia od osób trzecich.
  • Daje właścicielowi wyłączną kontrolę i dostęp do funkcji zarządzania domeną — dodawania adresów kryptowalutowych w celu uproszczenia płatności i wskazywania zawartości strony internetowej na swoją domenę.

Ograniczenia Unstoppable Domians

Jak każda technologia, Unstoppable Domains również ma swoje ograniczenia. Jednym z głównych ograniczeń platformy jest to, że wciąż jest w początkowej fazie i nie jest jeszcze szeroko przyjęta. Oznacza to, że może nie być tak znana lub dostępna jak inne usługi związane z nazwami domen. Co więcej, ponieważ nazwy domen są przechowywane na blockchainie, podlegają tym samym ograniczeniom, co inne technologie oparte na blockchainie, takie jak: zapychanie się sieci co skutkuje powolnym czasem transakcji co z kolei prowadzi często do wysokich opłat.

Konfiguracja

Konfiguracja Unstoppable Domains to prosty proces. Aby kupić Unstoppable Domain, musisz po prostu przejść do witryny Unstoppable Domains i wybrać nazwę domeny, którą chcesz kupić. W niedalekiej przyszłości przygotuje szczegółowy poradnik „step by step” dotyczący szczegółowej konfiguracji i tworzenia przykładowej strony.

Promocja od Unstoppoble Domians

Jeśli skorzystasz z mojego linku polecającego i dokonasz zakupu na minimum 40$ otrzymasz od Unstoppable dodatkowe 10$ do wykorzystania na platformie

Po zakupie nazwy domeny możesz ją następnie skonfigurować, wykonując kroki przewidziane przez platformę. Ważne jest, aby przestrzegać najlepszych praktyk w zakresie konfigurowania Unstoppable Domains, takich jak używanie silnego hasła i upewniając się, że przechowujesz swoje klucze prywatne w bezpiecznym miejscu.

Wykorzystanie domen web3

Unstoppable Domains mogą być używane do różnych celów. Są idealne dla każdego, kto chce zapewnić długowieczność swojej obecności online, ponieważ nie mogą być zdjęte przez rząd lub inną organizację. Co więcej, ponieważ nazwy domen są przechowywane na blockchainie, są dostępne z dowolnego miejsca na świecie, co czyni je idealnymi dla firm i osób prywatnych, które chcą dotrzeć do globalnej publiczności. Niektóre wspólne przypadki użycia Unstoppable Domains obejmują strony personalne (tzw. wizytówki), serwisy internetowe, blogi, a nawet sklepy internetowe.

Tak więc wykorzystanie takiej domeny web3 zależy już wyłącznie od Twoich własnych potrzeb i preferencji ; )

Przyszłość Unstoppable Domains

Ciężko jest mówić o przyszłości nie mając kryształowej kuli bądź nie nazywając się „Jackowski” w każdym razie przyszłość domen Web3 zaserwowanych przez Unstoppable Domians wydaje się ekscytująca, ponieważ ma potencjał, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki uzyskujemy dostęp i korzystamy z Internetu.

Trzeba podkreślić, że platforma nadal się rozwija i zyskuje coraz większą adopcję i popularność wśród społeczności. Na samej platformie Twitter; Unstoppable Domians jest obserwowane przez ponad 315 tysięcy osób! Ponadto platforma sprzedała już ponad +3 200 000 domen i pozyskała 860 partnerów biznesowych takich jak Brave Browser, Opera, Open Sea czy Coinbase. Prawdopodobieństwo, że zobaczymy coraz więcej osób korzystających z Unstoppable Domains jest porównywalne do tego, że w przyszłych mistrzostwach świata zobaczymy Argentynę 😉

Co więcej, ponieważ technologia blockchain nadal się prężnie rozwija i staje się bardziej dostępna, Unstoppable Domains ma szansę stać się coraz ważniejszą platformą dla firm, przedsiębiorstw i osób prywatnych, które chcą dotrzeć do globalnej publiczności.

Podsumowując

Podsumowując, Unstoppable Domains to unikalny i innowacyjny projekt, który jest gotowy zrewolucjonizować sposób, w jaki myślimy o domenach internetowych i aktywach cyfrowych. Poprzez zapewnienie bezpiecznej, zdecentralizowanej alternatywy dla tradycyjnych domen, Unstoppable Domains pomaga wzmocnić pozycję użytkowników i zapewnić im większą kontrolę i bezpieczeństwo nad ich obecnością w sieci. Niezależnie od tego, czy jesteś firmą, czy osobą fizyczną, Unstoppable Domains zapewnia wyjątkową okazję do zapewnienia Ci długowieczności swojej obecności w sieci i dotarcia do szerokiej globalnej publiczności.

Projekt wciąż się dynamicznie rozwija i ma ogromny potencjał, aby mieć znaczący wpływ na świat internetu i sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z odbiorcami i cyfrowymi aktywami w nadchodzących latach.

Loading

Did you like this?
Tip Szymon w Sieci with Cryptocurrency

Donate Bitcoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some bitcoin:

Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci

Scan to Donate Bitcoin Cash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send bitcoin:

Donate Ethereum to Szymon w Sieci

Scan to Donate Ethereum to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ether:

Donate Litecoin to Szymon w Sieci

Scan to Donate Litecoin to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Litecoin:

Donate Monero to Szymon w Sieci

Scan to Donate Monero to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Monero:

Donate ZCash to Szymon w Sieci

Scan to Donate ZCash to Szymon w Sieci
Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some ZCash:

Post Author: Szymon w Sieci

Freelancer|Entuzjasta Technologii Blockchain|Blockchain Content Writer|Blogger|Społecznik|NGO

Ponadto założyciel Stowarzyszenia "Zielona Donica" w Siemianowicach Śl.

Jako "Szymon w Sieci" jestem aktywnym obserwatorem próby wyłonienia się nowego paradygmatu zaufania i przejrzystości, którym charakteryzuje się technologia blockchain. Ufam, że otwarta komunikacja i uczciwość są kluczowe w budowaniu nowego systemu zaufania, a to zaczyna się od nas samych i sposobu, w jaki dostarczamy nasze usługi i produkty w ramach nowych technologii.

Poza "siecią" udzielam się głównie jako społecznik w Młodzieżowym Domu Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich. Angażuje się w aktywizowanie młodzieży poprzez piłkę nożną i edukację ekologiczną.

Moja uwaga skupia się na trudnej młodzieży z miasta, która często jest określana jako 'patologiczna', gdzie zawsze staram się dostrzegać ich pozytywne strony i wspierać ich w rozwoju.

Fundamentem moich działań jest podejście chrześcijańskie, które motywuje mnie do oddania się pracy z całym sercem, jak dla Pana, a nie dla ludzi. Dążę do przynoszenia dobrych owoców, kierując swoje działania ku dobrym celom i starając się być wzorem dla innych, w szczególności dla młodszych ludzi.

3 Replies to “Unstoppable Domains — rewolucja w świecie domen internetowych”

  1. I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

  2. I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *